Що готова зробити у 2018 році для дітей місцева влада Здолбунова

Цьогоріч через мої руки пройшло багато пропозицій, які стосуються благоустрою міста, покращення зон активного відпочинку дітей та молоді. Група депутатів із опозиційного до нинішнього мера оточення активно пропонувала замість добудови сумнівного за доцільністю та вартістю «кришталевого мосту» у гідропарку, вкласти кошти у обладнання для змістовного проведення дозвілля дітьми.

Тривали активні консультації і з районною адміністрацією. І ось плани, проекти, в.ч вже винесені на публічне обговорення складені. Не все вдалося відстояти і в них внести, але мені здається, що «дитячий напрямок» у 2018 році буде представлений в кошторисах міста і району достойно і є певні домовленості на його значне розширення і продовження у 2019- му році. Про все по черзі.

В програми, які будуть фінансуватися у 2018 році, які ще треба щоб були затверджені сесією міської ради 21 грудня, але які вже пройшли постійні депутатські комісії, передбачено наступні витрати на наших дітей:

У ДНЗ «Дзвіночок» заміна вікон та дверей на 40 тис.грн, у Чебурашці» на 21 тис.грн,  і 12 тис. ДНЗ «Ладоньки» на поточні потреби по заміні дрібних поломок. Закладено вкотре 100,0 тис.грн на добудову музичної зали в ДНЗ «Грайлик», а у ДНЗ «Дзвіночок вже почався ремонт павільйонів на дитячих майданчиках на суму 157 тис.грн, хоча я особисто і батьки цього садочка просили встановити дитяче ігрове обладнання, яким у сонячну пору більше користуються ніж у дощу бесідками. Не секрет, що бесідки були у не дуже ошатному стані, але водночас саме у них найбільше було помічено молоді  за сумнівними заняттями вночі. За 157 тис.грн у трьох садочках можна було встановити сучасні ігрові комплекси. Або у тому ж «Дзвіночку» вирівняти тротуари і освітити їх.

Я залишаюсь прихильником того, що такі питання треба вирішувати з врахуванням думки батьків дітей. І з цього ж приводу маю письмове звернення від самих же батьків.

Але є усна домовленість, яку я озвучую, але до обіцянок, що лунають на В.Жука,1 ставлюся самі знаєте як, тому треба буде багато ще що зробити, щоб це стало реальністю, а саме, у 2019 році у кожен ДНЗ по 1 сучасному ігровому комплексу.

Також у програмах передбачено декілька ігрових майданчиків по місту, тому теж закликаю батьків не бути байдужими і ВПЛИВАТИ на місце і вигляд цих майданчиків!

З пропозицій, які були зібрані здолбунівчанами в рамках акції «Впливай на бюджет свого міста» і подані мною до міської ради, САДОЧКІВ СТОСУВАЛИСЯ НАСТУПНІ:
– в ДНЗ «Дзвіночок» замінити нерівні доріжки на бруковані пішохідні зони – не підтримана

  • придбати у кожен ДНЗ по сучасному дитячому ігровому майданчику – орієнтовна домовленість на 2019 рік
  • збільшення фінансування ДНЗ «Усмішка» для закупівлі усього необхідного, що зараз здійснюється значною мірою за кошти батьків – тут наведу цифри, підготовлені заступником міського голови , які є доволі наглядними (було би добре ще контингент чисельності вихованців додати)
  • встановлення камер відеоспостереження при входах в ДНЗ і входи ці зробити єдиними для всіх щоб контролювати безпеку дітей – не підтримана проте додаткові кошти в сумі 300,0 тисяч заплановано на розвиток системи відеоспостереження по Здолбунову «Безпечне місто», що лише частково може перекривати вказану пропозицію

Проте є новина, яка має суттєво змінити бюджетні акценти в стосунках батьки-заклад. В проекті районного бюджету закладено інноваційну для нашого району норму – 300 гривень на кожну дитину в рік на потреби. В першу чергу це стосується поточних ремонтів, придбання найнеобхіднішого, що в даний час вирішується коштами батьків. Це доволі суттєві кошти і якщо їх використати з врахуванням думки батьків, а не на червоні доріжки в кабінет психолога, то облаштованість в дитячих закладах здобуде нового імпульсу, а благодійні внески можна буде використати на нові іграшки, мотивуючі та розвиваючі речі!

З врахуванням великого обсягу робіт які були виконані по заміні вікон, облаштуванню вузлів обліку енергії і 2017 й рік був значимий для закладів дошкільної освіти тож цей напрямок тримаємо і у 2018 му.

Щоб все вищеописане стало реальністю треба депутатські рішення на сесіях міської та районної рад наприкінці грудня.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети