Рішення Здолбунівради про торгівлю

Підготовка до прийняття цього рішення була краща ніж до інших питань сесії. Про можливість внесення пропозицій до рішення по торгівлі в місті мали можливість долучитись усі бажаючі, й сам документ, прийнятий на сесії Здолбунівської міської ради 05 червня, докорінно відрізняється від формального проекту, який був підготовлений як базовий варіант. Друкуємо рішення, тлумачимо й коментуємо. (виділено кольорами)

№824 Про стан і завдання по організації роботи об’єктів торгівлі, ринків та розвитку малого підприємництва у сфері торгівлі міста Здолбунова

Р І Ш Е Н Н Я від 05 червня 2013 року

1. Інформацію завідуючої загальним відділом Здолбунівської міської ради Євтушок Л. Т. «Про стан роботи об’єктів торгівлі та ринків міста Здолбунова» взяти до відома /інформація додається/. Не додається. Міська рада вважає, що друкувати цю інформацію на сайті ради не потрібно, чим порушує право громадян на доступ до інформації.
2. Виконавчому комітету міської ради :

2.1. Щоквартально проводити рейди з метою контролю за належним обслуговуванням населення міста підприємствами торгівлі та громадського харчування, відповідні акти розглядати на засіданні постійної депутатської комісії по здійсненню контролю за дотриманням Правил благоустрою, договірних умов, аналізу сплати місцевих податків і зборів, земельного податку суб’єктами підприємницької діяльності міста.
2.2. До 01.09.2013 року розробити та затвердити Положення про встановлення режимів роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення.

2.3. До 01.09.2013 року забезпечити жителів міста, які проживають в районі залізничного вокзалу аптечним об’єктом торгівлі. Звернення від людей були й це вже відповідна на них реакція. Але якщо це буде черговий кіоск, які ВСІ давно пора знести в Здолбунові, то міська рада виявиться не послідовною. Цим же рішенням кіоски на одних вулицях зносяться, а на інших, можливо, будуть встановлюватись.
2.4 До 01.10.2013 року з метою забезпечення людей похилого віку товарами першої необхідності передбачати встановлення малих архітектурних форм (кіосків) у районах міста, де малорозвинена торговельна мережа. Суб’єктивно, звичайно, але вважаю це недалекоглядним рішенням. Треба спонукати розвиток стаціонарних пунктів торгівлі, розвиток доставки товарів і послуг, та й служба, яка доглядає за людьми одинокими, як кажуть у Європі, третього віку, теж має можливість їм постачати продукти, а не підсовувати чергові кіоски. Немає логіки. Виходить, що на автовокзалі й центральних вулицях МАФ вже непотрібні, а для околиць ще згодяться?
3. Заступнику міського голови Палію О.О.: (заплямована репутація, було б справедливо або довести в суді безпідставність корупційної справи, або йти з посади)
3.1. До 01.09.2013 року організувати демонтаж недіючих кіосків по вулиці Б.Хмельницького та Ясній. Правильне рішення. Слідкуємо за виконанням.
3.2. До 01.09.2013 року організувати роботу по завершенню оформлення проектної документації на будівництво ринку по торгівлі сільськогосподарською групою товарів по вулиці 8-Березня (район АЗС). А на підставі чого тоді з 22 квітня того року цей ринок оголошено працюючим, якщо навіть документація ще не готова, не кажучи про сам ринок?

4. Здолбунівському РВ УМВС України в Рівненській області:
4.1. Здійснювати постійний контроль за дотриманням режимів роботи закладами торгівлі, громадського харчування та розважальних закладів. При виявленні порушень щоквартально інформувати виконавчий комітет міської ради.
4.2. До 15.06.2013 року ліквідувати вуличну торгівлю у невстановлених місцях (по вулицях 8-Березня, Заводській, Базарній, Шкільній ). Протягом усіх десяти днів ми слідкували, як виконується ця частина рішення. Якщо решта будуть виконуватися з таким же успіхом, то це папіряччя можна сміливо викидати в макулатуру.

5-11 червня

torgivlia_den1 torgivlia_den2

torgivlya_1 torgivlya_2 torgivlya_3

12-13 червня. Профілактичні рейди міліції й податкової. Бабульки в шоці. Один день затишшя, і лише декілька пляшок молока під ногами,  квіти під “Едемом” та столик одразу біля входу в ринок.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA torgivla_9 torgivla_8 torgivla_7

Решта народу повтікало…через дорогу до рятівного “Півдня” (див.фото далі по тексту)

4.3. Дільничним інспекторам, постійно здійснювати рейди щодо недопущення продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.
5. Комунальному підприємству Міське будинкоуправління до 01.09.2013 року завершити укладання угод на експлуатаційні витрати з суб’єктами господарювання вбудованих об’єктів торгівлі в залежності від виконаних послуг по утриманню об’єкту.  А чого вони досі не укладені, і хто поніс відповідальність за недоотримані доходи?
6. Суб’єктам господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі:
6.1. Дотримуватись Правил благоустрою міста Здолбунова , затверджених рішенням сесії Здолбунівської міської ради від 21 грудня 2005 року № 1334.  Та ясно, що дотримуватись, воно й без цього рішення зрозуміло, а скільки актів порушення цих правил складено? Скільки фактів і прізвищ оприлюднено?
6.2. Не допускати перебування малолітніх і неповнолітніх дітей у закладах громадського харчування, комп’ютерних клубах, дискотеках у вечірній час та не здійснювати їм продаж тютюнових виробів і алкогольних напоїв.
6.3. Забезпечити під час роботи закладів торгівлі, громадського харчування та розважальних закладів дотримання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму».
6.4 01.09.2013 року заключити договори на експлуатаційні витрати по утриманню будинків, де об’єкти торгівлі є вбудованими, з комунальним підприємством Міське будинкоуправління.
7. До 01.09.2013 року господарюючим суб’єктам об’єктів торгівлі та громадського харчування : кафе «Південь» по вулиці Шкільній,11, кафе «Водограй» по вулиці Заводська,1, кафе «Вулик», магазину по вулиці Шкільній, 9, магазину «Берізка» відновити фасади закладів, провести благоустрій прилеглої території та встановити сучасне торговельне обладнання. Правильне рішення, слідкуємо за виконанням. А як не виконають, то які санкції? “Південь” вже декілька років «мав на увазі» ваші рішення й некомпетентність у судах юристів і спокійно вивішує на півстіни рекламу ПИВА та організовує біля школи свій альтернативний базар, причому реально базар, і ви, міська рада , нічого тому зарадити не можете, то думаєте, що після цього рішення щось зміниться? Тричі  “ха-ха”.

Ось так виглядає прилегла територія “Півдня” після профілактики міліцейської з іншої сторони вулиці 8 Березня, тобто вже й вул.Шкільної.

torgivla_6 torgivla_5 torgivla_4 torgivla_3

zdolbunv-2013-rk

8. До 01.06.2014 року господарюючим суб’єктам об’єктів торгівлі та громадського харчування незавершеного будівництва : зблокованого міні-кафе та торговельного павільйону по вулиці Б.Хмельницького, магазину по вулиці Базарній завершити будівництво об’єктів. Правильне рішення. Слідкуємо за виконанням.

9. З метою забезпечення належної роботи ринків міста Здолбунова керівникам ринків :
9.1. Забезпечити дотримання Правил торгівлі ринків міста Здолбунова, затверджених рішення Здолбунівської міської ради від 05.06.2013 № 828 та ветеринарних, санітарних і протипожежних вимог.
9.2. До 01.09.2013 року забезпечити виготовлення/оновлення генеральних схем ринків та узгодити їх з державними органами контролю та Здолбунівською міською радою. Правильне рішення, чекаємо виконання.

9.3. До 01.09.2013 спільно з міською радою розробити план благоустрою прилеглих до ринків територій та визначити межі прилеглих до ринків територій , правил їх використання ( у відповідності до рішення виконавчого комітету від 23.11.2011 року №36 «Про закріплення вулиць і скверів за підприємствами та організаціями для проведення робіт по благоустрою міста»). Правильне рішення.
9.4. До 01.11.щороку поновлювати паспорти ринків та подавати їх міській раді з відповідними пояснювальними записками до них;
9.5. До 01.02. щороку подавати на погодження міській раді перспективні плани розвитку ринків. Ого, навіть таке започаткували. Вітаємо, чекаємо перші плани.
9.6. До 01.12.2013 забезпечити створення та ведення реєстру укладених договорів оренди та суборенди (утримання торговельного місця) і присвоєння кожному такому місцю порядкового номеру (цифрами) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків».
9.7. Забезпечити здійснення безперешкодної торгівлі сільськогосподарською продукцією на відповідних торговельних площах, виділених на територіях ринків, при наявності довідки з відповідного органу місцевого самоврядування про ведення особистого селянського господарства. КОНТРОЛЮВАТИ ВИКОНАННЯ!
10. Товариству з обмеженою відповідальністю виробничо комерційній фірмі «Промтехсервіс»:
10.1. До 01.08.2013 року розпочати будівництво торговельних рядів для продажу сільськогосподарської продукції у відповідності до рішення міської ради від 08.06.2011 року №267 «Про встановлення розміру орендної плати Товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційній фірмі «Промтехсервіс» за користування земельною ділянкою по вулиці 8- Березня»; А що ж так за два роки й не розпочали?
10.2. Виконати рішення виконавчого комітету від 23.01.2008 року №23 «Про проведення невід’ємних поліпшень орендованого майнового комплексу «Ринок»; А які санкції були прийняті за те, що не провели?
10.3.Розпочати упорядкування робочих місць : розмежувати торгівлю промисловою та продовольчою групою товарів, привести до естетичного, однотипного стану кіоски, лотки, відремонтувати їх покрівлі та ліквідувати додатково встановлені прилавки, дошки з проходів, які заважають покупцям; Правильне рішення. А ще проконтролювати, щоб плата бралась за квадратні, а не ПОГОННІ метри, а то метр в ширину, а п’ять вглиб – і платять, як за метр (місту), решту здогадайтесь куди.
10.4 Відновити (заасфальтувати) тверде покриття на території ринку. Правильне рішення.
11. Господарюючому суб’єкту по вулиці Базарній,10 приватному підприємству фірмі «Інтерфейс»:
11.1. З метою використання земельної ділянки по вулиці Базарна,10, міста Здолбунова за цільовим призначенням до 01.07.2013 року розпочати роботи по влаштуванню міні-ринку (вироблення технічної документації на ринок та облаштування ринку); Правильне рішення із запізненням  років на 3.
11.2. До 01.07.2013 року ліквідувати сміття з орендованої території та привести до санітарних норм існуючу вбиральню. Правильне рішення із запізненням  років на 3.
12. Організацію виконання рішення покласти на завідуючу загальним відділом Євтушок Л.Т. Не заздримо.

13. Контроль за виконанням рішення покласти на голову депутатської комісії з питань управління комунальною власністю, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування Максимчука В.В. та керуючу справами виконавчого комітету Вознюк С.О.

14. Інформацію про хід виконання даного рішення заслухати на сесії міської ради у березні 2015 року.

Ми будемо і надалі слідкувати за виконанням цього рішення Здолбунівської міської ради.

ЗС

 

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети