Робоча нарада в Мостівському лісництві

лісництвоВ четвер, 13 серпня голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук та його заступник Микола Орлов взяли участь у незвичайній нараді. Незвичайність її була у тому, що у кабінеті за круглим столом ніхто не сидів, а її учасники гуляли лісом. Це була не просто прогулянка, а важливий робочий момент у вирішенні питань, що стосувались ДП «Острозького лісового господарства» у с. Мости Здолбунівського району.
1На робочу нараду, окрім представників Здолбунівської РДА прибули Олег Ткач, керівник відділу Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, Олександр Панасюк, начальник Здолбунівського районного відділу УМВС України в Рівненській області, Сергій Радутний, Здолбунівський районний сектор ГУ ДСНС. Директор лісгоспу Михайло Крук підготував насичену програму для гостей. Перше, що показав пан Михайло була новостворена пожежна станція Лісового господарства. Основним напрямком її роботи буде гасіння лісових пожеж, а також допомога боротьби з вогнем у навколишніх селах. Відбудоване складське приміщення, відремонтована пожежна машина, закуплені спеціальні ранці для гасіння мікровогнищ пожежі, дві мотопомпи, лісова пожежна дружина – усе було зроблено задля швидкого реагування на вогонь.

Та головним протипожежним засобом і власною гордістю лісівники вважають пожежний модуль – це трактор, до якого прикріплена ємність з водою, об’ємом 3 куб.метри. Цієї води досить, щоб погасити невелику пожежу та утримати вогонь, коли пожежа великих масштабів. До того ж, модуль у порівнянні з пожежною машиною є мобільнішим, легше проходить між деревами, а також є можливість відчіплювати ємність з водою та приладнати плуг, щоб створювати рови і не дати розповсюдженню пожежі. Таке пристосування було створено власними силами Лісництва, і коштувало 10 тис.грн. Конструктивною була пропозиція, щоб кожна сільська рада придбала або виготовила такий модуль – це дасть змогу запобігти багатьом бідам, спричинених віддаленістю сіл від пожежних станцій.

6Ще однією цікавинкою ознаменувалась сьогоднішня поїздка представників Здолбунівської РДА до Лісництва у Мостах. Там проходило змагання працівників лісового господарства по догляду за лісовими культурами на кущорізах (пристосування для косіння, мотокоса): незвичне для пересічних жителів та доволі буденне та зрозуміле для працівників лісгоспу. Від вправності роботи цими шумними приладами залежить якість лісових масивів. Суттю змагання було швидко та якісно очистити від зайвих рослин певну ділянку, не пошкодивши лісові культури. Судді зважали на наявність усіх захисних спецзасобів, обмундирування учасників змагання, на швидкість та якість роботи.

За перше місце переможець отримував 1000 гривень, а лісництво, яке він представляв – нову мотокосу, вартістю 15 тисяч гривень. У змаганні взяли участь представники Новомалинського, Верхівського, Хорівського, Мостівського, Мізоцького (Здолбунівське спеціалізоване господарство)та Гощанського лісництв. Після години змагань переможцем став найдосвідченіший учасник – представник Гощанського лісництва. Представники Здолбунівського району поділили 3-тє місце та приз у розмірі 500 гривень.

9Третім пунктом наради була демонстрація ефективності роботи модулю пожежною дружиною Мостівського лісництва. Велика кількість води та потужний струмінь дає змогу швидко впоратись із полум’ям. На місці демонстрації модулю лісники також мали змогу показати представниками Здолбунівської РДА послідовність реєстру лісової продукції: від особливого маркування деревини, її фіксації ручним комп’ютером, відправки інформації у загальний реєстр та видачі тепловим принтером документу, що містить всю необхідну інформацію про завантажену на машину деревину. Ця інформація видається водію і підтверджує законність отримання лісової продукції, що перевозиться. Таким чином Лісництво протидіє незаконній вирубці лісів.
Так закінчилась ця насичена нарада, яка стала продовженням налагодження співпраці ДП «Острозького лісового господарства» та Здолбунівської райдержадміністрації.
Михайло Крук
вручення нагороди

ручний комп

штамп на деревині

пожежний модуль

змаганняВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети