Рівненська податкова консультує щодо декларування доходів

Добігає кінця кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році. Фахівцями ДПІ у м. Рівному проводяться різноманітні заходи, спрямовані на створення належних умов для громадян задля виконання ними вимог щодо подання рфчної декларації про майновий стан і доходи. Зокрема, керівним складом інспекції щотижня, згідно затвердженого графіка, проводяться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування доходів громадян.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію».

Протягом 2013 року отримано кошти від кількох роботодавців. Чи потрібно їх декларувати? 

Якщо протягом звітного року оподатковувані доходи нараховувалися у формі заробітної плати, інших виплат або винагород від двох або більше податкових агентів і річна сума таких доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, доходи необхідно обов’язково декларувати. Тобто, у разі перевищення протягом 2013 року загальної річної суми доходів – 137 640 грн., платник зобов’язаний до 1 травня 2014 року подати Податкову декларацію.

Чи необхідно подавати декларацію громадянину у разі отримання ним спадщини, якщо податок було сплачено протягом звітного року?

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації. Водночас, дохід у вигляді вартості успадкованого майна у декларації не відображають такі категорії громадян:

– спадкоємці-нерезиденти, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини;

– спадкоємці, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою;

– спадкоємці – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Тобто, спадкоємці – резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, не зобов’язані декларувати отриманий дохід за відсутності інших підстав для подання декларації.

Крім основної роботи в школі, вчитель дає додаткові уроки школярам за окрему плату, яку отримує від батьків. Коли потрібно подати декларацію та чи відображати у ній зарплату і додаткову плату, чи тільки додаткові доходи?

Отриманий дохід від репетиторських послуг підлягає декларуванню. До таких послуг відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. Якщо вчитель-репетитор у 2013 році не був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності, та надавав репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року. Декларацію необхідно подати до 1 травня 2014 року в податкову інспекцію за місцем реєстрації.

 Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума компенсації, яка виплачується юридичною особою-працедавцем найманому працівнику за використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків?

Сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Як оподатковується вартість майна, отриманого внаслідок поділу спільної сумісної власності подружжя?

До оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна, які надходять платнику податку за рішенням суду про поділ спільної сумісної власності подружжя у зв’язку з розірванням шлюбу чи визнанням його недійсним, або за добровільним рішенням сторін, з урахуванням норм Сімейного кодексу України.

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб виграш фізичної особи у державну грошову лотерею?

Сума коштів, отриманих як виграш чи приз у державну грошову лотерею в розмірі, що не перевищує 50 мінімальних заробітних плат, не включається до загального оподатковуваного доходу платника податку.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети