Рада регіонального розвитку відбулася у Здолбунові

Масштабно, з цікавими доповідями, представницьки, але поки що без зворотного зв’язку.

14 грудня 2018 року в залі БКЦ м.Здолбунів відбулося двогодинне засідання при відкритих дверях ради регіонального розвитку Здолбунівщини. Організоване Здолбунівською РДА.

Чітко дві години. Тільки заявлені спікери. Брендована продукція, кава перерва. Сучасно.

Тепер щодо виступів.

Виступ заступника голови Рівненської ОДА Олександра Корнійчука. Коротко, по суті, про загальні успіхи держави, Рівненщини. Хотілось би похвалитися і децентралізацією, та не в нашому районі, зате з енергоефективними проектами все на повну потужність. За обласні кошти і при співфінансуванні органів місцевого самоврядування. Зачасту здолбунівського міського бюджету. Успіхи у ремонті і будівництві доріг присутні у залі сприйняли по-різному. Багато хто уявив дороги у власних населених пунктах та і траса до Острога схожа швидше на муки дорожників ніж на успіхи. Але в масштабах держава, особливо на міжобласних ділянках не помітити прогрес неможливо.

Виступ голови Здолбунівської РДА Сергій Кондрачука. Просив вважати його як публічний звіт про виконану роботу.  Чим не хід) Голова районної ради у кріслі на сцені лише посміхнувся, не буде як і за що вчепити колегу по владі у лютому перед виборами Президента.

Класичний, емоційний, багатоілюстрований звіт за роботу протягом 2015-2018 років. З гумором, володінням цифрами, без папірців. На 2019 рік запропоновано в бюджеті врахувати по 300 гривень на учня чи вихованця ДНЗ, щоб з цих коштів фінансувати поточні потреби і ремонти в закладах. Наполягає, щоб при цьому враховувалася думка гне лише керівників закладів, а й працівників та батьків.

При згадці про успіхи культури аплодисментів удостоїлася згадка про роботу районного музею.

Увагу учасників заходу привернули плани запустити із майданчика, що у селі Спасів зонду до Марсу…присутні у залі сільські голови вже почали поглядами шукати свого колегу із Спасова, та виявилося що це жарт, а голова РДА лиш хотів підкреслити, що хотів би щоб говорили і звітували про такі зонди, але змушені будувати і ремонтувати те, що багато років не робилося.

Зробленого, судячи із звіту, є справді дуже чимало.

Запропонованого обговорення доповіді не було. Не знайшлося бажаючих. Добре, що не було заготовлених доповідачів для такого обговорення, але не добре, що не було зворотного зв’язку загалом. Рада – це порада, тому зворотній зв’язок має бути. Голова запропонував подавати пропозиції до РДА.

Виступ народного депутата Олександра Дехтярчука. Стільки, скільки згадували вже народного депутата попередні виступаючи, то він міг просто вийти вклонитися  і на тому і все:) але ж вирішив додати трохи політики, трохи економіки. Забагато було. Після виступу нардеп поспішав до інших важливих справ, тож захід достроково покинув.

Виступ першого заступника голови Здолбунівської РДА Леоніда Власюка. Класичний, з презентацією, але все таки більше схожий на план соцекономрозвитку, а не стратегічні напрямки розвитку району. Проте з конкретикою і по населеним пунктам і по об’єктам. Вони доволі значні і реально стосуються стратегічних галузей району. Фахівець дуже добре володіє тим про що говорить!

Щоправда якого району? Здолбунівського, Рівненського? І чи не зазнають змін напрямки після децентралізації, трьох виборів і укрупнення районів.

Виступ начальниці відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Елеонори Стеценко. Це виступ сучасної керівнички, менеджера! Коротко, по суті, чітко визначено сучасний стан галузі і перспективи кожного із обраних для перспективного розвитку видів туризму: екологічного, зеленого, промислового, історичного, сакрального  подієвого. Після такого блискучого виступу інтелектуальні емоції були на піку гордості за доморощених (власних, місцевих) фахівців високого гатунку. Модель розвитку туризму була описана короткими трьома С: сприйняти, сприяти, створювати!

На жаль, не вийшло об’єднавчої промови у о.Дмитра, швидше навпаки. Навіть не хочеться зупинятися на цьому.

Добре, що це була не завершальна крапка, а були ще патріотичні мотиви музичні, нагородження достойників в царині регіонального розвитку. Грамоти, відзнаки і годинник були від голови Рівненської ОДА. Приємна несподіванка покликала на сцену власника заводу MAANS, депутата Здолбунівської міської ради Станіслава Середюка, засновника “Аналітичного центру розвитку міста», експерта Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» та депутата тієї ж ради Миколу Орлова, керівника Копитківської громади Петра Ворона та керівника місцевих рятувальників Дениса Гринюка.

Ну а потім фото на згадку, приватні кулуарні розмови, обміни думками і планування наступних зустрічей.

Рада відбулася, попереду праця і нові горизонти нових досягнень Здолбунівщини та Рівненщини!

фото Ольга Климкович ПилипчукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети