Робоча група з децентралізації на Здолбунівщині відкрита для всіх охочих

децентралізація варіант1 (6)Перспективні плани формування територій громад розробляються відкрито – це принципова позиція, – В’ячеслав Негода

Перспективні плани формування територій громад областей мають розроблятися облдержадміністраціями відкрито та з максимальним залученням усіх учасників реформи: представників громадськості, органів місцевого самоврядування, експертів всеукраїнських профільних асоціацій, депутатів місцевих рад та народних депутатів від областей. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час online-наради Мінрегіону, Асоціації районних та обласних рад за сприяння Асоціації міст України з представниками облдержадміністрацій щодо процесу розроблення проектів перспективних планів формування територій громад, стану функціонування регіональних офісів реформ, плану заходів та завдань щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

«Сьогодні головне завдання полягає не втому, щоб за будь-яку ціну встигнути розробити перспективні плани до якоїсь конкретної дати, а в тому, щоб реформа була правильно сприйнята тими, заради кого вона робиться, тобто мешканцями кожного населеного пункту, кожної області країни», – підкреслив В’ячеслав Негода.

За його словами, ситуація дійсно складається таким чином, що задля успішності реформи сформувати спроможні громади бажано до місцевих виборів. «Але це не означає, що перспективні плани будуть розроблятися закрито, без інформування громадськості, обговорень та консультацій. Відкритість – це принципова позиція», – зазначив В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра порадив керівництву ОДА активізувати роботу, в тому числі і за допомогою експертів Офісів реформ, щодо проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед представників місцевого самоврядування та населення.

«Ми хочемо бачити оперативне висвітлення кожного кроку щодо розробки та затвердження перспективних планів не лише на офіційних інформаційних ресурсах облдержадміністрацій, а й у широкому колі регіональних ЗМІ», – сказав В’ячеслав Негода.

У Здолбунівському районі робоча група з децентралізації працює з лютого місяця. Відбулось декілька засідань, їх результати постійно висвітлюються у ЗМІ краю. Останнє відбулось наприкінці квітня, коли представники сільських громад визначалися із варіантами об’єднання. Тоді лунали різні думки: обєднання не на часі, давайте подивимось як інші це зроблять, а тоді вже і ми; давайте укрупнимо лише села, а місто залишиться як є; дехто сперечався за право називатися центром обєднаної громади. Врешті решт 23-24 квітня у деяких селах відбулися сесії сільських рад, які приняли рішення про різні варіанти укрупнення.

ВСІ ці варіанти, а також приклад розрахунку, підготовлений робочою групою, були подані до Рівненської ОДА. До речі, за варіантом, при якому район розподіляється на 6 обєднаних громад сукупна вигода в грошах для нових громад складає майже 5 млн.гривень. При інших варіантах, в т.ч створенні ДВОХ об’єднаних громад міської з центром у Здолбунові та сільської з центром у Мізочі – суттєво зменшують величину вигоди для населення, а також нівелюють одну із ключових тез реформи – наблизити послугу до людини. Є ще варіант об’єднання, який випливає із того, що є 6 громад які висловили свої окремі пропозиції, а 16 дійшли згоди – утворити одну велику міську громаду з населенням 42 тисячі жителів та три сільських навколо Мізоча, Спасова і Будеража. Такий проект теж фінансово слабший на декілька мільйонів, але кращий ніж не змінювати нічого.

Для того щоб на місці з’ясувати і обговорити всі варіанти, які готові бути впровадженими на Здолбунівщині до нас завітають експерти рівненського Офісу Реформ. Зустріч робочої групи відбудеться у середу 13 травня о 15 годині в приміщенні районної ради на вул.Грушевського, 14.

Планується здійснення трансляції засідання роботи групи і відеозапис її роботи. Таким чином робота і так чисельної за складом робочої групи+всі голови сільських рад буде доступна для жителів району та за його межами.

Склад нині діючої робочої групи:

склад групи_1 склад групи_2 склад групи_3 склад групи_4 склад групи_5Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети