«Щавінський – ти мені не подобаєшся» – житель Здолбунова Валєра з Віл

presidia0503_14

Олег Тищенко у червоному куті, Владислав Щавінський у синьому :)

5 березня відбулося розширене публічне засідання президії Здолбунівської районної ради, яка в період до стабілізації ситуації та призначення нового керівника РДА виконує функцію управління в районі. Початок репортажу можна глянути тут, продовження тут.

6. Різне

ООО, тут збори вже закінчились і почалось зборище. Хто що хотів те і говорив. Напевне правильно, що цей розділ називається «Різне». А ще було би краще якби виступаючим, чи правильніше сказати, випригуючим з місць жителям району дали ще б по мегафону, то вони б отримали від озвучення своїх геніальних здогадок, ще більше задоволення.

Слово регламент і що воно означає, що таке толерантність, етика, залишилось за дверима зали засідань районної ради.presidia0503_11

Виступає представник громади

Питання про три палки…ковбаси :) Серйозно. Розглядалось питання про три палки і шоколадку. Один із підприємців заявив, що в нього продуктовий набір вимагав один із працівників податкової. При тому жодних задокументованих доказів цього ні податковій ні міліції не надав і наскільки взагалі було можна зрозуміти звернувся із цим питання вперше до Любомира Кінаха, який це озвучив у минулу неділю на … віче біля БКЦ із спортивно-кримінальним присмаком, а другий раз тут в залі райради, ну і у проміжку між цими днями-звернувся до голови Здолбунівської ОДПІ. Почувши у відповідь від Руслани Мички, що у двох магазинах (кіосках) цього підприємця торгують продавці, а офіційно по документах у нього немає найманих працівників – заявив що керівник податкової йому погрожує??!!

Це анархія чистої води, вулична махновщина. Бездоказово звинувачувати (може й насправді факт мав місце, ми не знаємо, а орієнтуватись лише на слова-то завтра можна всю податкову і решту органів від заяв ображених, обділених, реваншистів, заздрісників, закривати) податківця-це нормально, не мати оформлених працівників і недоплачувати в бюджет – це норма? Тому запропоноване Русланою Мичкою рішення абсолютно логічне:стосовно працівника ДПІ провести розслідування службою внутрішньої безпеки, стосовно підприємця – з’ясувати правомірність ведення підприємницької діяльності без найманих працівників. Закон для всіх однаковий.olena

Інше питання – таксисти. Ініціювала його пані Олена, так вона представилась. У своїй промові, яку вона озвучила, сидячи за столом президії, вона теж доводила, що лише працівники, які увійшли до профспілки працівників служб таксі, є справжніми працівниками і так склалось що мова йшла лише про одну службу таксі, а решта чи то таксі чи то інформаційних служб називались виключно у негативному сенсі. Тому цілком було схоже на спробу прибрати конкурентів, особливо якщо врахувати хто ініціатор промови, яке носить прізвище пані, чию службу таксі представляє. Те, що з’явилась профспілка таксі це дуже правильний і сучасних хід та інструмент і те що навести лад у цих службах потрібно – це теж правда. Лише спосіб міг би бути інший, не такий конфронтаційний. Ось такий, який відбувся на наступний день після засідання президії, коли всі зацікавлені сторони зібрались у керівника податкової і намітили свої подальші кроки для вирішення ситуації. До честі емоційних і запальних спікерів із цього питання, вони сьогодні надіслали у вигляді коментарю на Здолбунів CITY наступне повідомлення:

Дякуємо Вам за те що підняли таке наболіле для нас питання. Шкода, що так пізно нас, як зацікавлених осіб (“Здолбунівська районна професійна спілка таксистів”, протокол установчих зборів №1 від 30.01.2014р.) повідомили про підняття цього питання, тому як змогли так за 2 години і підготувалися. Але добре що з Вашою допомогою проблема зрушила з мертвої точки. Хочемо також подякувати начальнику Здолбунівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Рівненській області Мичка Руслані Степанівні за таку швидку реакцію на наш вчорашній виступ, сьогодні о 9-й ранку відбулася зустріч у неї в кабінеті куди були запрошені власники усіх Здолбунівських інформаційних служб. Нас зустріли підготовленими з інформацією про кожну службу. Руслана Степанівна зареєструвала нашу заяву та окреслила як мінімум два напрямки, які на нашу думку дійсно допоможуть легалізувати ринок таксомоторних перевезень у Здолбунівському районі, а також пообіцяла особисто проконсультувати усіх охочих нелегальних перевізників як легалізуватися згідно чинного законодавства. Залишилися задоволеними і власники таксі “Європа”, ми домовилися провести спільні збори по питанню вступу їх перевізників до профспілки, щоб надалі працювати в правовому полі.Ще раз дякуємо Сергію Кондрачуку за підняту тему. Маємо надію що і інші уповноважені органи проявлять таку саму ініціативу, та діятимуть в межах чинного законодавства.

Таксі «Сова»

Сподіваємось профспілка таксистів не забуде не лише про таксистів, а й про інших учасників руху і буде контролювати як паркуються таксисти, чи не створюють незручної ситуації автомобілістам і пішоходам на перехресті вулиць Незалежності і Фабричної про що неодноразово писав сайт ЗС, та у інших місцях. А також що це буде справді профспілка усіх працівників галузі, а не однієї служби.

Далі в бій пішли яскраві представники народу, які сиділи поруч із тими, хто в районі асоціює себе із скандальним Правим Сектором. Дивно було бачити серед секторівців  знаного краєзнавця району та області Олега Тищенка, який на цей раз відрекомендувався як керівник чи координатор ПС в районі, хоча у майбутньому казав що не проти бути і просто прес-секретарем ПС. Минулий раз що таке подібне лунало про Любомира Кінаха, який цього разу тримався осторонь усіх. І ПС і сотні самооборони. То хто ж керує ПС в районі і хто такі ПС на Здолбунівщині? Зрештою то їх справа. Але, що тоді робиться із районним УДАРом, якщо Сергій Кондрачук в самообороні, Олег Тищенко разом з п.Чумаком (керівником районної організації по документам) сидять в Правому Секторі, Любомир Кінах всюди потрохи, а ще є Василь Тимощук та і міський голова Ігор Ольшевський обирався від УДАРУ. Це команда чи ні? Чи це така собі, своєрідна внутрішньопартійна широка демократія?

valeraТак ось. Такий собі чоловік, до якого звертались у залі Валєра, вирішив поцікавитись у в.о голови РДА чому на вулиці де той живе є асфальт, а у Валєри немає і чому біля будинку Рішардовича (-Щавінського) світить ліхтар, а біля його оселі ні. Обидва живуть на вул.Віли. Те що це питання немає стосунку ні до «Рівнеобленерго», ні до адміністрації запитуючого не дуже хвилювало. Так само мало він переймався тим до кого і як звертається. Тому апофеозом зливи запитань стало риторичне запитання «Чому у нього стоїть, а у мене ні?». Зала покотилась від сміху. Напевне мова йшла про ліхтар, який стоїть біля будинку п.Щавінського. Висновок дискусії з вуст Валєри прозвучав так «Не подобаєшся ти мені, Щавінський!». Як на диво очікуваної після цього фрази радянського пролетаріату «А давай тепер ти в моєму будинку будеш жити, а я в твоєму» не прозвучало.

presidia0503_12Почин сусіда по стільцю підтримав і сам Олег Тищенко (в плані емоцій та постійних реплік з місця), який вступив у перепалку з Владиславом Щавінським. Перепалка почалась після того, як Тищенко озвучив пропозицію до в.о Президента та голови Рівненської ОДА попередньо консультуватись із громадою району з приводу призначення керівників Здолбунівської РДА. Сама ініціатива зрозуміла і в принципі нормальна. Олег Тищенко висловив бажання ПС контролювати ці процеси на що Владислав Щавінський цілком резонно зауважив: «Ви спочатку зареєструйтесь самі, щоб знати хто ви, перш ніж контролювати когось збираєтесь».

Президія врешті решт з цього приводу підготувала і ухвалила такий лист.

Президія районної ради, яка відбулася 5 березня цього року схвалила звернення депутатів до в.о. Президента України Олександра Турчинова і голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергія Рибачка.

Звернення президії районної ради
до в.о. Президента України Олександра Валентиновича Турчинова та голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергія Леонідовича Рибачка щодо призначення голови та заступників Здолбунівської районної державної адміністрації

З метою втілення в життя ідей та ідеалів Майдану, встановлення реального народовладдя, президія Здолбунівської районної ради та представники громадськості просять Вас перед призначенням голови Здолбунівської РДА і його заступників погодити кандидатури на ці посади з сесією районної ради, яка відбудеться 12 березня 2014 року.
У роботі сесії візьмуть участь представники політичних партій, громадських організацій.
Рішення сесії буде винесено на віче Здолбунівської громади.
На наше переконання така процедура надасть більшої легітимності призначеним керівникам і зніме можливу напругу в суспільстві.

Як би можна було зробити свої виступи на президії райради не цирковими номерами, а дієвими? Даємо алгоритм. Якщо у вас виникла проблема то спочатку треба звернутись до керівництва установи де виникла ця проблема, наприклад до керівника податкової, раз вже така ситуація обговорювалась цього разу. Керівник податкової дає вам відповідь. Якщо ця відповідь не вирішує проблему то ви маєте право і їм користуєтесь – звертаєтесь до правоохоронних органів чи інших контролюючих інстанцій. В даному випадку до Рівненської обласної податкової та Здолбунівської районної прокуратури. Отримуєте відповіді. Не вирішили вони вашої проблеми, от тоді берете цю переписку і приходите на засідання президії, яка діє в нинішньому форматі. (В інший час треба звертатись до суду). Надаєте докази, листування і задаєте питання, а де ж справедливість? Тоді буде зрозуміло, що ВИ особисто зробили для вирішення ВАШОЇ проблеми і яка допомога інших потрібна, та і власне суть претензії тепер буде зрозуміла. Що це дійсно проблема, а не намагання звести рахунки, позбавитись конкурентів чи просто очорнити когось своїми нерозважливими діями та висловами.

І ще одне, мудрі люди кажуть,  спробуй поставити себе на місце свого співрозмовника. Це якщо ви хочете щоб конструктивна і результативна була розмова.

Ну ось і весь репортаж з засідання президії райради.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети