Ще одне підприємство позбавили права надавати кредити

Вчора Нацкомфінпослуг оприлюднила на своєму сайті інформацію про те, що приватне підприємство «Кредит 24», що кредитує населення України з літа 2013- го , більше не має права цього робити.

За інформацією комісії, у цієї компанії немає свідоцтва про реєстрацію фінансової установи та ліцензії на здійснення діяльності з адміністрування фінансових активів для купівлі в групах.

«Хоча на ринку ця фірма працює недавно, до нас вже надходять скарги від ошуканих клієнтів» , – повідомили в прес -службі Нацкомфінпослуг .

За матеріалами Тетяни Павлюченко investfunds.ua

 На 1 листопада в Держреєстрі  фінустанов зареєстровано вісім фінансових компаній, сім з яких отримали ліцензії на адміністрування в групах.

Тільки вони мають право законно використовувати фінансові схеми по залученню грошей і кредитування клієнтів в групах. У першому півріччі 2013 – го ці компанії уклали фінансові договори на суму майже 190 млн грн.

За інформацією Нацкомфінпослуг, сьогодні без відповідної ліцензії на ринку працюють понад сорок структур, подібних компанії «Кредит 24». Вони не піднаглядні комісії, їх діяльність схожа на фінансові піраміди.

Схема обману полягає в тому , що потенційним клієнтам « групи» обіцяють беззаставний кредит у розмірі до 100 тис. грн під 5-10 % річних у гривні.

Це в два -три рази нижче процентної ставки по позиках у банківських установах. Але щоб його отримати, необхідно внести вступний внесок 3-5 тис. грн і чекати своєї черги. Учасники, як правило, вносять ці гроші, але кредиту не отримують.

За оцінкою керівника юридичної групи ЛЕКС Богдана Хаустова, тільки за місяць одна така установа збирає близько 3-10 млн грн.

«На реєстрацію, рекламу та оренду офісу така компанія витрачає в середньому 10 тис. грн. Збирає мінімум 100 тис. грн щомісяця. Рентабельність такого бізнесу становить від 1000%, кількість пірамід весь час зростає», – каже Хаустов .

  46% всіх скарг до Нацкомфінпослуг на фінансові компанії склали скарги на компанії з купівлі в групах.

За даними експерта, в Україні сьогодні таких структур понад 70. З початку цього року ці компанії зібрали з населення близько 2-6 млрд грн.

Зростання фінпірамід підтверджує і статистика скарг у Нацкомфінпослуг: якщо на офіційно зареєстрованих адміністраторів в групах надійшло за три квартали цього року всього 28 скарг, то кількість скарг на незареєстрованих адміністраторів зростає.

Всього цього року надійшло 190 заяв. За інформацією Нацкомфінпослуг, найбільше скарг надходить на дев’ять юридичних осіб, зокрема на київські компанії «Укрграндівест», «Грандфінресурс», «Авто Житло План» і «Автофінанс», харківські «ЯТЕСС», Astra фінанс, «Український прогресивний альянс», одеську «Філдес Україна» і полтавську «Схід плюс Захід».

 Рецепт проти шахраїв

За словами голови правління об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів » Івана Вишневського , робота пірамід заважає розвитку небанківського фінансового ринку, оскільки такі компанії називають себе або кредитними спілками, або адміністраторами в групах , або «дочками» банків.

Комісія не може заборонити діяльність пірамід, незважаючи на вжиті на початку жовтня зміни до закону про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг, що дозволяє регулятору це робити.

Тому інформує про випадки порушення Антимонопольний комітет, Держінспекцію з питань захисту прав споживачів, Міністерство доходів і зборів та Міністерство внутрішніх справ. На підставі заяв Нацкомфінпослуг в 2013 р. МВС порушило 8 кримінальних справ.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети