Робота на півставки і ЄСВ у 2017

ДФСУ у підкатегорії 301.04.01 ресурсу “ЗІР” зазначила, що роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

При цьому роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Джерело: Від редакції 

Приклад нарахування ЄСВ на зарплату працівника за основним місцем роботи при неповному робочому часі

Працівнику за основним місцем роботи встановлено оклад 1600 грн і жодних інших виплат він отримувати не повинен. Але працює він на 0,5 ставки. Тому норму робочого часу за основним місцем роботи не виконує, а оплата його праці відбувається пропорційно фактично відпрацьованому часу. І, відповідно до нової ст. 3-1 Закону про оплату праці, пропорційно йому нараховується не зарплата, а мінімальна зарплата (оскільки вона більша за оклад).

Роботодавець зарплату за січень 2017 р. нарахував виходячи із розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн) пропорційно відпрацьованому часу. Нарахована зарплата за січень у такому разі становить:  3200 х 0,5 = 1600 грн.

Базою для нарахування ЄСВ, коли  працівник перебував у трудових відносинах із роботодавцем за  основним місцем роботи весь місяць, є мінімальна заробітна плата (3200 грн)

Тому роботодавець має нарахувати та сплатити ЄСВ на рівні  мінімального страхового внеску, якщо нарахована зарплата менше мінімальної, у розмірі 704 грн (1600*22% + ((3200-1600)*22%)).

Саме так відбувалася сплата ЄСВ у 2015-2016 рр. за нормами ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ.

Звертаємо увагу, що на зовнішних сумісників це правило не поширюється. Як і раніше, нараховувати ЄСВ потрібно на фактично нараховану зарплату за ставкою 22% в межах максимальної величини для нарахування ЄСВ.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети