Що хотіли від влади пенсіонери?

piket-pensionery-3Сьогоднішня акція перекриття траси, яка так і не була перекрита, почалася із звернення пенсіонера, голови громадського об’єдння ветеранів до голови Здолбунівської РДА з проханням надати безкоштовний проїзд в маршрутках “Рівне-Здолбунів”.

Наголосимо два момента:

1)звернення було від громадського обєднання ветеранів

2)мова йде тільки про маршрут “Здолбунів-Рівне” (без сільських маршруток)

В разі невиділення коштів обіцяли перекрити дорогу, про що додатково повідомили міську раду і поліцію.

Поліція провела превентивні заходи напередодні акції, розяснила законодавство та міри відповідальності за його порушення.

Сьогодні група пенсіонерів таки зібралася в 11 годині і старанно стояла обабіч дороги. Під’їхали керівники району і міста та почалася дискусія. Зайве говорити, що пенсіонерів мало хвилювало чому в держбюджет не заклали кошти на пільговий проїзд, чому перевізникам надали право самостійно визначати ціну проїзду, чому вартість проїзду в різних районах і містах різна. Пропозиції були різні, але всі вони зводились до одного: або знайдіть гроші в місцевому бюджеті або проведіть роботу із перевізниками щоб вони возили пенсіонерів безоплатно і вже.

Мова йшла виключно про міську маршрутку та міжміський маршрут “Здолбунів-Рівне”.

Ініціативу зі сторони пенсіонерів взяла на себе учасниця більшості громадських акцій у Здолбунові п.Ірина Гринюк. Вона намагалася вишикувати пенсіонерів на пішохідному переході, закликала проводити акцію енергійно, від керівників вимагала негайних дій, а у своїй промові згадувала про те, що вона є головою партії, щоправда не назвала якої. Споглядання на все це викликало ряд запитаннь:

  1. Хто це ініціював і проводить? Пенсіонери міста, мікрорайону цементників, ветеранської організації, партія, політики?
  2. Якщо йде прямий діалог і влада відкрита до нього для чого спонукати старших людей перекривати дорогу?

Несподіванно голова адміністрації запропонував один із варіантів рішення, а саме: до чергового засідання бюджетної комісії адміністрації розробити програму компенсації пільгового проїзду пенсіонерів з розрахунку чотири оборотних рейси на день по маршруту “Здолбунів-Рівне” та “Рівне-Здолбунів”.

Чи не буде це обмежувати права інших пенсіонерів з тих же сіл, які з села в місто мають добиратися за свій рахунок? Чи є грошовий ресурс для забезпечення виконання цієї програми, адже минулоріч на часткове відшкодування проїзду по маршрутам район-область витрачалося більше 400,0 тис.грн? Що потрібно буде не профінасувати щоб вгодити пенсіонерам (якщо в одному місці додається то в іншому віднімається): шкільний автобус, ремонт спортзали, встановлення вікон і дверей у амбулаторії, заохочення обдарованим дітям чи ще щось. Про це прийдеться думати вже депутатам районної ради.

Політично питання дуже вигідне щоб його підтримав депутатський корпус. Кожен зможе потім сказати пенсіонерам що це саме він підтримав таку ідею. Поки що у виграшній ситуації саме голова РДА Сергій Кондрачук який випередив усіх із такою пропозицією і в разі позитивного голосування радою він дотримається свого слова перед пенсіонерами (будьмо чесними, дуже незначною частинкою пенсіонерів, які прийшли сьогодні до завода і не факт що наважились би перекрити дорогу), а в разі негативного розгляду – винними залишаться депутати.

У будь-якому випадку не район відмовлявся возити пенсіонерів, а Київ не дав на це грошей і це ще раз підкреслює, що пільг і соціальних обіцянок в державі вище голови. От тільки за ними не завжди стоять можливості і ресурси для їх виконання.

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети