Ще одне виробництво поблизу Здолбунова занепокоїло місцевих мешканців
Здолбунівщина – край і сільськогосподарський і промисловий. Як сам районний центр так і навколишні громади мають неабияке навантаження на екологію, зважаючи на наявність залізниці, цементного виробництва, меблевого виробництва, зерносушильних складів,а зараз активно йде мова про започаткування виробництва поролону у сусідньому Квасилові. Ось що з цього приводу повідомляє квасилівський сайт.
Зважаючи на такі думки, закрадаються сумніви, а якщо іноземний інвестор і дійсно принесе нам не лише економічні переваги місцевого масштабу, але й екологічні проблеми? Ми звикли довіряти людям і так уже склалося історично – одні усе життя довіряють, інші – усе життя перевіряють. Аби не бути надто довірливими, редакція сайту вирішила вивчити на рівні споживача виробництво поролону, поспілкуватися з фахівцями хімічної галузі, проаналізувати екологічний стан тих населених пунктів, де виробництво поролону здійснюється роками.
Повідомляє Квасилів.ком
Перший у Західній Україні завод з виготовлення поролону відкрили на Тернопільщині у Хоросткові. Специфіка його роботи детально описана на вінницькому сайті “20 хвилин” (інформація 5-річної давнини), зокрема гендиректор заводу Юрій Слободянюк розповів, що в цеху, де виготовляють поролон із сировини, люди працюють в респіраторах, але довкілля через виробництво заводу не потерпає, бо житлові будинки за екологічними нормами можуть бути розташовані за 100 метрів від такого заводу.
Щоб дізнатися, чи утворюватимуться від виробництва поролону смоги ми поспілкувалися з незалежним експертом-хіміком”: “Смог – це суміш диму, туману і пилу. При виробництві поролону немає ні диму, ні пилу, ні туману, ні інших відходів але, без сумніву, як у будь-якому хімічному виробництві, тут застосовують шкідливі хімічні речовини. Під час хімічних реакцій виділяються токсини, але для цього на підприємстві мають існувати системи очищення, саме від них залежить наскільки якісною буде нейтралізація. Дмитро Менделєєв завжди наголошував, що шкідливою є не сама речовина, а її кількість. Тонна жевріючого листя виділяє 30 кг чадного газу, який зв’язує гемоглобін крові, блокуючи його постачання органам і системам, у великих кількостях може бути смертельно небезпечний. Люди про це знають але листя усе одно спалюють без будь-яких систем і очищень, а ми цим дихаємо”.
“Інвестори, подружжя МакМахонів планують обладнати у Квасилові цех з виробництва поролону найсучаснішим імпортним обладнанням та мати власну сировину для виробництва м’яких меблів. Якщо ж потужностей вистачатиме не лише для власних потреб, то в перспективі місцевий поролон використовуватимуть й інші виробники компанії Home Group”, – повідомляє Сфера ТВ.
У вересні 2013 року на багатьох сайтах Рівненщини обговорювався інвестиційний проект з виробництва поролону на “Рівнесільмаш”, 1 січня 2014 року в районній газеті була опублікована інформація про наміри щодо реалізації виробництва поролону у Квасилові і запрошення на громадські слухання. 17 січня, на громадських слуханнях була ухвалена лише ідея реалізації проекту з виробництва поролону, тепер ще його потрібно буде втілити в життя – пройти безліч інстанцій, отримати масу висновків та дозволів. А ми, жителі селища повинні контролювати, при бажанні, економічну і екологічну перспективу.
Для прикладу, наш житель пан Дутко 11 вересня 2013 року висловив в соціальних мережах свою думку такого змісту: “На “Рівнесільмаші” у Квасилові хочуть виробляти поролон. Справа непогана. Головне, щоб вчасно сплачувалися податки у бюджет селища”. 19 січня на Здолбунівському сайті оприлюднюється іще одна його думка: “…слід розуміти про шкоду, яку виробництво поролону завдасть довкіллю селища, адже цілком безпечним воно не може бути аж ніяк. Розуміють про це і мешканці Квасилова, яких безпека екології надзвичайно хвилює. Особисто мене хвилює питання, де зберігатимуться і куди вивозитимуться відходи від виробництва поролону”.
“Відходів від виробництва поролону немає, а отже й немає що вивозити, диму-пилу теж немає, за це хвилюватися не слід”, – запевняла учасників громадських слухань фахівець з проектування хімічних технологій Надія Кашнікова. Інша річ – це специфічні умови праці для робітників, які виготовлятимуть поролон, тут уже кожен для себе має вирішити сам, може він працювати за таких умов, чи ні?
Питання шкідливості чи нешкідливості поролонового виробництва для нас, квасилівчан, залишається відкритим, бо до початку будівницва цеху, має бути висновок екологічної експертизи.
Від ЗС.Побіжний аналіз подібних виробництв на Україні говорить про те, що це надзвичайно пожежо чутливі виробництва. Ми не хіміки, тому опираємось на знайдену інформацію у відкритих джерелах.
Додатково: Завод із виробництва поролону на Тернопільщині, Пожежа знищила 150 тон поролону біля Львова, у Дніпропетровську згорів цех з виробництва поролону, у м.Мена згорів цех із залишками поролона
Окрім того, про відходи виробництва прямо говориться тут:
Є ще і коментар щодо виробництва поролону: (м.Бібрка за 20 км від Львова де розміщене виробництво поролону і сталась пожежа. Населення 4000 чол – близьке до Квасилова)
Тому не все так однозначно у цьому питанні і коментарі занепокоєних місцевих жителів цілком можна зрозуміти.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.