Рівненська обласна прокуратура дослухалась до аргументів народного депутата

Прокуратура Рівненської області погодилась із аргументами народного депутата Валентина Королюка і визнала рішення Дубенської районної ради про реорганізацію Варковицької, Вербської та Смизької дільничних лікарень таким, що не відповідає вимогам законодавства. Про це йдеться у відповіді обласної прокуратури на депутатське звернення Валентина Королюка.

Як ми уже повідомляли, народний депутат звернувся до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням проаналізувати законність рішення Дубенської районної ради щодо реорганізації дільничних лікарень. Ініціатор прийняття вказаного рішення – Дубенська райдержадміністрація – посилалася на два накази Міністерства охорони здоров’я – №129 та №131. Міністерство охорони здоров’я у своїй відповіді зазначило, що питання надання медичної допомоги вторинного рівня, до якого належить стаціонарне лікування, яке у тому числі надають дільничні лікарні, ці накази не регламентують. Таким чином, накази МОЗ України від 23 лютого 2012 року №129 та №131 не можуть бути підставою для прийняття рішення щодо закриття закладів охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу.

Відтак Валентин Королюк звернувся до Дубенської міжрайонної прокуратури з вимогою застосувати прокурорський вплив щодо скасування цього рішення. Але, на жаль, Дубенський міжрайонний прокурор відповів, що не бачить у рішенні порушень. Народний депутат не погодився з такими висновками і спрямував депутатське звернення до обласної прокуратури.

Прокуратура Рівненської області, уважно вивчивши аргументи Валентина Королюка, стала на сторону людей та народного депутата. А відтак було внесено подання про приведення у відповідність рішення Дубенської районної ради №452 до вимог законодавства України.

«Єдиний правильний вихід із цієї ситуації, на моє переконання – скасувати рішення Дубенської районної ради №452 про реорганізацію дільничних лікарень, – зазначає Валентин Королюк. – Адже перетворення дільничних лікарень у амбулаторії суттєво погіршить надання медичних послуг мешканцям Дубенського району. Сподіваюся, що депутати Дубенської районної ради виконають законні вимоги прокуратури».

Крім того, Валентин Королюк разом із колегами по фракції ОО «Батьківщина» домігся проведення у червні парламентських слухань про шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України. Раніше планувалося провести лише комітетські слухання, і то тільки стосовно міста Києва. «Реформа галузі охорони здоров’я потрібна, але проводитися вона повинна лише в інтересах людей», – переконаний Валентин Королюк.

Прес-служба Народного депутата Валентина КоролюкаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети