Районна влада хоче покінчити із поборами в закладах освіти

shkoly-bez-vneskiv19 жовтня, о 9.00 год. при першому заступнику голови Здолбунівської райдержадміністрації Леоніду Власюку була проведена нарада щодо фінансування у 2017 році дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунівського району.

Як повідомляє офіційний сайт адміністрації:

У нараді взяли участь: начальник відділу освіти райдержадміністрації Карпенко Л.Є., начальник фінансового управління райдержадміністрації Нечипорук В.М., головний бухгалтер відокремленого підрозділу – централізована бухгалтерія відділу освіти райдержадміністрації Соботницька Г.З. та економіст відокремленого підрозділу – централізована бухгалтерія відділу освіти райдержадміністрації Кулеша Н.М.

На нараді було обговорено питання щодо завершення ремонтних робіт та відкриття у 2016 році додаткової групи в ДНЗ № 5 «Усмішка»   м. Здолбунів (за кошти районного та міського бюджетів) та передбачення коштів на проведення капітального ремонту з подальшим відкриттям у 2017 році додаткової групи у ДНЗ № 2 «Дзвіночок» м. Здолбунів.

Крім того, було обговорено питання щодо покращення матеріально-технічної бази закладів освіти району, проведення ремонтів не за «благодійні» батьківські кошти, а за кошти районного та місцевих бюджетів.

В ході обговорення питань, перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Власюк вніс пропозицію, що при розрахунку коштів на фінансування навчальних закладів району потрібно враховувати не лише кількість учнів які навчаються в закладі, а й площу даного закладу.

Також на нараді було обговорено питання розподілу коштів в загальноосвітніх навчальних закладах району за умови розподілу Кабінетом Міністрів України освітньої субвенції.

Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Власюк – це зумовлено тим, що в Державному бюджеті на 2016 рік наявний резерв не розподіленої освітянської субвенції.

Враховуючи ситуацію, яка склалася з освітньою субвенцією у 2015 році, є перспектива, що дана субвенція може надійти найближчим часом, та буде спрямована на виплату педагогам району стимулюючих надбавок та премій.

За результатом розгляду питань були дані доручення першого заступника голови райдержадміністрації з даних питань.

Поширили ініціативу і в районній раді. Згідно інформації офіційного сайту ради:

Навчання дітей в школах повинно бути безкоштовним для їх батьків,-  на цьому акцентував увагу голова районної ради Олег Дацюк під час наради, яка відбулася, 20 жовтня,  у районній раді.  В нараді, на якій розглядалися  питання фінансування галузі освіти у 2017 році,  взяли участь Олександр Бухало – заступник голови районної ради, Лілія Карпенко – начальник відділу освіти райдержадміністрації, Володимир Нечипорук – начальник фінуправління райдержадміністрації, головний бухгалтер відділу освіти Галина Соботницька, голова профспілки працівників освіти Ольга Єгорова та голова постійної комісії районної ради з питань бюджет у та фінансів Ігор Жовтанюк.

Положеннями Конституції України, Закону України «Про освіту» передбачено право громадян на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах та обов’язок держави (і її органів) забезпечити доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
Разом з тим, всі вже давно звикли до того, що в садочках і школах проходить збір коштів  для утримання навчальних закладів від батьків в обов’язковому порядку.

Чи законні такі «добровільні» благодійні внески і як можна проконтролювати їхнє використання? – це питання цікавить багатьох батьків. Разом з тим, ситуація в країні доволі складна і не всі батьки мають змогу здавати кошти.
Тому Олег Євгенійович запропонував аби так звані благодійні батьківські внески у школах та садочках скасували, а в районному бюджеті знайшли кошти на фінансову допомогу закладам освіти району. Голова ради  доручив відділу освіти та фінансовому управлінню райдержадміністрації вивчити дане питання, щоб при прийнятті бюджету на 2017 рік закласти відповідну суму на  утримання освітніх установ району.
До речі, з нового навчального року такий підхід запроваджено Копитківською сільською радою, яка з сільського  бюджету виділила кошти на потреби закладів освіти, які розташовані на території сільської ради.
Крім того, під час наради розглядалися питання формування Програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік, формування районного бюджету на 2017 рік та порядок надання бюджетних запитів.

Від ЗС: що це – хвиля популізму, змагання у любові до виборців чи справді бажання вирішити проблеми в закладах – дуже швидко покаже час. І змагання двох гілок влади в районі хто з них більше хоче допомогти в цьому буде лише на користь освіті дітей. А от ті, хто хочуть з батьків чи меценатів і надалі підтримувати школу, клас, думається відлякувати не потрібно. Є цивілізовані форми благодійних фондів при закладах, є можливість додаткові блага отримати за ці кошти для дітей, звозити на екскурсію, організувати тематичну вечірку тощо.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети