Радника Президента у Рівному інтелектуально замучили місцеві студенти

ПархоменкоРадник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко потрапив у Рівному на “допит” студентів та викладачів місцевого вишу щодо презентованого ним проекту та НАТО.

Сьогодні, 11 грудня у приміщенні міжнародного економіко-гуманітарного університету відбулась презентація «НАТО-квесту».

Презентував проект і Сергій Пархоменко, який є радником міністра Сергія Квіта та представником Центру інформації та документації НАТО в Україні.Колібабчук

Присутній був також президент Українсько-Словацького центру ПартнерстваМихайло Колібабчук.

– Всі ми знаємо про закріплений курс держави, та нашого Президента Петра Порошенка. Це курс на інтеграцію в Північноатлантичний альянс. Протягом тижня, розглянеться питання на рахунок позаблокового статусу України, – зауважив Сергій Пархоменко.

Він також зазначив, що українцям потрібно позбутись ілюзій, що в України є третій шлях.

– Ці ілюзії нам нав`язувала п’ята колона, – вважає Сергій Пархоменко. – Ми не можемо жити в куточку Європи, і не вступати в жодні союзи. Потрібно розуміти, що в України є лише два шляхи, або Європейський Союз, або Митний Союз. Не важливо в якому статусі ми вступимо в ЄС, не членство в Європейському Союзі є самоціллю, а самоціллю є перейняти стандарти.

– Ну або ж, ми станемо таким собі «ДНР», тільки на території всієї країни. Ми хочемо створити умови для отримання інформації, запрошувати на зустрічі іноземних представників «НАТО», щоб вони розповіли як діє «НАТО», і розповіли про те, що метою «НАТО» є збереження миру. Наші сусіди такі як Польща, вступили в ЄС після вступу в «НАТО», – розповів радник Міністра освіти і науки України.

Сергій Пархоменко також пояснив, що даний проект, подається не в формі пропаганди, а у формі гри. Щоб учасники самі шукали відповіді на питання. Переможець отримає змогу безкоштовно відвідати штаб-квартиру «НАТО»

– Минулого разу, такий квест виграли студенти саме вашого вузу. Для того щоб взяти участь у проекті, потрібно зайти на сайт та зареєструватись. Після цього щоденно берете участь у змаганні та заробляєте бали.  Кожен з вас, зможе відкрити у собі нові якості, матиме змогу спробувати керувати командою. Для цього потрібно стати «Генералом квесту». Переможцем стане той, хто набере найбільшу кількість балів. Він і отримає змогу відвідати штаб-квартиру «НАТО» в Брюселі,- розповів   президент Українсько-Словацького центру Партнерства Михайло Колібабчукгра

Доповідачі отримали шквал негативних відгуків про листівки, які роздавали перед початком презентації, та власне про сам сайт. Невдоволення викликало те, що вони були написані російською мовою.

– Все оформлено російською мовою для того, щоб це було зрозуміло людям на сході країни, а також і росіянам та білорусам, яких це теж цікавить. Зверніть увагу, що розділ «новини» на сайті ведеться українською мовою. Брюсель підтримав ідею розпочати проект російською мовою, тому що він розрахований не тільки для України, – відповідали доповідачі.

Проте, такі відповіді не задовольнили як студентів, так і професорів «МЕГУ».  А навпаки прибавили ще більше запитань та непорозуміння у громади. Присутніх також цікавили і питання про те, чому ж «НАТО» не підтримало Україну, коли розпочалась анексія територій, чому доповідачі розповідають тільки про позитив від вступу в «НАТО», але не розповідають про негативні наслідки?аудиторія

 Питання ставали дедалі гострішими, та заставляли відповідачів замислюватись над відповідями.

Викладачі, теж не стояли осторонь. Розказували про своє бачення ситуації, нагадували представникам квесту про Будапештський меморандум, про конфлікти з Сирією, Лівією та іншими країнами.

Розлогі відповіді з відступами не влаштовували присутніх, вони бажали конкретних відповідей. Напруга зростала.проректор МЕГУ

Від таких перемовин, помітно почала нервувати проректор з виховної роботи вузу Наталія Терновик. Намагалась перервати дискусії та передати слово іншим бажаючим ставити питання.

 Після чергової дискусії, пані Наталія  встала з свого крісла і звернулась до присутніх:

Ви розумієте хто у нас в гостях? Це презентація гри а не дискусія! Хто немає бажання грати- хай не грає! Добре що у вас є власна думка, але не потрібно презентацію перетворювати у дискусію. В мене складається таке враження, що вас силою заставляють грати!

 – Не підставляйте своє керівництво, не потрібно сперечатися з органами влади. Бо часто після таких суперечок бувають перевірки- звернувся до присутніх Сергій Пархоменко.

Ця промова ще більше обурила студентство.

– Не лякайте нас! Ми стояли на майдані, і не боялися. У нас демократія, і кожен має право висловлювати свою думку! Всі питання які тут прозвучали, були коректні і по темі.

– Ми вас не лякаємо, добирайте слова, бо тут присутня преса. У інших містах у нас проходили зустрічі без представників ЗМІ, і таких суперечок не виникало. А через такі питання ми і програємо інформаційну війну. Зараз хтось напише заголовок що тут проти «НАТО», і це ще один програш у інформаційній війні, – зауважив радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко.

Після таких слів, один з викладачів відповів:

– Ми раді, що тут присутня преса. Нехай бачать які в нас студенти. Жоден з виступаючих тут не сказав, що він проти «НАТО», – наголосив викладач і зірвав бурхливі оплески.

Зрештою презентацію закінчили тим, що Михайло Колібабчук запропонував студентам приєднатись не лише до участі у квесті, але й до вдосконалення проекту, зокрема і зробити україномовну версію сайту.

Володимир Морозюк, ВСЕ



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети