Рівненський школяр запропонував експрес метод, яким зацікавився здолбунівський цементний гігант

lamp19 школярів – винахідників з різних куточків Рівненщини продемонстрували свої найкращі роботи у конкурсі науково-технічних, винахідницьких та раціоналізаторських розробок який пройшов 22 листопада 2013 року  і був проведений КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради та фізико-технологічним факультетом Рівненського державного гуманітарного університету .
Повідомляє прес-служба рівненської ОДА

За словами організаторів, конкурс винахідництва на Рівненщині проводять вже понад десять років. Водночас із кожним разом участь у ньому бере все більше школярів, а їхні роботи стають оригінальнішими та цікавішими. Так, 16-річний новатор із обласного центру Микола Карпець презентував проект, який може покращити технологію виготовлення цементу. Школяр розповів, що його експрес-метод не вимагає великих фінансових затрат, а ще має екологічне значення. Тим часом його ідеєю вже зацікавилися на Здолбунівському ПАТ «Волинь-цемент».

Оригінальним є задум учениці гуртка юних винахідників Млинівського центру творчості Марії Рудик. Дев’ятикласниця представила на розсуд журі розробку мобільного розкладного столика зі стільцями. Він є легким та компактним. За словами дівчини, такий стіл можна використовувати як на звичайній кухні, так і під час пікніків на природі, а ще у літніх кафе. Водночас вихованка Дубенського позашкільного закладу Олена Манзюк зацікавила презентацією «Вишуканої сукні за 10 хвилин», а школяр із Дубно Дмитро Лісковецький – пристроєм для діагностики бджіл.

Організатори заходу розповіли, що оцінюватимуть дитячі роботи за спеціально розробленою шкалою. Основні її критерії – оригінальність, актуальність, практична цінність та новизна. Переможці обласного етапу вже в лютому наступного року поїдуть до столиці, аби представити Рівненщину на всеукраїнському рівні.
Тим часом в області діє 12 гуртків юних винахідників і раціоналізаторів, що функціонують на базі районних та міських центрів творчості. У них займається майже дві сотні учнів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети