Щеплення від сказу відбудуться в гідропарку

Державна ветеринарна служба району буде проводити безкоштовні щеплення проти сказу 05.08.16 в м.Здолбунів –  Гідропарк з 15:00 по 19:00

 

Сказзаразна хвороба, яка не виліковується. На це захворювання хворіють тварини, птахи, люди. З усіх видів тварин на сказ найчастіше хворіють собаки, коти лисиці.

Збудником сказу являється вірус, який виділяється з слиною, молоком, сечею, особливо багато його в слині хворих тварин. Вірус може з’явитись в слині за 10-15 днів до появи перших ознак хвороби.

Заражаються на сказ, як правило, через укуси та при потраплянні слини хворого на ушкоджену шкіру або слизову оболонку. Період з моменту зараження до появи перших клінічних ознак хвороби різний і продовжується він від декількох днів до 6 місяців і більше. У собак та котів в середньому цей період продовжується 14-30 днів.

Сказ у тварин проявляється у буйній і тихій формі.

При буйній формі захворювання спочатку тварини стають сумні, ховаються в кутки, відмовляються від звичайної їжі, гризуть і ковтають тріски, ганчірки, папір та інші непридатні для їжі предмети. Голос у тварин стає хриплим, з рота тече слина, утруднюється ковтання і посилюється збудження. Тварини кидаються на людей (тварин) часто навіть на свого господаря. І стараються втекти з дому, а по дорозі пізніше у тварини появляються корчі і вона гине.

При тихій формі сказу період збудження у тварин або зовсім непомітний, або проходить в легкій формі. Дуже часто першими признаками захворювання являється параліч нижньої щелепи, затруднене ковтання та сильна слинотеча. Може скластись враження, що тварина чимось вдавилась.

Смерть тварини наступає звичайно при буйній формі через 7-10 днів, при тихій – через 2-3 дні від початку клінічних ознак захворювання.

За останні роки почастішали випадки захворювання котів на сказ в зв’язку з тим, що коти схильні до здатності полювання на мишовидних гризунів в прилеглих лісових насадженнях де також знаходяться червоні лисиці, які є основним резервуаром розповсюдження вірусу сказу.

Державна ветеринарна служба району застерігає і звертає увагу жителів району, що при виявленні неадекватної поведінки диких тварин (та собак і котів), підозрілих тварин ізолювати (закрити в клітку або приміщення).

Вагомою боротьбою є і буде профілактика (вакцинація тварин проти сказу), адже люди, які вакцинують проти сказу своїх домашніх улюбленців бережуть і в першу чергу і своє здоров`я тому, що собака чи кіт контактує з своїм хазяїном, а людина не може бути впевнена, що її улюбленець не контактував з скаженою твариною.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети