Радикали у Здолбунові зупинили транзит з Білорусії

Вчора у Здолбунові відбулось “театралізоване шоу” із блокуванням нардепами з “Радикальної партії”, нібито незаконного вивозу лісу з України.  Та у Львівській залізниці пояснили депутатам , що вони вирішили блокувати вагони зі сировиною, яка йде транзитом через Україну із «Білоруської залізниці». Якщо у них є претензії до товару то це питання слід вирішувати у контролюючих органах України. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі «Львівської залізниці».

Фото із сторінки у ФБ Андрія Лозового.

 

Згідно вчорашніх заяв народних депутатів від Радикальної партії – Андрія Лозового, Ігора Мосійчука та Дмитра Лінька про те, що вони разом з активістами намагаються перешкодити незаконному вивозу лісу-кругляка з України до Республіки Польща залізничники повідомляють наступне:

«1. На станції Ізов: два вантажні вагони були відправлені з станції Клевань, згідно перевізних документів в них знаходився вантаж із найменуванням «Древесные отходы и скрап неагломерированные».

  1. На станції Здолбунів: 47 вагонів із яких 46 відправлені з станцій Білоруської залізниці (Республіка Білорусь) з призначенням до Румунії, що слідували в режимі транзиту по території України. Згідно перевізних документів в них знаходився вантаж із найменуванням “Балансы хвойные и Лесоматериалы круглые”. Із 47 вагонів 1 відправленний зі станції Малин Південно-Західної залізниці із вантажем, згідно перевізних документів, “Древесина топливная в виде бревен, колод, сучьев, вязанок хвороста”.

Відправник лісоматеріалів отримує усі дозвільні документи на вивіз за межі митної території України від контролюючих органів України (в даному випадку митниця) до моменту прийняння вагонів до перевезення залізницею.

15326410_1166515060091926_3320533354771894979_nФото Ігоря Мосійчука.

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» при здійсненні міжнародних перевезень вантажів, як перевізник, керується Угодою про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС). Стаття 22 СМГС регламентує,  що перевізник не зобов’язаний перевіряти правильність та достатність супровідних документів, прикладених відправником до накладної,  а стаття 16 СМГС встановлює, що відправник забезпечує правильність відомостей, вказаних у накладній і несе відповідальність за вказану ним інформацію.

Встановлення належності лісової продукції на відповідність до конкретної характеристики Української класифікації товарів зовнішньо-економічної діяльності (УКТЗЕД) не входить до компетенції працівників залізниці, а тому вони керуються дозвільними документами наданими відправниками, які видані відповідними контролюючими органами України», – йдеться у повідомленні.

Сам нардеп Андрій Лозовий стверджує, що дані Укрзалізниці неправдиві:

bezyimyannyij

“УКРЗАЛІЗНИЦЯ” КРИШУЄ НЕЗАКОННИЙ ВИВІЗ ЛІСУ З УКРАЇНИ
Прес-секретар “Львівської залізниці” Марта Лешньовська відверто бреше, мовляв, затримані вчора вагони є транзитними з Білорусі. І думаю, це не її самодіяльність, а чітка команда згори. Що вчергове свідчить про корупційну причетність до незаконного вивозу лісу-кругляка з України до Європи у найвищих кабінетах “Укрзалізниці”. На відео-трансляціях вчора на сторінці Ігор Мосійчук ЧІТКО ВИДНО, що правильно оформлених документів з печатями немає на жоден (!) вагон затриманого лісу. Є “ліві” документи, і то лише на декілька вагонів (з 47!), роздруковані на ходу секретаркою в.о. начальника станції “Здолбунів” Олександра Голіка. Сам Голік ледь не зі слізьми на очах визнав, що наш ліс мав їхати до Австрії, Чехії та Румунії. Все це відбулося у присутності Національної поліції. Всьому цьому є відеофіксація, є вже зареєстроване в Єдиному державному реєстрі кримінальне провадження за статею 198 КК. Така реакція “Львівської залізниці”, вочевидь, має на меті:

– дезорієнтувати суспільство;

– перешкодити Національній поліції виконувати свої безпосередні обов’язки;

– відштовхнути народних депутатів і громадських активістів від блокування незаконного вивозу лісу-кругляка з країни, показавши, мовляв, це нічого не дасть.Пані Марта – в даному випадку медіа-стрілочник. Бо керівництво “Львівської залізниці” і “Укрзалізниці” в цілому розуміє, що їхній співпраці з лісовою мафією приходить кінець і, ймовірно, доведеться нести відповідальність. Знає кішка, чиє сало з’їла.Певен, істерика залізничних корупціонерів вчергове підтверджує, що ми все робимо правильно.До речі, найбільші об’єми українського лісу, який незаконно вивозиться в Європу – ідуть через Польщу, звідки нам привезли чинного керівника “Укрзалізниці” Войцеха Бальчуна. Співпадіння? Не думаю.

Наразі, цим питанням будуть займатись правоохоронні органи.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети