Розкажіть свої враження про бюджетний процес у місті

Бюджетний процес – справа не проста. Спочатку треба все розпланувати і скласти той-таки бюджет, за яким житиме ціле місто протягом наступного року. Потім все придумане, розплановане і написане треба прискіпливо розглянути на предмет наявності нестиковок, містечкових “зрад” і вселенської несправделивості. Привівши все до майже ідеального вигляду, вимучений бюджет затверджують. У наших здолбунівських реаліях цей процес раніше намагалися максимально глибоко заховати від громадськості, а чи змінилося щось сьогодні? Чи стало нам більше відомо про цей процес чи маємо ми змогу до нього долучатися і на якій стадії?

Після планування, затвердження та використання розписаних на всі потреби коштів, потрібно ще й прозвітувати про те, куди і в якому обсязі розійшлися гроші громади. Уся ця діяльність регламентоване нормами бюджетного права і покладена на плечі обранців на рівні територіальних громад та держави, якщо мова йде про державний бюджет.

Та не варто недооцінювати роль громадян у бюджетному процесі. Часто-густо побутує думка, що бюджетні справи – надто складні і недосяжні для пересічного громадянина, тож ними мають займатися винятково політbки, фінансисти, які чомусь завжди приймають неправильні рішення. Та може ті несправедливі рішення і прийняли, бо ніхто не проконтролював власне сам процес?

Словом, друзі, якщо ви із кола експертів бюджетної сфери, громадський експерт чи просто небайдужий громадянин свого міста – поділіться з нами своїми враженнями щодо бюджетного процес у Здолбунові. Чи вчасно планується бюджет міста? Наскільки громадськість залучена до процесу? Чи відкритий бюджет для громадськості? Чи можете ви сказати, що бюджет – то є гроші громади і ви можете вплинути на їх планування і розподіл. Цікаві приклади вітаються.

Можна коментувати або надсилати на електронку zdolbunivcity@i.ua

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети