Реформи освіти і оптимізація втрат бюджету

Реформи освіти і оптимізація втрат бюджету

Відправили чоловіків на війну. Забрали допомогу в породіль. Підняли ціни на газ. Виключили світло. А далі? А далі звільнимо з роботи вчителів. Навіщо мертвим, голодним і знедоленим знання?

Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів, що мають на меті оптимізацію витрат державного бюджету, в т.ч. на освітню галузь.

У 2015 році Кабінет Міністрів має намір скоротити 10% людей, що працюють у державному секторі

У Профспілці працівників освіти і науки України вже заявили, що реалізація ініціатив Міністерства фінансів може призвести до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж двох наступних років.

«Збільшення навантаження на вчителів можливе лише на тлі зростання заробітної плати». Саме так прокоментувала Лілія Гриневич  пропозицію Міністерства фінансів щодо збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин. Відповідно збільшення навантаження призведе до звільнення щонайменше 9 тисяч учителів, оскільки при збільшенні навантаження на ставку, зменшується кількість годин в цілому, які залишаються для додаткових ставок.

Лілія Гриневич

Є проблема, яка характерна для всього європейського простору це демографічний спад і, наприклад, поляки минулого року змушені були звільнити 6 тисяч вчителів. Але коли вони це робили, то вчителі отримували одразу шестимісячну заробітну плату, а також сприяли їхньому працевлаштуванню або перекваліфікації. Ми такого соціального пакету зараз для вчителів передбачити не можемо“, – зауважила Гриневич.

«Але ми в жодному разі не маємо права зараз понижувати соціальний статус вчителя, і до речі це записано в Коаліційній угоді під якою підписалися всі члени коаліції» наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Ольга МережкоОльга МережкоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети