Що напланували на 2014 рік здолбунівські чиновники і як виконують

castl2Скоро завершиться рік – почав працювати над аналізом стратегічних, програмних документів розвитку краю у 2014 році. До уваги потрапили Інвестиційний паспорт Здолбунівського району, Програма економічного і соціального розвитку району на 2014 рік та Стратегія сталого розвитку територіальних громад району на 2013-2017 роки.

І якщо Стратегія – це такий документ який можна коригувати через рік. Два, то плани і програми треба виконувати. Вже зараз при побіжному огляді впало в очі декілька цікавих положень.

Скоро зима. Як планували чиновники Здолбунівської РДА її зустрічати у 2014 році, як планували звільнятись від тісної опіки російського газу, які заходи із енергоефективності та енергозбереження були заплановані.

Я вже задавався питанням, чому гроші, які виділяються Хмельницькою АЕС, яка виробляє електроенергію і надходять до місцевих бюджетів 30-кілометрової зони в якості певної компенсації, витрачаються на …газифікацію сіл, а не електрифікацію чи заміну ліній електропередач. Хоча з цими лініями електропередач ціла історія. Як встановлювати стовпа то за свої гроші, а потім безкоштовно передавати на баланс приватній енергокомпанії, до того ж засновником якої є підприємці з Російської Федерації. Те ж саме із газовими вводами і мережами. На сесіях поки не передадуть міськгазу то ніяких дозволів і довідок вам не дадуть. Практика залишилась від радянських часів, а компанії то ПРИВАТНІ. Але повернемось до планів.

Здолбунівська РДА планувала цьогоріч газифікувати три села. Чітко і конкретно. Не котли на альтернативному паливі, ні електичні, ні геотермальні чи на сонячних колекторах-а проведення труб для російського газу. А що стосується енергозбереження то так загальні фрази: обстеження, ліміти.план СЕР_3 план СЕР_4

Ще у планах було приведення тарифів у ЖКГ до економічно обгрунтованих. При цій фразі у мене завжди виникає запитання – що заважало це робити одразу? Досі актуальним є розслідування про ТАРИФИ у багатоповерхівках міста Здолбунова – вони встановлені з порушенням ЗАКОНУ. Вони мають бути встановлені для кожного індивідуальні, а не по класам будинків. Одні люди і досі платять за інших. Цього не хоче помічати ні прокуратура ні міська рада – засновник будинкоуправління ні держфінінспекція та й власне пікетів від мешканців багатоповерхівок щось ми не помічали.план СЕР_2

Ще районні чиновники з адміністрації мали гарний намір потішити селян оптовим ринком сільгосппродукції.

план СЕР_1

Буквально завершуватись вже має реконструкція садочків у двох селах та документація на добудову третьої школи у Здолбунові.план СЕР_5Добре, це капітальні видатки, їх треба багато і планувати легше ніж виконувати, але ця ж ситуація скрізь. На тому тижні батьківські збори в одній із шкіл Здолбунова. Відверта розмова між директором і батьками. Про гроші. Фінансування харчування дітей 3,23 грн в день на дитину. Може хто хоче із депутатів і районних чиновників сходити поснідати в таку їдальню??? Фінансується лише зарплата і енергоносії. ні відряджень ні матеріально- технічної бази, навіть для основних предметів.

Ввели інформатику з другого класу в школах. Під цей предмет комп’ютери виділені? Ні, і найближчі п’ять років, каже директор, жодного в школу не надійде. На чому дітям займатись ? На пальцях, дошці, чи домашньому ноуті вчителя? Давайте батьки скинемось і купимо школі комп’ютери. У нас бо освіта безкоштовна і замість того, щоб батькам фінансувати якісь цікаві екскурсії, розвиваючі заходи, то вони мають збирати гроші на забезпечення функцій держави! Військових вдягати-народу, школам купувати комп’ютери, папір, штрафи платити – народу. так, так саме штрафи. Необробила директор балки перекриття спеціальною речовиною протипожежною їх-плати штраф. Так на цю обробку коштей у бюджеті навіть не закладено!! Кого це хвилює. Розробників районних програм напевне не хвилює. Бо система ця прогнила наскрізь. Паперові плани і програми, потім таке ж звітування і кивання у сторону недофінансування. Постійне порушення планів, обіцяного породжує суцільну недовіру як до стратегічних документів влади так і самої влади.

Микола Орловцитата



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети