Роман рівненського письменника став книгою року за версією «ВВС Україна»

131021160857_book_award_2013_melnyk_dalekyi_prostir_512x288_bbc_nocreditРоман «Далекий простір» рівненського письменника Ярослава Мельника став книгою року за версією «ВВС Україна», твір Мар’яни і Тараса Прохаськів «Хто зробить сніг» переміг у номінації «Дитяча книга року ВВС-2013».

«Роман Ярослава Мельника, який переміг – це антиутопія, яка досліджує питання свободи. Романіст пише про свободу бачити, уникнути світу сліпих – але водночас і про свободу уникнути світу тих, хто може бачити – і хто править сліпими. Це – теми, які піднімаються в літературі по всьому світу, і крізь призму мандрівки головного героя цей роман дуже яскраво показує, що означає свобода і яка її ціна», – пояснює редактор європейського відділу всесвітньої служби ВВС Артем Лісс.

Вибір найкращої дитячої книжки Джонатан Чарльз, директор із комунікацій ЄБРР, який долучився до номінації, пояснив тим, що з твору Мар’яни і Тараса Прохаськів «наймолодші громадяни України дізнаються про дружбу, а також про те, як триматися разом і долати страх».

Автор-переможець у кожній номінації отримає премію розміром 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Джерело: радіо Свобода

Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли літературознавець Віра Агеєва, поет Тарас Федюк, журналіст Ольга Герасим’юк, головний редактор «ВВС Україна» Ніна Кур’ята, радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало.

Довідка.

Ярослав Мельник  народився 1959 року в с. Смига на Рівненщині. Закінчив філологічний факультет Львівського національного університету ім. Франка, а також аспірантуру в Літературному інституті ім. Горького.
Автор кількох прозових, філософських і критичних книжок, у т. ч. виданих за межами Литви. Зарубіжні критики позитивно відгукуються про творчість Я. Мельника. Роман «Вигнанці Едему» (лит. «Išguitieji iš Edeno») було видано французькою мовою («Les Parias d’Eden») в одному з найбільших видавництв Франції. Лауреат літературної премії ім. Юргіса Кунчінаса 2008 року.

Ярослава Мельника недарма називають унікальним явищем сучасної літератури. Одразу три країни Європи мають за честь вважати його твори своїм золотим літературним фондом (Литва, Франція, Україна). Його книжки багато разів потрапляли до короткого списку «Книга року» у Литві, а також висувалися на здобуття Європейської літературної премії. 2012 автор став фіналістом конкурсу «Книга року» Бі-Бі-Сі в Україні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети