Рівненський КВУ виступив проти голови виборчкому

Центральна виборча комісія своєю Постановою №268 від 14.04.2014 сформувала та оприлюднила склади окружних виборчих комісій України на позачергових виборах Президента України, в тому числі й на Рівненщині.

Як виявилося, членом ОВК № 158 (центр – м. Сарни) став громадянин, який раніше неодноразово і грубо перешкоджав або сприяв у перешкоджанні спостерігачам та журналістам виконувати свої обов’язки під час попередніх виборів. Це Лоскутов Сергій Іванович, 1954 року народження – від кандидата на пост Президента України Тігіпка С.Л.

Під час виборів народних депутатів України в 2012 році пан Лоскутов був головою ОВК № 156 (центр – м. Сарни). У день голосування 28 жовтня він заборонив журналісту видання «Рівненський репортер» фотографувати і виштовхав його з приміщення. Пізніше на місце прибула знімальна група телеканалу РТБ, яким також перешкоджали працювати. За словами журналістів, пан Лоскутов без будь-яких логічних пояснень не дозволив їм зареєструватися. Коли ж вони спробували почати відеозйомку, голова накинувся на їхню камеру, намагаючись відірвати об’єктив.

29 жовтня 2012 року зранку під час проведення засідання зі встановлення підсумків голосування в окрузі №156 голова цієї ОВК без жодних обґрунтованих причин запропонував позбавити представника РОГО «Комітет виборців України» права бути присутнім на засіданні виборчої комісії, поставивши це питання на голосування.

А пізніше пан Лоскутов без жодного пояснення, будучи роздратованим фактом присутності журналістів на засіданні ОВК, запропонував комісії застосувати до оператора та кореспондента телеканалу «Рівне 1» штрафні санкції.

За такі дії кандидатура Сергія Лоскутова була подана на Антипремію «Будяк року-2012», яку щорічно проводить Українська Гельсінська спілка з прав людини в номінації «За дискредитацію принципів відкритості і чесності виборчого процесу».

Враховуючи всі ці факти, вважаємо таку поведінку пана Лоскутова на попередніх виборах як недоброчесну і переконані, що такі особи не повинні брати участь у нинішніх президентських виборах у ролі членів виборчих комісій будь-якого рівня. Адже їх діяльність може поставити під сумнів чесність і прозорість проведення майбутніх виборів. А відповідність цих виборів міжнародним стандартам на сьогодні є надважливим завданням для української влади і суспільства.

Тому Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» закликає усіх кандидатів у Президенти України уважно та максимально відповідально поставитися до процедури подання своїх представників до складів виборчих комісій та не включати в них осіб, які раніше себе вже дискредитували і не мають довіри серед громадян.

Додатково

Беручи до уваги результати спостереження за виборчими кампаніями останніх 5 років, ВГО КВУ визначив перелік осіб, чиї дії або бездіяльність призводили до порушень на виборчого законодавства або можна охарактеризувати, як недоброчесну поведінку на виборах.

Перелік порушників з обґрунтуванням можна знайти за посиланням: http://j.mp/black-list-cvu

Інформаційний відділ РОГО КВУ

Від ЗС: рівненчан у люстраційному списку КВУ ми знайшли двох.elect_1Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети