Рівненський суд визнав Здолбунівську РДА винною у ненаданні інформації про “гектаро-садоводів”

vidpovid_zemla_1Розслідування опубліковане на ЗС щодо дивної утаємниченості розпоряджень голови Здолбунівської РДА В.Шуля про надання земельних ділянок громадянам закінчилось тим, що прокуратура оскаржила у суді ненадання інформації адміністрацією нашому виданню про щасливих власників земельних ділянок.

Розглядав позов Рівненський окружний адміністративний суд, суддя Кравчук Т.О. Перше ж засідання 17 грудня виявилось результативним. Напевне настільки очевидними були аргументи Здолбунівської прокуратури та сформованих інформаційних запитів нашого порталу ЗС і в додачу свідомі чи несвідомі але перекручування фактів, самої суті інформаційних запитів Здолбунівською РДА, що теж відмітив суд у своєму рішенні (а це буває дуже рідно, для цього дуже треба було постаратись професіоналам із юридичного сектору РДА, щоб навіть суд відмітив це у своїй постанові).

Кажуть, працівники юридичного відділу РДА дуже хвилювались і завіряли голову РДА В.Шуля у своїй правоті і майбутньому судовому рішенні на користь чиновників. У противному випадку не довго не лише догану отримати, а й заяву писати, яку ще встигне підписати голова адміністрації, якому і самому оголосили недовіру депутати районної ради. А може варто почати з того як і кого призначали керівником відділу чи то сектору?

Попри аргументи ЗС і прокуратури, Здолбунівська РДА пручалась до останнього, не зважала на те, що Здолбунівська міська рада надала документи по землі по аналогічному запиту і не стала доводити справу до завідомо програшного суду (отримані документи уважно вивчаються аналітиками ЗС). Спеціалісти РДА не пошкодували ні паперу ні чорнил у копіювальних апаратах двічі видавати по 200-300 сторінок копій розпоряджень із заретушованими даними, надрукувати заяви для осіб, що фігурували у розпорядженнях і надіслали їх людям,  спотворюючи суть запиту. Вони повідомляли людей, як випливає із рішення суду, що нібито ЗС звернулось із запитом по кожній конкретній людині і хоче знати дані саме стосовно неї, а також не повідомляли людей, що отримання майна яке належить державі чи громаді не є конфіденційною інформацією, а навпаки акцентували на її конфіденційності. Тому і зібрали із отримувачів землі відмови розкривати свої персональні дані.  Відповідач зі сторони РДА у суді принесла  50 заяв як під копірку надрукованих, підписаних і не змогли пояснити яке вони мають відношення до інформаційних запитів Здолбунів CITY. Суд чітко говорить у постанові, що:

Суд звертає увагу на той факт, що відповідач є суб’єктом владних повноважень, а тому повинен володіти вимогами вищенаведених статей Закону, та усвідомлювати, що відповідно до вимог конкретного закону така публічна інформація не може бути з обмеженим доступом та не може викладатись з перекручуванням змісту конкретного закону, як це зроблено відповідачем.

Після такого трактування постанови суду, відповідальні працівники Здолбунівської РДА, які допустили такі непрофесійні дії могли б бути звільнені у цивілізованій країні.

Цитуємо постанову суду:

В ході проведення перевірки прокураторою Здолбунівського району встановлено, що внаслідок неналежного відношення до своїх службових обов’язків завідувача юридичного сектору апарату Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області Панасюк О.В., начальника відділу інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації Сагало Ю.М., головного спеціаліста відділу інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області Парейка Ю.В., відповідачем порушено вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Ми далекі від думки, що робили вони це самостійно з власної ініціативи, а не в інтересах тих, хто підписував розпорядження, але кожен сам відповідальний за свої дії.

Коментує юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін:

“Я не багато бачив настільки обгрунтованих позицій суду, із таким глибоким аналізом чинного законодавства і висновками з точки зору саме прав людини. Заслуговує на увагу застосування судом трискладового тесту для обмеження доступу до інформації із статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, а також акцент на тому, що в законодавстві існють спеціальні норми-виключення із загальної сфери захисту персональних даних. Також, суд чітко зазначив, що мають бути відкритими всі документи, які стосуються розпорядження комунальною землею. Для ЗМІ та журналістів, які висвітлюють зловживання у земельній сфері – це дуже корисний прецедент”.

Коментує ситуацію виконавчий директор РОГО “Комітет виборців України” адвокат Микола Глотов: “На мою думку, в цій ситуації Рівненський окружний адміністративний суд прийняв цілком вірне рішення. Адже згідно із ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Тож, оскільки в даному випадку порушення інтересів прокуратури полягало в невиконанні подання, а не в ненаданні прокуратурі затребуваної інформації, то і суд вирішив зобов’язати Здолбунівську РДА усунути відповідні порушення. Якщо ж би газета “Здолбунів сіті” (як юридична особа) чи конкретний журналіст цієї газети (той кому на запит не було би надано інформацію в повному обсязі чи відмовлено в її наданні) звернувся до суду з адміністративним позовом, то в подібній ситуації суд імовірно б задовольнив позов такої особи і зобов’язав надати повну інформацію. Оскільки ненадання повної інформації чи відмова в її наданні безпосередньо б порушували права та інтереси такої конкретної особи”.

Повний текст рішення суду нижче. Ми  направили повторний запит і це рішення суду до Здолбунівської РДА і очікуємо на відкриття прізвищ як новоспечених власників земель так і “гектаро-садоводів” які отримали гектари у привабливих місцях на Здолбунівщині. Нагадаємо, що у Рівному роздача землі “садоводам” спричинила політичні розбірки та навіть створення нової фракції у Рівнераді.

sudove rishenna (1) sudove rishenna (2) sudove rishenna (3) sudove rishenna (4) sudove rishenna (5)

sudove rishenna (6) sudove rishenna (7) sudove rishenna (8)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети