Рівненське сміттєзвалище розвантажуємо, а своє під боком тліє

smittaКоли ти – гігант, то й плани у тебе гігантські, і масштаби району – умовності. Днями більшість ЗМІ облетіли репортажі про успішне спалювання на нашому здолбунівському ПАТ “Волинь-Цемент” переробленого сміття із новозбудованого сміттєпереробного заводу. Молодці! Самі кошти вклали, самі собі дешевше цемент роблять, обласна влада галочки ставить. Й економічні, й екологічні. І здолбунівчани ніби ж не ображені. Податки до місцевого бюджету, БК сучасний для здолбунівських дітей, а от як би ще й здолбунівські питання сміттєзвалища та екології увійшли в поле зору цементників та обласної влади. Поки рівненське сміттєзвалище переробляється й розвантажується, здовбицьке неграмотно експлуатується та тліє, час від часу піддимлюючи-підтравлюючи смородом місцеве населення. Може, настав час налагодити якусь співпрацю міській владі, комунальному підприємству, заводам, і переробному, і цементному, у цьому питанні? А якщо вже співпраця почалась, то розкажіть про це громадськості. Газети рівненської обласної влади вже двічі рапортували, що здолбунівське сміття теж переробляється на заводі.

Як повідомляла у 2012 році Здолбунівська РДА у відповідь на запит, сміттєзвалище м.Здолбунів, розміщене на території Здовбицької сільської ради по вул. Глинській (у бувшому кар’єрі Здовбицького лісу), призначене для знешкодження побутових відходів, видалених із м.Здолбунів, населених пунктів Здовбицької, П’ятигірської, Богдашівської сільських рад, є санкціонованим, паспортизованим. Паспорт (зареєстрований від 20.12.2002 № 34), погоджений Держуправлінням екології та природних ресурсів, Рівненською облСЕС, Комплексною геологорозвідувальною експедицією та іншими органами згідно вимог та має санітарно-захисну зону 1,7 км від житлової забудови (при нормі 500 м до населених місць, згідно ДСП №173 від 19.06.1996 «Державні санітарні правила планування та забудови населених місць»).
Сміттєзвалище функціонує більше 40 років. На цей час знаходиться на обслуговуванні Здолбунівської міської ради.
Плановий контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм проводиться районною санітарно-епідеміологічною станцією згідно чинного законодавства, а контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства – Державною екологічною інспекцією в Рівненській області.
Плановий контроль за станом сміттєзвалища ведеться райСЕС 1 раз в рік (згідно чинного законодавства) та по виконанню раніше наданих пропозицій.
При плановій перевірці 31 липня 2012 року виявлено, що експлуатація сміттєзвалища ведеться з порушеннями санітарних норм — виявлені загорання відходів на робочих картах, сміття на під’їзних шляхах до них та перебування на території сторонніх людей, які здійснювали випалювання металу з відходів. На в’їзді на сміттєзвалище відсутній шлагбаум та приміщення для персоналу.
РайСЕС була дана письмова пропозиція міському голові м.Здолбунів по вжиттю заходів з усунення вищеперерахованих порушень.
При повторному обстеженні 21 серпня 2012 року встановлено, що загорання відходів ліквідовано не повністю (наявні тління в середині товщі сміття), не повністю вивезені відходи з під’їзних шляхів біля карт, сторонні люди на сміттєзвалищі не перебували.

Джерела водопостачання в зоні впливу сміттєзвалища відсутні.
Відповідальним за експлуатацію санкціонованого сміттєзвалища в с.Здовбиця є Здолбунівська міська рада, за кошти якої проводиться грейдерування карт, сортування сміття, обслуговування.
Організований вивіз відходів проводиться транспортом КП «Здолбунівське», міською радою, неорганізований – населенням та суб’єктами господарювання.
РайСЕС при перевірках суб’єктів господарювання та видачі дозвільних документів вимагає укладення договорів на організоване видалення відходів з відповідними організаціями. За неорганізований вивіз відходів населенням та юридичними особами приймаються адміністративні заходи впливу адміністративними комісіями органів місцевого самоврядування, згідно статті 152 КУпАП.
За невиконання пропозицій в терміни, надані райСЕС, буде вирішуватись питання винесення постанови про призупинення експлуатації міського сміттєзвалища.

Як бачимо, ситуація за рік НЕ змінилась. Але.. з’явився сміттєпереробний завод і печі під нове паливо. Потрібно сміття із Здовбиці вивозити, сортувати і спалювати в печах цементників, а в цей час навести порядок на звалищі. Тому що поруч, і тому що люди тут  живуть.smittezvalishaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети