Рівне відкриває дані про звіти комунальних підприємств

Звітність – основне джерело інформації та відображення результатів виробничої та фінансово-господарської діяльності комунальних підприємства. Відповідно до ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансова звітність підприємств не становить комерційної таємниці, тому передбачено її оприлюднення. Оприлюднення означає винесення інформації про фінансовий стан, рух грошових коштів, зміни власного капіталу та результати діяльності підприємства за його межі. Оприлюдненням звітності, наприклад, є офіційна публікація звітів про фінансовий стан комунального підприємства на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, як це передбачено ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності» від 02.06.2016 № 1405-VIII.

З появою згаданого закону, знайти квартальну, річну фінансову звітність комунального підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування, інформацію про заплановані ними та виконані роботи, про витрачені кошти, стало набагато простіше. Проте мешканцю громади, що не працює зі складною бухгалтерською документацією, важко орієнтуватися у цій інформації. Тому вкрай своєчасною стала поява зручного та зрозумілого для використання модулю «Комунальні підприємства» системи візуалізації «Відкритий бюджет», розробленої «Центром політичних студій та аналітики «Ейдос». Модуль дозволяє візуалізувати фінансові дані КП, у вигляді інфографіки, систематизованих даних.

З метою впровадження модулю рівненськими комунальниками, представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» на початку березня звернулися з відповідною пропозицією до секретаря Рівненської міської ради Сергія Паладійчука. Позитивний результат не змусив на себе довго чекати. Віднині на сайті міської ради (розділ «Міська рада», вкладка «Комунальні підприємства») можна переглянути візуалізацію результатів фінансової діяльності тринадцяти комунальних підприємств. Решта з’явитися найближчим часом, після проведення усіх необхідних технічних заходів.

Нагадаємо, що у грудні 2018 р. модуль «Комунальні підприємства» було розміщено на сайті Рівненської обласної ради. Окрім того, серед найближчих планів Центру «Сівітас» – звернення з пропозицією розмістити відповідне програмне забезпечення на сайтах Дубенської та Здолбунівської міських рад.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Від ЗС: Всі дії щодо відкритості – це безумовно добре, проте є чітки вимоги ст.76 ГКУ щодо оприлюднення значно ширшого спектру інформації від КП, як це, наприклад вже зроблено у Здолбунові, завдяки ініціативності громадських активістів та наполегливості частини депутатів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети