Рівненська влада не бажає ділитись подробицями освоєння коштів Євросоюзу

ProcikЯк уже повідомляли, три проекти Рівненського  міськвиконкому, загальною вартістю понад 850 тисяч євро, здобули перемогу  в конкурсі Євросоюзу. Конкурс організований в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА вирішила поцікавитися бюджетом виграних проектів та що саме в міській раді робитимуть за отримані кошти. Проте Рівненська міська рада, у відповідь на запит, протиправно приховує запитуваний бюджет та відмовляється надати копії угод з виконавцями проектів.

Нагадуємо, перший проект має назву «Інвестиції в культуру. Системні дії в культурних заходах».  За 160 тисяч євро у Рівному обіцяють сформувати Раду культурної співпраці транскордонного простору. Також за ці кошти хочуть обладнати в місцевих закладах культури медіалабораторії, закупити музичні інструменти, елементи освітлення та озвучення, організувати цикл майстер-класів тощо.

Другий проект – «Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як елемент розвитку транскордонного регіону». За 320 тисяч євро Рівненський міськвиконком створюватиме «передумови для інтенсифікації співпраці між інституціями в різних сферах життя громад Рівного (Україна) та Любліна (Польща), що сприятиме загальному соціально-економічному розвитку регіону».

За 373 тисячі євро Рівненський міськвиконком виконуватиме проект «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна». У рамках проекту буде створено Центр сприяння бізнесу, діяльність якого спрямована на інформаційно-консультативні, навчальні та промоційні заходи («Дні дозвільних установ», «Школа бізнесу»). Центр буде місцем, де кожен, хто займається власним бізнесом або має намір розпочати власну справу, отримає від команди проекту комплексну допомогу в цьому, запевняють керівники проекту.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спочатку спробувала отримати копії угод Рівнеради з грантодавцем, щоб громадськість мала більше інструментів за контролем над виконанням проекту та використанням бюджетних коштів. Проте в міській раді відповіли, що грантові угоди укладаються між виконавцем проекту Рівненською міською радою та Міністерством регіонального розвитку Польщі, що діє як Спільний орган управління Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. І згідно з умовами одного з додатків до договору, міська рада нібито зобов’язана зберігати конфіденційність цієї інформації.

Невдовзі після цієї відповіді Рівненська міська рада презентувала один з цих проектів – «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна». На прес-конференції були присутні рівненські керівники проекту та польські партнери.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавилася причинами таємничості угоди з грантодавцем. Керівник відділу неінвестиційних проектів Любліна Кшиштоф Лонтка запевнив, що якщо щодо оприлюднення угод з грантодавцем і існують застереження, однак інформація про бюджет проекту є абсолютно відкритою. Тому Кшиштоф Лонтка порадив спрямувати повторний запит в міську раду, порадивши запитувати саме про бюджет проекту.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА дослухалася до цих порад і надіслала повторний запит. У запиті просили надати детальний бюджет кожного з проектів Рівненської міської ради, підтриманих Євросоюзом у 2013 році, відомості про суму коштів, отриманих по кожному із цих проектів та копії усіх угод вже укладених з виконавцями зазначених проектів.

Проте Рівненська міська рада продовжує грати в таємничість. Запит задовольнили лише частково, зазначивши загальні суми фінансування за кожним зі згаданих проектів та суми отриманих наразі коштів для їх виконання.

 Неможливість надання детальної інформації про згаданий бюджет нічим не мотивована, коментує відмову в наданні цієї інформації медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси, адвокат Людмила Опришко. – Цим порушено вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

– Крім того, у відповіді звертається увага на те, що план закупівлі товарів, робіт і послуг, що будуть придбані за кошти міжнародної технічної допомоги, розміщується на офіційному сайті Мінекономрозвитку. Однак така відповідь не відповідає вимогам частини 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка передбачає, що «відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації».

Крім того, міська рада відмовилася надати копії усіх угод, вже укладених з виконавцями зазначених проектів, мотивуючи це тим, що зазначена інформація містить ознаки конфіденційної, а тому, на думку керівників міськради, вона не може бути поширена без згоди виконавців проекту.

Адвокат Людмила Опришко вважає й цю відмову незаконною, оскільки відповідно до частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що «Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майному тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

– Мотивування відмови в наданні копій угод, укладених з виконавцями вищезгаданих проектів, конфіденційністю інформації, яку вони містять, суперечить вищеназваній правовій нормі, а тому така відмова є незаконною, – наголошує медіа-юрист. – Посилання розпорядника інформації на статтю 32 Конституції, ч.2 статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» є неправомірним, оскільки зазначені правові норми передбачають можливість поширення вказаної інформації без згоди суб’єкта персональних даних у випадках, передбачених законом. Таким законом (що містить виключення із загального правила) є частина 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

pratkiОскільки Рівненська міська рада, в особі її голови Володимира Хомка, ухиляється від надання інформації та копій документів, які пов’язані з розпорядженням бюджетними коштами (коштами платників податків), є підстави вважати, що при їх виконанні мали місце певні зловживання, які можуть мати ознаки корупції, що потребує ретельної прокурорської перевірки та реагування.

Тому ЧЕТВЕРТА ВЛАДА підготувала звернення в прокуратуру з проханням перевірити Рівненську міську раду на предмет вчинення корупційних діянь при розпорядженні бюджетними коштами Євросоюзу, а також притягти до адміністративної відповідальності за неправомірну відмову в наданні публічної інформації та за надання неповної інформації на запит посадових осіб, які допустили зазначені порушення закону. Та все ж таки змусити міську раду надати запитувану інформацію.

Антоніна Торбіч, портал 4 владаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети