Розцінки у “воднику”

Про те, що знання в українських університетах можна замінити грошима, відомо всім. Заліки та іспити «вирішуються», якщо не напряму, то через старост чи інших посередників. І в більшості навчальних закладів на окремих факультетах по окремих предметах діє своя такса. Попри це, очільники чи не кожного вишу, як правило, божаться, що у їхньому навчальному закладі хабарництва немає, а поява будь-яких його проявів різко присікається. Тільки от подібні заяви зазвичай викликають цинічні посмішки студентів. Вони ж то як ніхто знають, що по чім «рішається». Навряд чи хтось із них наважиться «злити» подібну інформацію для керівництва ВНЗ, у якому вони навчаються. Проте це зовсім не означає, що студенти не обговорюють між собою так звані альтернативні шляхи здачі сесій.

Студенти загальновизнаного найпрестижнішого вищого навчального закладу Рівненщини – Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) – не виняток. Платформою для таких відвертих бесід для них стала звісно ж що мережа інтернет. На студентських форумах вони обговорюють, що по чім у «воднику». У ці балачки вникнув і журналіст порталу «Все».

На Рівненському неофіційному студентському сайті НУВГП за адресою vodnik.at.ua студенти ведуть облік викладачів за трьома категоріями:

1. Викладачі, яким можна здати предмет за гроші напряму;

2. Викладачі, яким можна здати предмет за гроші через посередників;

3. Викладачі, предмети яких не можна «порішати» за гроші.

З одного боку, таким чином студенти фактично здають хабарників «водника». З іншого, вказане джерело інформації навряд чи стало б достатнім доказом при розгляді цієї інформації правоохоронними органами. Хіба що автори таких повідомлень погодилися б особисто свідчити проти викладачів, чого, як ми всі розуміємо, навряд чи слід очікувати.

Попри це, виконуючи свій журналістський та громадянський обов’язок, ми проаналізуємо вказану студентами інформацію та систематизуємо її у три таблиці, де зазначимо усі зібрані прізвища. Можливо, на майбутнє це простимулює як викладачів НУВГП, так і викладачів інших вузів думати, перш ніж спокуситися на легкий заробіток у вигляді хабарів.

Отож, повернемося до сайту vodnik.at.ua. На їхньому форумі у темі «Рішаються напряму» автор пропонує викладати інформацію про викладачів, які за гроші ставлять оцінки по своїх предметах, за наступною схемою: 1. ПІБ; 2. Де знайти (кафедра, телефон); 3. Приблизні ціни на «послуги».Тут же приводить приклад деяких викладачів з особистого досвіду, з якими можна «порішати». У деяких випадках студенти пишуть просто прізвище чи прізвище та ініціали викладачів. Автор матеріалу не став з’ясовувати їхні повні імена, нехай цим займається керівництво навчального закладу. Ми ж просто демонструємо зазначену спудеями інформацію. Тож всі скріни повідомлень (вирізані) та вказані особи  – нижче.

Продовження повної версії можна переглянути тут



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети