Рівненська “Батьківщина” у глибокому ступорі після сесії облради

kykymА причина вся у тому, що Михайло Кириллов, нещодавній керівник фракції цієї партій у Рівненській обласній раді, нинішній голова обласної ради, сьогодні запропонував раді дві кандидатури на своїх заступників. І обидві ці кандидатури були ударом нижче пояса для своєї фракції.

Офіційна інформація від прес-служби облради виглядає так:

«Бюджетна» комісія обласної ради залишилась без голови.

Під час засідання позачергово, ї22 сесії обласної ради відповідно до пропозиції депутата Олександра Данильчука до порядку денного було внесено питання щодо складання повноважень голови постійної комісії обласної ради Олексієм Кособуцьким.

Після годинної дискусії 53 голосами депутати обласної ради підтримали пропозицію депутата Олександра Данпильчука та затвердили рішення зняти з посади голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків Олексія Кособуцького.

Відповідно до Регламенту обласної ради, до обрання нового голови найчисельнішої депутатської постійної комісії – «бюджетної» – його повноваження буде виконувати заступник голови постійної комісії, яким на сьогоднішній день є Петро Дубас.

Голові обласної ради обрали заступників

Михайло Кириллов відтепер матиме першого заступника – Олександра Данильчука, який був головою обласної ради п’ятого скликання,  та заступника – Степана Павлюка, який у минулому обіймав посаду заступника голови облдержадміністрації.

Кандидатури на посади своїх заступників, відповідно до Регламенту обласної ради, вніс особисто голова обласної ради Михайло Кириллов.

Причину свого вибору Михайло Кириллов  пояснив просто – він, як голова обласної ради, відповідальний за роботу депутатського корпусу, тому кандидатури на посади заступників повинні об‘єднати депутатів різних політичних спрямувань при прийнятті рішень, а також бути досвідченими, компетентними та високопрофесійними. Такими якостями володіють, на переконання Михайла Михайловича, саме Олександр Данильчук та Степан Павлюк, обидва представники депутатської групи «Рівненщина».

Слід зазначити, що присутній на сесії керівник обласної партійної організації «Батьківщина», народний депутат України Микола Кучерук виступив проти запропонованих кандидатур. Після бурхливого обговорення його підтримали депутати – члени фракції ВО «Батьківщина», більшість яких покинула сесійну залу, а Микола Кучерук оголосив, що фракція ВО «Батьківщина» в обласній раді переходить в опозицію.

Незважаючи на це, Михайло Кириллов свого вибору не змінив. Тож було проведено таємне голосування, участь у якому взяв 51 депутат. За результатами таємного голосування 47 депутатів підтримали кандидатуру Олександра Данильчука на посаду першого заступника голови Рівненської обласної ради, підтримку 44 депутатів отримав Степан Павлюк і став заступником голови облради.

Простіше кажучи -контреволюція. Депутати втікають із “Батьківщини”, обраний голова облради не слухає однопартійців і сам вже написав заяву на вихід із партії. Зручно ж так, правда. За посаду дякую, а тепер я сам розберусь що на ній робити?

Доволі зрозуміло описав цю ситуацію із середини Юрій Дюг.

На позачерговій сесії Рівненської обласної ради партія Юлії Тимошенко отримала найбільшого “ляпаса” за останні кілька років. В один день “Батьківщина” не тільки втратила п’ятьох депутатів, а й фактичне керівництво обласною радою.  З головою обласної ради Михайлом Кирилловим відносини зіпсовані остаточно, а його заступниками став “вигнанець” Олександр Данильчук та нашоукраїнець Степан Павлюк. Берташ святкує – контрреволюція в дії.

Ще три місяці тому, тоді ще голова фракції “Батьківщина” в обласній раді Михайло Кириллов заявляв, що облрада – політичний труп. За цей короткий відрізок часу змінилось дуже багато. А “труп” почав подавати ознаки життя. Ці ознаки, на жаль, більше схожі не на реанімацію, а на активність трупних червів, котрі намагаються проковтнути шматок побільше.

Власне, змінити керівництво обласної ради в лютому вдалося лише завдяки протестам рівнян. Під їх тиском було створену Народну раду, а її голову Михайла Кириллова почали пропонувати на посаду голови обласної ради. “Регіонали” відпирались як могли, однак зрештою під тиском Майдану пішли на компроміс. Юрій Кічатий подав у відставку, а головою “зі скрипом” таки обрали молодого і перспективного Михайла Кириллова. Тоді ж домовились, що заступники залишаться від “регіональної” коаліції. Втеча Януковича та зміна влади все перекроїла. Перший заступник голови облради Михайло Кривко та заступник Олександр Чуприна власноруч вирішили написали заяви на звільнення. Тож більш ніж місяць Кириллов єдиний керував депутатським корпусом. І рано чи пізно постало б питання про обрання нових заступників.

Проте постало це питання за одним з найбільш негативних сценаріїв. Навіть після початку засідання сесії 2 квітня майже ніхто не знав, кого висуне голова облради на вакантні посади. А питання в порядку денному було. Ніяких обговорень, ніяких люстрацій. Навіть не всі депутати знали про плани Кириллова. Аж поки він не оголосив – першим заступником хоче бачити екс-голову обласної ради Олександра Данильчука, заступником –  представника депутатської групи “Рівненщина”, “нашоукраїнця” та екс-заступника голови ОДА Степана Павлюка.

Обурення членів “Батьківщини” на чолі з нардепом та головою обласного осередку політсили Миколою Кучеруком не було меж. На сесію навіть приїхав інший нардеп-“батьківщинівець” Валентин Королюк.

“Батьківщина” та “Свобода” в підсумку вирішили у голосуванні участь не брати та залишили зал. Але ситуацію це не врятувало. Голосів депутатів з інших груп та напівліквідованих партій вистачило для результату. За нове керівництво голосували і колишні “нашоукраїнці” і вигнанці з “Батьківщини”, представники “Народної партії” та “Партії регіонів”. У Данильчука – 47 голосів “за”, у Павлюка – 44.

“Офігіти!” – кричали гості” А як так сталось? Хто винен і що робити? Давайте подумаємо:

1. Микола Кучерук. Не секрет, що чвари в серединІ “Батьківщини” тривають вже не один рік. За час приходу до обласного керма партії Миколи Кучерука “Батьківщина” втратила левову частку своїх депутатів. І вихід Тимошенко з в’язниці цього процесу не зупинив. Часткова ця вина лежить і на ній – не змогла збудувати монолітну партію. Але в області найбільше “апорядкував” саме Микола Кучерук.  Спочатку тотального розколу зазнала міська “Батьківщина”. Після земельного скандалу Кучерук не став розбиратись хто правий, а хто ні. Він просто вигнав/відпустив усіх незгодних з його позицією депутатів. Грандіозні “розбірки” в обласній організації відбулись вже після перемоги революції – на обласній партійній конференції. Микола Герасимович не зміг або не схотів знайти порозуміння між впливовими групами в партії, а знову рубанув з плеча. Результат з партії і фракції в облраді вийшли представники так званої групи “Олас” Олег Хомич та Богдан Файфура. Це партійці з багаторічним стажем. До того ж в групу “Рівненщина”, а не у фракцію “Батьківщина” увійшов і новобраний депутат Валерій Богородицький. Не задоволеним після конференції “Батьківщини” залишились і колишні представники “Фронту змін” – Вадим Сидорчук та Віктор Ольховик. Вони теж пішли з фракції. А голова облради Михайло Кириллов теж колишній фронтівець.

Валентина Кроку та Олександра Данильчука, до речі, виключили теж через Кучерука. Вони пішли проти нього на парламентських виборах. Словом “Батьківщина” навіть між собою не змогла домовитися не те, що з іншими фракціями та групами.

2. Михайло Кириллов. Молодий і перспективний політик має зрозуміти, що він насолив таким кадровим рішенням не Кучеруку чи “Батьківщині”. Він зрадив людей на Майдані. Так саме зрадив. Не важливо якою буде виправдальна риторика. Люди такі підкилимні призначення – однозначно сприймуть як зраду. І нікого не цікавлять особисті чи політичні причини. Першим заступником Кириллова стане людина, яка на всю область славить своїм вмінням “вирішувати питання”. Навіть з Тимошенко. Бо саме завдяки домовленості з нею у 2006 Данильчук став головою облради. А тепер подумайте, хто реально керуватиме обласною радою. Майстер “домовиться” – чи молодий політик? Останній, до речі, сам себе перехитрив і занапастив свою політичну кар’єру. І навряд чи її врятує заява про вихід з “Батьківщини”, яку пан Кириллов написав після сесії.

3. Василь Берташ. Так він не закордоном, не переховується, не під слідством. Він привітно посміхається і розмовляє з депутатами. Так само він посміхався, коли заявив, що “регіонали” не будуть пропонувати своїх представників в керівництво, а лише визначатимуться із запропонованими кандидатурами. Результат показав, що визначились позитивно. А значить і домовились перед тим, як “по маслу”. Ось так наносять болючі контрудари. І мабуть це тільки початок. Хоча чого мабуть, Це тільки початок.

4. Рівняни. Не будьте мрійниками, боротьба за Україну, краще життя і справжні європейські цінності лише розпочинається. І боротися доведеться довго і важко. В бідності, несправедливості, під загрозою російського вторгнення. Доведеться боротися нам, бо політикам ми не потрібні. Принаймні таким. І добре дивіться за кого голосуєте. Дуже добре.

Фотоколаж vse.rv.ua



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети