Рівненські ДАІшники після чотирьох годин блокування відпустили водія напідпитку?

1 серпня на перехресті вулиць Зелена та Яворницького близько 20-ї години був зупинений автомобіль “Ауді”. За словами інспекторів, надійшов анонімний дзвінок про можливий нетверезий стан водія даного автомобіля. На цій підставі задля перевірки даної інформації водія було затримано. Водій з пасажиром заблокувався і не бажав покидати транспортний засіб.CAM00351[1] На нього було складено 2 протоколи такого змісту: водій керував автомобілем “Ауді” з явними ознаками алкогольного сп”яніння. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп”яніння та продув алкотестера відмовився у присутності двох свідків. 2-й протокол був такого змісту: водій не пред”явив до перевірки посвідчення водія та реєстраційні документи.  (прим ЗС: водій пред”являв документ, але дані з нього переписати для складення протоколу було неможливо)

Автомобіль був заблокований до 1-ї години ночі  наступного дня. Як повідомила сторона затриманого водія – він не бажає здійснювати продув, через часті невірні дані експертиз міста Здолбунова, і вимагали надати їм експертів з області або вище обласне керівництво автоінспекції.

Інспектор ДАІ Здолбунівського району Петро Валерійович наполягав на затриманні автомобіля, якщо водій у можливо нетверезому стані, і загальним рішенням було вирішено забрати автомобіль на штрафмайданчик міста Здолбунова для того аби запобігти можливим аваріям, або провести необхідну перевірку стану водія. Водій, в свою чергу затиснувши гальма, не дав можливості забрати авто на евакуатор і наполягав на неправомірних діях стосовно його автомобіля.

За деякий час приїхав відповідальний управління ДАІ в Рівненській області Микола Миколайович і водія було відпущено. Ось як він це відкоментував :

ЗС- скажіть, на якіх підставах водія було відпущено?
М.М-Особа водія встановлена, транспортний засіб також, документи перевірено і перевірено по базам, що даний громадянин злочинів не коїв.
ЗС- Але все ж не було встановлено, в якому стані був водій протягом всього часу затримання, раптом він поїхав на підпитку. Інспектор вимагав блокування автомобіля. 
М.М- це нічим непередбачено.
ЗС – то виходить, я можу їхати п”яна, ухилитись від дихання і мене відпустять?
М.М- на період часу з 8 до 12 години було перешкоджання для керування, і він був відсторонений від керування, а більше, ніж 3 години, ми не маємо права затримувати. Це чисто людський фактор. Можна було б діставати, але чого б ви хотіли – подальшого нагнітання обстановки? Пошкодження транспортного засобу?
ЗС- Мене цікавить, хто правий: чи водія мали відпустити відразу, і ви стільки часу утримували його дарма, чи ви просто пішли на незрозумілий компроміс і відпустили п”яного водія? 
М.М- Пройшов певний період часу, три години пройшло. Таке в нас законодавство. Ми в цьому випадку не порушили нічого.
З.С- Тоді чому авто тягнули за допомогою евакуатора а потім відпустили? Як кваліфікувати такі дії? Це помилка інспектора?
М.М- Можна відтягнути на штрафмайданчик, а можна відсторонити водія. Він не керував автомобілем.
ЗС-А для чого тоді його підчепили на евакуатор, якщо він і так був заблокований з боків автомобілями ДАІ.
М.М- Не передбачено в законодавстві за керування чи ухилення ставити на штрафмайданчик, є термін відсторонення від керування. От він був відсторонений, або інший водій сідає. Якби була можливість завантажити – він стояв би на майданчику.

Недосконалі, на думку Миколи Миколайовича, закони суперечили явно переконанням здолбунівського інспектора про необхідність затримання водія, адже в протоколі вказано про ознаки сп”яніння. Та що ж робити? На те воно і начальство. Водій, кинувши декілька зневажливих фраз і переконаний у своїй правоті, поїхав.

Більше 4-х годин непевної тяганини у законах і підставах, палких дискусій між водієм і інспекторами, неузгодженість роботи між рівнями ДАІ, представлення слідчого, в якого в посвідченні вказано-помічник слідчого, ясно показали – хто хоче, той доб”ється. Головне, твердо триматися позиції. І не важливо, дуже ти правий чи, може, трішки і не правий.

 Тому, хто правий,  тепер на підставі складених протоколів розбиратиметься суд.

Чи можна вважати даний приклад алгоритмом дій для автомобілістів, які можуть відтепер сідати за кермо авто напідпитку і в разі зупинки ДАІ просто заблокуватись в салоні авто на 3 години, а після цього спокійно поїхати далі, особливо коли поруч добрий фей Микола Миколайович? Відповідь за ДАІ.

CAM00349[1]Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети