Рівнянин судитиметься із своїм колишнім роботодавцем

Мешканець Рівного, який працював машиністом крану в БВО «Рівне» філії «Магістральні нафтопроводи ПАТ «Укртранснафта», подаватиме до суду на свого вже колишнього роботодавця, котрий не виплатив йому кошти за листками непрацездатності.

Пана Анатолія звільнили з роботи у зв’язку зі скороченням у серпні цього року. Всупереч вимогам законодавства чоловіку не виплатили всі кошти, належні при проведенні розрахунку зі звільненим працівником. Більше того, посадові особи, які звільнили його з роботи, не визнавали, що мають перед ним борг.

Тому чоловік звернувся за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в місті Рівному. Проаналізувавши справу, юристи організації безоплатно проконсультували пана Анатолія щодо того, як можна захистити свої права, коли колишній роботодавець не визнає боргу перед працівником. Крім того, на прохання чоловіка, йому підготували скаргу до територіальної Державної інспекції з питань праці у Рівненській області.

Днями пан Анатолій отримав відповідь на свою скаргу, якою фактично було підтверджено, що з ним колишній роботодавець не провів повного розрахунку при звільненні. Зокрема, в листі територіальної Державної інспекції з питань праці зазначалося, що сума невиплачених коштів чоловіку по листкам непрацездатності складає 2864 грн. 43 коп. В порушення вимог ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України, при звільненні громадянина виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, не була проведена в день звільнення. За результатами перевірки було складено акт, керівнику БВО «Рівне» філії «Магістральні нафтопроводи ПАТ «Укртранснафта» вручено припис на усунення виявлених порушень трудового законодавства, а також складено та передано на розгляд Рівненського міського суду протокол за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Цікаво, що на мій адвокатський запит керівник цього підприємства надав відповідь, протилежну фактам, виявленим під час перевірки інспекцією праці, – розповідає виконавчий директор РОГО КВУ, адвокат Микола Глотов. – А саме, що підприємство не має боргів по листкам непрацездатності перед паном Анатолієм станом на 15 серпня 2013 року. Однак, завдяки вчасному зверненню до юристів і кваліфікованим діям представника Держінспекції з питань праці, чоловік тепер отримав обґрунтовану можливість звернутися до суду з вимогою про виплату належних йому коштів за листками непрацездатності, якщо роботодавець добровільно на це не погодиться».

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

 

У разі порушення ваших законних прав та інтересів, а також з метою ознайомлення зі своїми правами, ви можете безоплатно отримати інформаційну і правову допомогу в центрах права Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Дні прийому громадян: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети