Сайти Влади

 

За повідомленням сайту Здолбунівської РДА http://zdolbun.rv.ua/ він створювався для «більшого інформування населення про дiяльнiсть органiв виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, тому адміністрація Здолбунівського району сподівається на те, що інформація розміщена на сайті допоможе Вам бути в руслі основних подій в нашому районі.»

Ми теж сподіваємось, тому оглянемо побіжно головну сторінку та перегорнемо декілька новин. Перше, що кидається у вічі, що сайт значиться як офіційний Здолбунівської РДА та районної ради, хоча районна рада давно вже має свій сайт. Крім того, невідомо чому на сайті адміністрації красується герб міста, а не символи району.

Не будемо чіпати технічну сторону конструкції сайту, зазначимо лише що у розділі каталог файлів є підрозділ районні програми, остання з яких датована 02 лютого 2011 року. В розділі Розпорядження голови РДА взагалі пусто. Знайшов цікавий документ ПАСПОРТ МУНІЦИПАЛЬНОЇ  ІНВЕСТИЦІЙНОЇ  ПРОГРАМИ Здолбунівського району  Рівненської області на 2011-2013 р. Для знавців місцевого та регіонального управління запитання як можна назвати програму державної адміністрації муніципальною? Зміст цієї програми теж пізнавальний. Ми обовязково проаналізуємо і поділимось з вами її змістом. Щодо новин які є на сайті РДА. Загалом передивився їх за 3 місяці. Достатньо збалансовані, інформативні, з фотографіями.

 

Висновок: сайт у повній мірі висвітлює ХРОНОЛОГІЮ роботи та життя РДА та її голови В.Шуля, однак зовсім є безкорисним з точки зору інформації, потрібної для мешканців району.

 

Сайт Здолбунівської районної ради http://www.zdolbrada.rv.ua/ з першої сторінки вигідно відрізняється від попереднього сайту. І символіка впорядку і контакти одразу вказані, фото приміщення, голови. В інших розділах, представлених на сайті є файли, інформація. Рішення районної ради приведені у хронологічній послідовності, щоправда деякі з них дублюються, т.то знаходяться і у розділі Проекти рішень і там де вони вже стали рішеннями сесії. Виявляється зараз в районній раді є вакансія начальника юридичного відділу. А от з новинами…Третя частина привітання всіх і уся. Третя частина підготовка і проведення сесій, ще тритина – візити. Напрошуються різні думки і порівняння.

 

Висновок: сайт в основному відповідає рівню сайта органу місцевого самоврядування але або інтенсивності діяльності районної ради маловато або вона не достатньо якісно висвітлюється в новинневому блоці веб-сторінки.

 

Сайт Здолбунівської міської ради http://zdolbyniv.rv.ua Його поява була ініційована саме мною, проте згодом їм ніхто не займався і він зник з інтернет карти міста. Реанімація теж відбулась не без участі громадськості, зокрема ГМ Опора яка проводила моніторинг органів влади на предмет доступу громадян до інформації. Проте і відновлений сайт ще далекий від того що можна назвати взірцем. Доволі складна навігація, відсутність порядків денних сесій, засідань виконкому, не дають уяву про те чи всі рішення ради, виконкому, розпорядження міського голови друкуються на офіційному сайті міста. Деякі рішення приймаються із значними додатками які теж важливо бачити, наприклад друкується рішення про преміювання, а що, кому і на підставі чого – це дуже складний і заплутаний шлях. В розділі комунальні підприємства міста є інформація про БТІ, водоканал і теплокомуненергію, заодно про комерційну фірму ТОВ «Комунальних підприємств», яке НЕ є засноване міською радою, водночас немає жодної інформації про КП «Здолбунівське», створене 5 жовтня 2011 року, ні слова про будинкоуправління, хоча саме інформація про тарифи і діяльність останнього викликає чи не найбільше запитань у мешканців. Інші розділи пусті, так само як і немає новин. Місто не має новин!! Можна констатувати що сайт відображує стиль роботи міської ради. Внутрішня колотнеча в своєму як то кажуть соку, без думки про те як нас сприймають ззовні. Ні корисної інформації потенційним інвесторам, ні 10 рядочків на англійській і бажано польській мові, ні новин, ні довгострокових планів, яким можна довіряти.

 

Висновок: сайт скоріше зроблений на вимогу законодавства ніж для людей. Знайти тарифи, написати листа чи отримати он-лайн відповідь (вичерпну і однозначну) з такого ресурсу виглядає проблематичним.

 

Микола Орлов

 

До речі обласна організація КВУ не так давно проводила моніторинг відкритості влади і ось витяг із скороченнями звіту, який стосується нашого міста (період дослідження з 1 листопада 2010 по 15 травня 2011 року)

 

 

Аналіз оприлюднення рішень у місті Здолбунові


Здолбунівська міська рада


За результатами проведення моніторингу газети «Нове життя» та офіційного веб-сайту Здолбунівської міськради виявлено, що з 1 листопада 2010 по 15 травня 2011 року було опубліковано 24 рішення міської ради зі 169 прийнятих нею за цей період. З них у газеті «Нове життя» – 5, а на офіційному сайті – 19.


Враховуючи той факт, що сайт Здолбунівської міської ради відкрито весною 2011 року, до нього потрапили рішення, починаючи від № 92. З невідомих причин на сайт не потрапили рішення № 96 «Про зміни до міського бюджету на 2011 рік» і № 97 «Про внесення змін до програм на 2011 рік».


15 оприлюднених є рішеннями загальної дії, 9 – індивідуальної.


Переважна більшість опублікованих рішень міськради стосуються житлових і будівельних (в тому числі оренди та приватизації, передачі на баланс приміщень) та житлово-комунальних питань.


Незрозумілою є ситуація з рішенням ради № 32. У газеті «Нове життя» повідомляється про рішення «Про встановлення тарифів на послуги з теплопостачання, що надаються КП «Здолбунівкомуненергія». Натомість у відповіді ради на запит організації під № 32 означено рішення «Про розгляд протесту прокурора Здолбунівського району від 19.07.2010 року № 2135 вих. 10 на рішення Здолбунівської міської ради від 23.06.2010 року за № 1756».


Цікавими є неоприлюднені рішення № 6-7 «Про встановлення надбавки, порядку преміювання та надання матеріальних допомог міському голові та заступнику голови».


Інші неопубліковані акти є рішеннями загальної дії і стосуються внесення змін до міського бюджету, затвердження місцевих податків та зборів, затвердження місцевих програм, зміна існуючих тарифів за послуги, які надаються комунальними підприємствами міста.


Виконавчий комітет Здолбунівської міської ради


За результатами проведення моніторингу газети «Нове життя» та офіційного веб-сайту Здолбунівської міськради виявлено, що не було опубліковано жодного рішення виконкому міської ради зі 187 прийнятих ним за цей період.


Лише в одному номері районної газети від 8 квітня 2011 року міститься стаття «У виконавчому комітеті Здолбунівської міської ради». У ній зазначено, що за три місяці 2011 року виконкомом прийнято понад 90 рішень. У матеріалі з них коротко описано суть лише восьми рішень.


Також 31 травня на сайті ради було розміщене рішення виконкому №110 «Про внесення змін до штатного розпису дошкільного навчального закладу «Ладоньки», яке було прийняте ще 27 квітня 2011 року.


Не публікувалися також рішення про розгляд проектів місцевих програм, зріз аварійних дерев, зміну тарифів на послуги, які надаються комунальними підприємствами.

Міський голова м. Здолбунів


За результатами проведення моніторингу газети «Нове життя» та офіційного веб-сайту Здолбунівської міськради виявлено, було опубліковано 1 розпорядження мера Здолбунова зі 131 прийнятих ним за цей період. У газеті «Нове життя» було надруковане розпорядження від 11 березня 2011р. «Про проведення місячнику благоустрою міста».


На офіційному сайті ради розміщено лише два розпорядження міського голови, які виходять за часові рамки моніторингу.


Неоприлюднені розпорядження міського голови стосуються скликання чергових та позачергових сесій міської ради; перерозподілу видатків за економічною класифікацією; про тимчасове перекриття руху автомобільного транспорту; про відзначення професійних свят, чергової річниці визволення Здолбунова від фашистських загарбників, річниці незалежності; створення комісій з числа депутатів Здолбунівської міської ради; про преміювання та заохочення працівників до нагоди професійних свят; прийняття та звільнення з роботи працівників апарату ради; про проведення місячників благоустрою міста; про знешкодження бродячих тварин.

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети