Рівненська влада зможе стати відкритішою якщо потрапить в проект ООН

Західноукраїнський ресурсний центр оголошує конкурс з відбору органів місцевого самоврядування для участі у проекті “Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування України”, який реалізовується за фінансової підтримки UNDEF (Фонд Демократїї ООН).

Метою проекту є запровадження кращих практик демократичних процедур у повсякденну роботу органів місцевого самоврядування України. Реалізація проекту триватиме до 30 вересня 2016 року. За цей час заплановано відібрати 24 органи місцевого самоврядування зі всіх областей України, які демонструють бажання підвищити демократичні стандарти підзвітності та прозорості своєї діяльності. Очікується, що такі зміни відбудуться шляхом запровадження дієвих практичних кроків та закріплення їх у нормативних документах відповідних рад. Одним з прикладів таких змін може бути закріплення у регламентах місцевих рад положень про налагодження онлайн трансляцій засідань сесій місцевих рад.

До участі у конкурсі запрошуються міські та районні ради, на адміністративній території яких проживає не більше 100 000 осіб.

Вимоги до учасників:

 • заявники повинні продемонструвати добру волю та бажання підвищити прозорість та підзвітність діяльності місцевої ради шляхом подання спільної заявки на участь у конкурсі , яку повинні підписати: голова місцевої ради, голова регламентної комісії і принаймні 4 депутати відповідної ради (більша кількість підписантів зміцнює позиції заявки).
 • заявник повинен гарантувати, у разі відбору відповідної ради, участь у Школі демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування України секретаря ради, голови регламентної комісії, керівника апарату і трьох депутатів.
 • заявники повинні надати попередню згоду щодо внесення на розгляд відповідної ради питання про включення у регламент місцевої ради положення про налагодження онлайн інтернет трансляції засідань сесій відповідної ради.
 • перевага буде надаватися тим органам місцевого самоврядування , які найбільш ймовірно не будуть ліквідовані після проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Переможці конкурсу отримають:

 • запрошення до участі у Всеукраїнській школі демократичних праивил та процедур для органів місцевого саморвядування України. Школу буде проведено протягом чотирьох днів у зимові місяці 2014-2015 років. Викладачасми та спікерами будуть провідні українські експерти та практики місцевого самоврядування та демократичних процедур. Участь у школі безкоштовна, організатори покривають всі витрати.
 • пакет методичних матеріалів.
 • сертифікати про участь у Всеукраїнській школі демократичних праивл та процедур для органів місцевого самоврядування України.
 • у випадку закріплення у регламенті місцевої ради норми про онлайн інтернет трансляцію засідань сесії, обладання для забезпечення такої трансляції (веб камери, компютерне обладнання, аудіо системи, програмне забезпечення, монтаж обладнання).

Відбір учасників проекту буде проходити у три етапи:

 1. Оголошення конкурсу серед міських та районних рад, на адміністративній території яких проживає не більше 100 000 осіб.
 2. Ознайомчі поїздки. Після отримання заповнених анкет експерною комісією буде відібрано коло претендентів на участь у проекті. Після цього заплановано здійснити ознайомчі поїздки до органів місцевого самоврядування для отимання додтакової інформації.
 3. Визначення переможців конкурсу. На основі результатів ознайомчих поїздок екпертною комісією буде ухвалено остаточне рішення про визначення 24-ох учасників проекту, а також 2-3-ох резервних громад, які зможуть замінити когось у випадку непередбачених обставин чи недобросовісного виконання зобов’язань.

Для участі у конкурсі заявники повинні заповнити анкету встановленого зразка і надіслати її зі сканованою сторінкою з підписами на електронну пошту office@zurc.org  з назвою повідомлення “Школа демократичних правил (вказати назву органу місцевого самоврядування)” до 17.00 7 листопада 2014р. Оригіна анкети потрібно надіслати на адресу: Західноукраїнський ресурсний центр, вул.Лисенка 21, м.Львів, 79008 (кінцева дата відправлення анкети повиннна бути не пізніше 07.11.2014р.) Анкети, які надійдуть після вказаного терміну, не будуть допущені до участі в конкурсі. Анкету можна заповнювати від руки або у друкованого вигляді. Елктронний варіант анкети можна знайти на сайті ЗУРЦ ( zurc.org/miski_rayrady/ ) або сайті ГУРТ http://gurt.org.ua/news/competitions/23776/  або закачати просто ТУТ anketa

Про результати першого етапу конкурсу його учасників буде повідомлено письмово до 28 листопада 2014 р.

Контакти

 petro@zurc.org  (032) 297-66-24
П.С від ЗС: Анкета ПРОСТЕНЬКА – Здолбунівська райрада, міськрада ПОДАВАЙТЕСЬ. Ми хочемо щоб ви виграли!


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети