“Реліквії церкви” у Кунині

кунинУ День українського стяга, 23 серпня, в селі Кунин відбулась презентація музейної експозиції «Реліквії нашої церкви», що присвячена історії Свято-Георгіївської церкви, яка є пам’яткою архітектури 18 століття. Проект має на меті сприяти патріотичному вихованню молоді та популяризувати історико-культурну спадщину Кунина. Організатори надіються, що експозиція підштовхне громадськість до позитивних змін в її історичному середовищі.
Музейна експозиція створена завдяки перемозі публічно-шкільної бібліотеки села в обласному конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Чимало зусиль до створення приклали прихожани та жителі Кунина. Церковною громадою було надане приміщення, яке відновили за власні кошти. Співпраця громади села, краєзнавців, священнослужителів, педагогічного колективу ЗОШ І-ІІ ступенів с.Кунин сприяли краєзнавчій, пошуковій роботі.
Музейну експозицію наповнюють унікальні краєзнавчі, церковні документи, частина яких знаходилась у бібліотеці та у жителів села. Це унеможливлювало вільний доступ до них. Саме вирішенню цього питання сприяло створення музейної експозиції в приміщенні, розташованому на території одного з храмів.
Краєзнавець Мирослав Блащук провів дослідження історії села та церкви, зібрав документи з історії села та діяльності церкви починаючи з кінця 19 століття і до сьогодні. Місцева жителька Марія Корнійчук, фахівець музейної справи, надала практичну допомогу у створенні експозиції, а Ігор Устянчук – технічну допомогу у створенні відеоролику «Плекаємо любов до рідного храму».
Музейна експозиція буде продовжувати діяти, проводитимуться екскурсії, організатори надалі шукають експонати. Організовуватимуться просвітницькі заходи щодо популяризації культурно-історичної спадщини. Це маленьке село має неабияку історію, і експозиція допоможе теперішньому поколінню доторкнутись до цієї історії.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети