Рівненська обласна рада планує створити виконком

Сьогодні, 3 березня, постійна комісія з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції (голова Крока В.І.) підтримала проект рішення, яким передбачається створення виконавчих комітетів районних та обласних рад.

Напередодні IV пленарного засідання сесії облради проводять засідання постійні комісії облради, які обговорюють проекти рішень, що виносяться на розгляд сесії.

 На своєму засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань  місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції розглянули та погодили внесення на розгляд сесії 16 питань порядку денного. Окремі з них  рекомендують доопрацювати. Зокрема, члени постійної комісії підтримали пропозицію свого колеги Олега Хомича щодо доповнення повноважень очолюваної ним постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, і спорту функціями з питань архітектури та капітального будівництва. Нагадаємо, що саме Олега Володимировича президія обласної ради визначила уповноваженим за діяльністю будівельної галузі області.

Давно назріла необхідність проведення реформи місцевого самоврядування, відповідно до якої органам місцевого самоврядування потрібно надати повноваження органів виконавчої влади. Адже саме місцеві ради є найбільш легітимними органами влади в регіонах. Тож члени постійної комісії вважають доцільним створення виконавчих комітетів обласних та районних рад, які будуть наділені повноваженнями та функціями органів виконавчої влади та будуть підпорядковані місцевим радам. В такому випадку виконкоми рад більш легітимними, аніж державні адміністрації. Потреба у держадміністраціях відпаде.

Запровадження такої структури влади можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України та низки Законів.

Тож депутати вирішили звернутись до Верховної Ради України, щоб реалізувати одну з основних вимог громадянського суспільства та положень політичної реформи щодо створення виконавчих комітетів районних та обласних рад .Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети