. Рівненська податкова консультує | Здолбунів City

Рівненська податкова консультує

Фахівці ДПІ у м.Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків. 

У зв’язку з виробничою необхідністю підприємство направляє працівника на навчання (семінар), що проводиться за кордоном. Чи необхідно утримувати податок на доходи фізичних осіб із вартості такого навчання?

 Якщо витрати роботодавця у зв’язку із участю найманого працівника у навчанні (семінарі) згідно із р.ІІІ Податкового кодексу підлягають включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, то вартість такої участі не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку незалежно від того де відбувається навчання (семінар) – за кордоном чи на території України.

 Профспілкова організація надає подарунок члену профспілки. Який порядок оподаткування такого подарунку?

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2014 році – 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується (згідно п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу). Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).

Дитина інвалід, якій вже виповнилось 18 років, успадковує майно від тітки. За якою ставкою буде оподатковуватись вартість такого майна?

Враховуючи те, що фізична особа по досягненню нею повноліття (18 років) втрачає статус дитини-інваліда, то вартість будь-якого об’єкта спадщини, який успадковується такою фізичною особою від фізичної особи – резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення (зокрема тітки), підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Я планую продати квартиру, яку отримала у спадщину. Чи треба буде сплачувати податок на доходи фізичних осіб з доходу від продажу майна,  якщо квартира перебуває у власності менше трьох років?

Дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, які перебувають у власності фізичної особи менше трьох років, але були одержані у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб – резидентів та за ставками 15%(17%) – для фізичних осіб – нерезидентів.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором лікарняні?

Так, оподатковуються. Враховуючи, що оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності і сума допомоги з тимчасової непрацездатності з метою обкладення податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати, то такі виплати є об’єктом оподаткування військовим збором.

 Чи потрібно включати до доходу фізичної особи – підприємця кошти, які були помилково перераховані на розрахунковий рахунок?

Згідно із пунктом 177.1 статті 177 Податкового кодексу оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб – підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Разом з тим, відповідно до пункту 177.2 статті 177 Кодексу, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Тому, якщо отримана фізичною особою – підприємцем на його розрахунковий рахунок помилково перерахована сума коштів була повернута, така сума не буде включатися до складу доходу суб’єкта господарювання.

Коли доходи за цивільно-правовими договорами оподатковуються військовим збором

Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, на підставі яких провадиться їх оплата.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Вступаючи у трудові відносини з підприємствами, працівники укладають трудові договори.

Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору.
Під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами. Результатом цивільно – правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).
За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання послуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання – передачі).
Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 ЦКУ).
Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується  як об’єкт оподаткування.

Звертаємо увагу, що з цим та іншими роз’ясненнями щодо сплати військового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (у категорії 132).

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама