Рівненські комунальники переймали досвід у Любліні

люблінНещодавно представники самоврядування Рівного з п’ятиденним навчальним візитом відвідали Люблін, де переконались, що інфраструктура та сфера ЖКГ міста-партнера значно швидше крокує до модернізації та новітніх технологій.

Візит відбувся в рамках реалізації проекту «Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як один з елементів розвитку прикордонних територій», який реалізує Виконавчий комітет Рівненської міської ради та фінансує Європейський Союз.

Метою зустрічі було детальне ознайомлення із інфраструктурою та роботою житлово-комунального господарства м. Любліна, зокрема перейняти кращі практики та налагодити тісну співпрацю у цій сфері. Адже рівненські комунальники вже мали змогу зустрітись з польськими колегами під час їхнього візиту до нас в червні цього року. В ході тієї зустрічі були озвучені кілька ідей щодо заміни застарілої технічної бази та вдосконалення роботи існуючих сучасних систем у Рівному.

 Від так, цього разу серед низки питань, що обговорювались на презентації в Ратуші, основним було спільне вирішення проблем комунальних. Зокрема: обмінювались досвідом щодо обслуговування комунального майна, забезпечення охорони навколишнього середовища, а також дивиною для посадовців була міська система інформації, в якій в графічному вигляді зібрана статистична інформація про місто (геологія, архітектурні дані, рівень шуму, дані про мешканців будинків тощо).

Заступник начальника управління житлово-комунального господарства Олена Москальчук зазначила: «Нам терміново необхідне реформування системи ЖКГ, а Люблін має неабиякий досвід у сфері енергозбереження та ефективності використання сучасного обладнання за світовими методиками». Польські колеги поділились досвідом впровадження різноманітних програм у цій галузі та порадили рівнянам не відкидати жодної можливості із залучення інвестицій Євросоюзу у галузь комунального господарства.

Програма візиту включала відвідування Спілки власників помешкань, міських туалетів на Замковій площі, найстарішого парку Саського, міського закладку переробки відходів та огляд інфраструктури міського підприємства водопостачання та каналізації.

Найцікавіший серед об’єктів, презентованих рівнянам, це об’єкт водоканалу, де неабияку увагу привернула новітня машина з ремонту водогонів, що розташовані в житлових частинах міста. Сучасне ремонтне обладнання без особливого руйнування асфальтового покриття проникає до місця поломки труби і за допомогою спеціальних датчиків та комп’ютерних моніторів усуває усі несправності. В той час, як рівненські комунальники зазвичай зривають асфальтне покриття, та «дідівським способом» риють ями. Тут, власне, і обговорили перспективи подальшої співпраці Рівного та Любліна, та навіть отримали пропозицію щодо придбання люблінської «чудо-машини».

Також польські партнери запропонували ввести в експлуатацію кілька систем очистки, що забезпечать Рівному більшу енергоефективність та ощадливість міського бюджету.

Усі без винятку учасники задоволені навчальним візитом та відзначили, що, будучи в Асоціації, Україна змушена впроваджувати європейські стандарти в усіх галузях міста. Подібні візити – не лише обмін досвідом між містами, це розуміння того, що можливість змінити місто на краще – в руках органів місцевого самоврядування.

 

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення

виконавчого комітету Рівненської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети