Радник Президента незадоволений масовим уникненням мобілізації

Глави 14 сільрад Івано-Франківської області відмовилися отримувати повістки з військкоматів. Такі дані першого звіту про виконання плану четвертої хвилі мобілізації повідомив радник президента Юрій Бірюков.

Згідно з інформацією, 57% оповіщених військовозобов’язаних Івано-Франківської області не прибули на проходження медичної комісії.

Крім того, 37% оповіщених військовозобов’язаних Івано-Франківської області залишили територію України

Також, за даними Бірюкова, голови сільських рад Тернопільської області відкрито саботують заходи щодо оповіщення, у разі появи в районі представників РВК – інформують жителів своїх та навколишніх сіл.

Водночас глава сільради села Конюхи Козівського району повідомила про те, що напередодні місцеве населення найняло 2 автобуси і виїхало на них на територію Російської Федерації.

За словами Бірюкова, в селищі міського типу Кольчино Мукачівського району Закарпатської області з 105 осіб повістки вручені тільки трьом: 9 осіб не проживають за адресами реєстрації, а 93 людини протягом січня вибули на сезонні сільгоспроботи.

“Протягом останніх 30 діб державний кордон у Чернівецькій області перетнуло 17% від загального числа військовозобов’язаних області. З неофіційних джерел відомо, що хостели та мотелі в прикордонній області сусідньої Румунії повністю заповнені тими, хто ухиляються від призову”, – повідомив радник президента.

“19% оповіщених військовозобов’язаних Волинської області відмовилися від проходження військової служби за релігійними мотивами, хоча в попередні роки відсоток відмови з таким формулюванням не перевищував 0,7%”, – додав він.

Водночас Бірюков назвав “нормальним” виконання планів мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях.

“Нормальне виконання планів мобілізації по неокупованим частинам Донецької та Луганської областей”, – додав він.

Детальних даних щодо ситуації з мобілізацією у всіх областях Бірюков не надав.

Як відомо, у Полтавській області половина військовозобов’язаних, які отримали повістки, не з’явилася у військкомати. Зокрема, не поспішають реагувати на повістки офіцери запасу в Кременчуці.

Українська правда

В той же час нардеп Віктор Балога так описує ситуацію із закарпатцями, які воюють в зоні АТО:

Наші закарпатські хлопці, 128-а Мукачівська гірсько-піхотна бригада зараз у самому пеклі – в Дебальцево. Це так – щоб деякі експерти з патріотизму розуміли, як воює Закарпаття.

Так от – з 22 січня російсько-терористична артилерія їх так посипає, що вони голови не можуть підняти. Деколи навіть не знають – їх уже взяли в котел, чи ні.

І те, що вони ще здатні тримати фронт, що вони вдягнені, обуті і нагодовані – виключна заслуга громади Закарпаття. Вони тримають фронт лише завдяки волонтерам. У серпні волонтери забезпечили їх усім, починаючи від фарби, скотчу і матраців, закінчуючи тепловізорами, раціями, і навіть ноутбуками та принтерами. Я уже навіть не рахую, скільки передали запчастин і продуктів харчування. Рахунок тепловізорів уже пішов на десятки. Минулого тижня передали їм Mitsubishi Pajero, бо не було навіть на чому вивозити поранених.

Взагалі, Закарпаття стало професійними тилом для 128-ї бригади. Гроші жертвують усі, в тому числі малі діти і заробітчани. Як українці, так румуни і угорці. Тому, ніхто не має права звинувачувати нас у браку патріотизму.

А от у бійців до Міністерства оборони питань дуже багато. Станом на сьогоднішній день, на багатьох блокпостах (в Генштабі і Міністерстві оборони знають, про які саме з них йдеться, і яке їхнє стратегічне значення) немає ЖОДНОЇ одиниці справної важкої техніки. Усе або вигоріло, або виведено з ладу. По документах усе справне і може виконувати бойові задачі. Як так склалося? Усе завдяки тугодумству Генерального штабу і Міністерства оборони. Паркетні генерали сказали, що не дадуть техніку, поки не отримають відповідні рапорти від командирів рот. А командири рот не те, що до писанини не можуть добратися – не мають навіть коли голову підняти, чи, вибачте за делікатність, сходити до вітру. Ситуація настільки складна, що в обороні позицій бере участь рота матеріального забезпечення.

Тому, я дуже розраховую, що в Міністерстві оборони знайдеться час не лише на роздуми про патріотизм, а й на те, щоб забезпечити блокпости Дельцевського плацдарму важкою технікою. НЕГАЙНО!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети