Сайти здолбунівської влади -2013

Рік тому ми публікували свою суб’єктивну оцінку провладних сайтів на предмет їх інформативності, зручності користування для мешканців району.  Минув рік. Робимо повторний огляд.

2012 рік: За повідомленням сайту Здолбунівської РДА http://zdolbun.rv.ua/ він створювався для«більшого інформування населення про дiяльнiсть органiв виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, тому адміністрація Здолбунівського району сподівається на те, що інформація розміщена на сайті допоможе Вам бути в руслі основних подій в нашому районі.»

Ми теж сподіваємось, тому оглянемо побіжно головну сторінку та перегорнемо декілька новин. Перше, що кидається у вічі: сайт значиться як офіційний Здолбунівської РДА та районної ради, хоча районна рада давно вже має свій сайт. Крім того, невідомо чому на сайті адміністрації красується герб міста, а не символи району.

Висновок: сайт у повній мірі висвітлює ХРОНОЛОГІЮ роботи і життя РДА та її голови В.Шуля, однак зовсім є безкорисним з точки зору інформації, потрібної для мешканців району.

2013 рік: дизайн сайту зазнав змін і однозначно у кращу сторону. Ліквідовані незрозумілості щодо того, чий це сайт. Конкретно зазначено , що це сайт саме РДА. Проте псують вигляд застарілі опитування, у яких значиться ще районне радіо, якого вже немає, та й самі відповіді враховують не повний список джерел отримання інформації про діяльність РДА.

Новин стало більше, частина з них – відверті прес-релізи державних структур на незрозумілій мові людям, решта новин – ось як ця. Перераховано, хто приймав участь, які питання розглядались, а далі … з відповідних питань прийняті відповідні рішення.

a rishenna de

Якщо це свідома політика, то ми так і говоримо: Здолбунівська районна адміністрація імітує свою бурхливу діяльність, приховуючи від громади її результативність, а якщо несвідомо, то ми говоримо: мешканцям району не цікаво, в якому кабінеті, яку нараду проводить черговий чиновник. Нам цікаво, які із прийнятих рішень і як вплинуть на наше життя. Крапка. Тому висновок 2013 такий:  сайт у повній мірі висвітлює ХРОНОЛОГІЮ роботи і життя РДА та її голови В.Шуля, однак зовсім є безкорисним з точки зору інформації, потрібної для мешканців району. Фото голови РДА є не дуже доречним і тільки займає центральне місце на головній сторінці сайту (було би достатньо в розділі керівництво розмістити, наприклад), хоч і є значно меншим за розмірами, ніж фото панів Ольшевського і Тимощука на сайтах районної і міської ради. Ну, люблять себе чиновники, що ж тут поробиш.

2012 рік: Сайт Здолбунівської районної ради http://www.zdolbrada.rv.ua/ з першої сторінки вигідно відрізняється від попереднього сайту. І символіка в порядку і контакти одразу вказані, фото приміщення, голови. В інших розділах, представлених на сайті, є файли, інформація. … А от з новинами… Третя частина – привітання всіх і уся. Третина – підготовка і проведення сесій, ще третина – візити. Напрошуються різні думки і порівняння.

Висновок: сайт в основному відповідає рівню сайта органу місцевого самоврядування, але або інтенсивності діяльності районної ради малувато, або вона не достатньо якісно висвітлюється в новиннєвому блоці веб-сторінки.

2013 рік: Чи то днів народжень не було в ці місяці :) чи то справді зміни відбулись і теж на краще. Більше новин, особливо із засідань депутатських комісій, є фотоілюстрації. Особисто мені бракує мотиваційних і аналітичних речей. Що я маю на увазі. Обгрунтування тих чи інших рішень і дій. Чому саме це питання актуальне, чому це рішення приймається, чому саме в цій школі буде замінюватись котел. Але це вже питання до самої роботи ради, а не сайту.

Висновок: сайт в основному відповідає рівню сайта органу місцевого самоврядування районного калібру, надає уявлення про роботу ради і прийняті рішення.

2012: Сайт Здолбунівської міської ради http://zdolbyniv.rv.ua  Доволі складна навігація, відсутність порядків денних сесій, засідань виконкому, не дають уяву про те чи всі рішення ради, виконкому, розпорядження міського голови друкуються на офіційному сайті міста. Деякі рішення приймаються із значними додатками які теж важливо бачити, наприклад друкується рішення про преміювання, а що, кому і на підставі чого – це дуже складний і заплутаний шлях. Місто не має новин!! Можна констатувати що сайт відображує стиль роботи міської ради. Внутрішня колотнеча в своєму як то кажуть соку, без думки про те як нас сприймають ззовні. Ні корисної інформації потенційним інвесторам, ні 10 рядочків на англійській і бажано польській мові, ні новин, ні довгострокових планів, яким можна довіряти.

Висновок: сайт скоріше зроблений на вимогу законодавства ніж для людей. Знайти тарифи, написати листа чи отримати он-лайн відповідь (вичерпну і однозначну) з такого ресурсу виглядає проблематичним.

2013: нічого не змінилось. Фото голови як головна новина. Решта новин транслюються каналом RSS із сайту комунальної провладної газети. Є оголошення, які носять знову-таки обов’язків характер. Т.то тендерні речі, дати сесій, місячники благоустрою і  все.

Висновок: сайт скоріше зроблений на вимогу законодавства ніж для людей. Знайти тарифи, написати листа чи отримати он-лайн відповідь (вичерпну і однозначну) з такого ресурсу виглядає проблематичним.

Як приклад вдалого, на нашу думку сайту районної ради, наводимо сайт із сусідньої області.

sait Mykolaivska rayradaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети