Розміри добових, суми ЄСВ у 2017

З 1 січня 2017 року набули чинності Закони України від 20.12.2016 р. №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», від 21.12.2016 р. №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» та від 06.12.2016 р. №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими запроваджено чимало податкових новацій. Ознайомимо вас з окремими з них.

 Які суми єдиного податку та ЄСВ будуть платити «спрощенці» у    новому році?

 1 група

 • ЕСВ – 352 грн (половина від мінімального розміру для інших груп);
  єдиний податок – 160 грн (базою для розрахунку став прожитковий мінімум на 01.01.17 р. – 1600 грн).
 • 2 група
  ЕСВ – 704 грн (22% від мінімальної зарплати);
  єдиний податок – 640 грн. (20% від мінімальної ЗП).
 • 3 група
  ЕСВ – 704 грн (22% від мінімальної зарплати);
  єдиний податок – 5% від доходу або 3% (у разі сплати ПДВ).
 1. Нові розміри добових у 2017 році

Із   01.01.2017 р. викладена в новій редакції норма пп. «а» пп. 170.9.1 Податкового кодексу (пп. 4 п. 78 р. І Закону № 1797-VIII від 21.12.2016р.) стосовно визначення розміру добових.

Тож, із Нового року, до оподатковуваного доходу не включаються добові витрати:

 • для відрядження на території України не більш як 320 грн. на день (0,1 розміру мінімальної зарплати);
 • для відрядження за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Мораторій на планові перевірки бізнесу продовжено на рік

До 31 грудня 2017 року в Україні діятиме мораторій на проведення органами державного контролю планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Це передбачено  Законом № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (проект № 3153).

Варто зазначити, що дія Закону поширюються не на всі відносини, які виникають під час проведення органами контролю відповідних заходів. Перелік таких органів досить широкий і містить більше десятка позицій, є серед них і Державна фіскальна служба.

Окрім того, Законом визначаються випадки, коли здійснюються заходи державного нагляду. Зокрема, це можливо в наступних випадках:

за письмовою заявою суб’єкта господарювання за його бажанням;

за рішенням суду;

у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;

обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав, таке звернення щодо проведення заходів контролю повинно бути погоджене Державною регуляторною службою.

В цьому випадку ДРС має оприлюднити до початку проведення контролю погодження на проведення відповідних заходів. Без оприлюднення відповідної інформації проведення позапланового заходу держнагляду забороняється.

Рівненська ОДПІВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети