. Що хотіли від влади пенсіонери? | Здолбунів City

Що хотіли від влади пенсіонери?

piket-pensionery-3Сьогоднішня акція перекриття траси, яка так і не була перекрита, почалася із звернення пенсіонера, голови громадського об’єдння ветеранів до голови Здолбунівської РДА з проханням надати безкоштовний проїзд в маршрутках “Рівне-Здолбунів”.

Наголосимо два момента:

1)звернення було від громадського обєднання ветеранів

2)мова йде тільки про маршрут “Здолбунів-Рівне” (без сільських маршруток)

В разі невиділення коштів обіцяли перекрити дорогу, про що додатково повідомили міську раду і поліцію.

Поліція провела превентивні заходи напередодні акції, розяснила законодавство та міри відповідальності за його порушення.

Сьогодні група пенсіонерів таки зібралася в 11 годині і старанно стояла обабіч дороги. Під’їхали керівники району і міста та почалася дискусія. Зайве говорити, що пенсіонерів мало хвилювало чому в держбюджет не заклали кошти на пільговий проїзд, чому перевізникам надали право самостійно визначати ціну проїзду, чому вартість проїзду в різних районах і містах різна. Пропозиції були різні, але всі вони зводились до одного: або знайдіть гроші в місцевому бюджеті або проведіть роботу із перевізниками щоб вони возили пенсіонерів безоплатно і вже.

Мова йшла виключно про міську маршрутку та міжміський маршрут “Здолбунів-Рівне”.

Ініціативу зі сторони пенсіонерів взяла на себе учасниця більшості громадських акцій у Здолбунові п.Ірина Гринюк. Вона намагалася вишикувати пенсіонерів на пішохідному переході, закликала проводити акцію енергійно, від керівників вимагала негайних дій, а у своїй промові згадувала про те, що вона є головою партії, щоправда не назвала якої. Споглядання на все це викликало ряд запитаннь:

 1. Хто це ініціював і проводить? Пенсіонери міста, мікрорайону цементників, ветеранської організації, партія, політики?
 2. Якщо йде прямий діалог і влада відкрита до нього для чого спонукати старших людей перекривати дорогу?

Несподіванно голова адміністрації запропонував один із варіантів рішення, а саме: до чергового засідання бюджетної комісії адміністрації розробити програму компенсації пільгового проїзду пенсіонерів з розрахунку чотири оборотних рейси на день по маршруту “Здолбунів-Рівне” та “Рівне-Здолбунів”.

Чи не буде це обмежувати права інших пенсіонерів з тих же сіл, які з села в місто мають добиратися за свій рахунок? Чи є грошовий ресурс для забезпечення виконання цієї програми, адже минулоріч на часткове відшкодування проїзду по маршрутам район-область витрачалося більше 400,0 тис.грн? Що потрібно буде не профінасувати щоб вгодити пенсіонерам (якщо в одному місці додається то в іншому віднімається): шкільний автобус, ремонт спортзали, встановлення вікон і дверей у амбулаторії, заохочення обдарованим дітям чи ще щось. Про це прийдеться думати вже депутатам районної ради.

Політично питання дуже вигідне щоб його підтримав депутатський корпус. Кожен зможе потім сказати пенсіонерам що це саме він підтримав таку ідею. Поки що у виграшній ситуації саме голова РДА Сергій Кондрачук який випередив усіх із такою пропозицією і в разі позитивного голосування радою він дотримається свого слова перед пенсіонерами (будьмо чесними, дуже незначною частинкою пенсіонерів, які прийшли сьогодні до завода і не факт що наважились би перекрити дорогу), а в разі негативного розгляду – винними залишаться депутати.

У будь-якому випадку не район відмовлявся возити пенсіонерів, а Київ не дав на це грошей і це ще раз підкреслює, що пільг і соціальних обіцянок в державі вище голови. От тільки за ними не завжди стоять можливості і ресурси для їх виконання.

Ольга Ферар

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (6 голос (а, ів), середній бал: 3,67 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Здолбунівсіті

  Розлого прокоментував ситуацію голова РДА Сергій Кондрачук у ФБ:
  1. Хто пам’ятає, свій шлях на посаді голови РДА я розпочав із, як хтось казав, «війни» з перевізниками, написавши відповідні звернення у всі можливі інстанції щодо самовільного підняття цін власниками маршрутів на проїзд. Тоді, хто пам’ятає, такі мої дії змусили перевізників знизити вартість проїзду за маршрутом Рівне-Здолбунів на 1 гривню. А через декілька місяців уряд Арсенія Яценюка «відпустив» тарифоутворення у вільне плавання: перевізники, фактично, отримали право встановлювати будь-яку ціну. І область, і район втратили важелі впливати на цей процес. Але поки ми могли впливати – то впливали! Бо на нашій стороні був закон. Тепер він на стороні перевізників.
  2. У держбюджеті на цей рік держава повністю відмінила компенсацію перевізникам за пільгове перевезення громадян. А тому я зібрав в РДА перевізників, щоб поспілкуватися з ними та попросити (саме так, попросити) перевозити безкоштовно хоч окремі категорії. Згоди було досягнуто: ми визначили 8 категорій громадян (АТОвці, вдови, інваліди І групи і т.д.), яких перевізники пообіцяли перевозити (і перевозять!) безкоштовно, без жодної компенсації. Зрозуміло, що пенсіонери за віком, які становлять 95 % усіх пільговиків, в цей перелік не потрапили.
  3. Взимку в Здолбунові відбувся перший телеміст, організований «Рівне-1», де до влади звернулися громадяни-пенсіонери щодо пільгового перевезення. Моя відповідь тоді була однозначна: я категорично проти відшкодування перевезення з нашого бюджету. Бо сьогодні один працюючий «загинається», сплачуючи податки державі, пільги – пільговикам, допомоги – малозабезпеченим, субсидії і т.д. Зрозуміло, що моя думка не змінилася.
  4. Що передувало сьогоднішній акції. До мене минулого тижня на прийом приходила одна з ініціаторок сьогоднішнього перекриття Гринюк Ірина Ульянівна та Іван Михайлович (прізвища не пам’ятаю). Можу коротко передати зміст розмови:
  – Сергій Юрійович, перевізники нас не возять, а ми, пенсіонери, заслужили. А тому будемо перекривати дорогу!
  – Держава в цьому році не відшкодовує…
  – То ми перекриємо, може Верховна рада відшкодує!
  – Верховна рада далеко, вона навіть не взнає про це. Ви ж не біля неї дорогу перекриватимете, а в Здолбунові…
  – Перевізники зажралися, їх треба мінять, мільйони гребуть!
  – То чому організувати перевезення не хочуть ваші діти, внуки? Хай пустять свої маршрути, гребуть мільйони, а вас возять безкоштовно…
  – Влада нічого не робить! Про пенсіонерів не дбає! Розікрали країну!
  – А отут я з вами погоджуюсь. Тільки коли розікрали?
  – Вже 25 років розкрадають!
  – Погоджуюсь. Тільки-от, коли її почали розкрадати на початку дев’яностих, я в школу ходив, у молодші класи. А де були ви, коли її розкрадали? Ви ж тоді ще молоді були! Ви якраз і дали цю країну розікрасти. Ви ходили на вибори, обирали Кравчуків з Кучмами, довели країну до ручки, лишили її , такою, як вона є, нам, молодим, а тепер кажете «возіть нас безкоштовно»…
  … Це якщо коротко суть півгодинної розмови. Говорили ще про необхідність «сильної руки», на що я зауважив, що мені цікаво було б подивитися, що зробив би Сталін, якби в період Другої світової пенсіонери перекрили дорогу з метою їх безкоштовного перевезення.
  До чого я веду. За тиждень до сьогоднішньої акції я чітко зрозумів, що ЖОДНІ аргументи на наших окремих (принаймні, двох) пенсіонерів не діють. Вони задалися ціллю перекрити дорогу і все. Якби я сьогодні знову почав прямо там, на дорозі, наводити якість аргументи – це не подіяло б. І дорогу перекрили б. Бо ж дехто нікуди не поспішає: ні на роботу, ні на зустрічі, і може у вільний час (а це цілий день) п’ять разів на добу безкоштовно (я про Гринюк, бо ж вона їздить якраз-то безкоштовно!) кататися містом туди-сюди і перекривати дороги. Я ж, їдучи на цю акцію, поставив за мету жодним чином цього не допустити, а тому запропонував програму.
  Що буде далі? Далі буде приблизно так:
  1. РДА розробить програму (бо я пообіцяв!)
  2. РДА винесе програму на сесію райради (бо я пообіцяв!).
  3. РДА запропонує виділити на програму 10 тис. грн.
  4. РДА розробить механізм отримання права на безкоштовний проїзд в розмірі 72 грн. у місяць на пенсіонера (бо я пообіцяв!).
  5. Оскільки держава взяла курс на дерегуляцію, щоб отримати кошти пенсіонеру потрібно буде зібрати перелік документів/довідок. І їх буде менше тридцяти. Обіцяю!
  Р.S. Лише за останній тиждень до мене було 2 звернення від батьків щодо підвозу дітей у школи за півціни. По одному зверненню (Кунин-Уїздці) – згоди досягнуто. За що дякую перевізникам. По другому – працюємо.

  • Алла

   не треба людей обманювати і звертати все на Київ ,так у Львові пенсіонери Їздять безкоштовно так прчем тут Київ , все вирішують на місцях .Менше треба думати про свої кармани .

   • Здолбунівсіті

    У Рівному теж їздять пільговики, тому що і Рівне і Львів мають свій комунальний транспорт і акцизні можливості. Тому не все вирішується на місцях. Бо місця різні і бюджети різні.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама