Рада підприємців Здолбунівщини нагадує, що обленерго – це такий же підприємець як і вони

22 жовтня у кімнаті депутата в приміщенні Здолбунівської районної ради, відбулось засідання ради підприємців Здолбунівського району. Питання порядку денного єдине: план дій підприємців щодо нововведень Рівнеобленерго в частині укладання додаткових угод які значно ускладнюють нинішні взаємовідносини суб’єктів господарювання і природного монополіста.

rada pidpryemciv (2) rada pidpryemciv (3)

На раду підприємці запросили і юриста і депутата обласної ради О.Андріюка, який є членом ради теж, голову Здолбунівської районної ради В.Тимощука, першого зама голови Здолбунівської РДА В.Сидорню. Питання викликало шквал емоцій. Оскільки всі підприємці отримали від постачальника електроенергії повідомлення про негайне підписання додаткових угод. А суть цих угод в попередньому визначенні лімітів споживання ел.енергії, її попередньої оплати!!, штрафних санкцій за понадлімітне споживання, тощо.

rada pidpryemciv (4)

Ось, що з цього приводу повідомляє саме ПАТ “Рівнеобленерго”:

ПАТ «Рівнеобленерго», керуючись нормативно-правовими документами, затвердженими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики України, проводить роботу по узгодженню договірних величин споживання електричної енергії на 2014 рік.

Відповідно до вимог розділу 4 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ) та умов Договору про постачання електричної енергії (Договір), для визначення договірних величин споживання електричної енергії на 2014 р., споживач повинен надати ПАТ «Рівнеобленерго» відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії на наступний рік не пізніше 1 листопада поточного року.

Крім того, споживач зобов’язаний НЕ перевищувати у години контролю максимального навантаження енергосистеми граничну величину споживання електричної потужності, доведену цьому споживачу відповідно до умов договору.

Очікуване споживання електричної енергії на 2014 рік необхідно надавати для кожної площадки вимірювання з помісячним розподілом та загалом по договору.

Згідно діючого законодавства (п.4.2 ПКЕЕ), у разі ненадання (або невчасного надання) споживачем відомостей про розмір очікуваного споживання електричної енергії на наступний рік, постачальник електроенергії – обленерго зобов’язаний  встановлювати розмір очікуваного споживання електроенергії за фактичними обсягами споживання у відповідних періодах поточного року, що минули, та у відповідних періодах минулого року, які відповідають майбутнім періодам поточного року.

Таким чином, якщо Ви вчасно не подасте інформацію про обсяги постачання електроенергії на наступний рік, Вам будуть встановлені обсяги споживання відповідно до порядку передбаченого ПКЕЕ.

Згідно ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживачі у випадку споживання електричної  енергії понад  договірну величину за розрахунковий період сплачують  енергопостачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.

Враховуючи зазначене, просимо відповідально відноситись до планування обсягів споживання електроенергії, дотримання граничних величин споживання і дозволеної потужності та своєчасно надати ПАТ «Рівнеобленерго» відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії на 2014р.

rada pidpryemciv (9)

За словами Я.Бляшина природній монополіст фактично шантажує підприємців, примушуючи укласти додаткові угоди і НЕ видає рахунки на оплату за діючими договорами. Присутній на раді юрист п.Микола роз’яснив, що керуватись потрібно укладеними раніше договорами, а при укладенні запропонованих додатків не поспішати і не забувати про своє право на протокол розбіжностей, в разі якщо у підприємця є своє бачення того чи іншого пункту договора.

rada pidpryemciv (10)

Підприємці звернулись до представників влади за допомогою від такого тиску зі сторони обленерго. Василь Олексійович та Володимир Миколайович погодились із аргументами підприємців проте нагадали, що суб’єкти господарювання мають самі знаходити компроміси між собою. В разі якщо буде спільне рішення ради підприємців то вони погодились зустрітись із керівництвом райенерго та обленерго, щоб довести позицію малого та середнього бізнесу району.

rada pidpryemciv (8)

 Депутат обласної ради О.Андріюк розповів про те, що на бюджетній комісії Рівненської обласної ради гостро постало питання про НЕсплату обленерго коштів за оренду землі під своїми об’єктами. Він наголосив, що тільки Здолбунівський район недоотримує близько 500 тисяч гривень щороку через саботування енергетиками своїх зобов’язань.

На іншій депутатській комісії облради теж піднімалось це питання. Ось витяг із обговорення на комісії  17.10:

Обласна рада наполягає на тому, щоб ПАТ «Рівнеобленерго» забезпечило проведення перерахунків і доповнень до договорів оренди, врахувавши індексацію нормативної грошової оцінки ріллі по області на коефіцієнт 1,756, як це визначено діючими законодавчими актами України.

А це значить, що Рівнеобленерго  за користування землями енергетичної системи повинно сплачувати до місцевих бюджетів більше коштів. Звичайно, така позиція депутатів не влаштовує   зазначену приватну структуру, тому на засіданні постійної комісії її представники доводили іншу позицію – нехай все залишається як і раніше. За їх підрахунками,  лише щоб повністю виконати законодавчі вимоги з внесення змін у розроблені Технічні документації із землеустрою 23 млн. грн., а для проведення нормативної грошової оцінки – 13,5 млн. грн.

Заперечив юристу Рівнеобенерго заступник начальника Головного управління Держземагентства в області Володимир Захарчук, який  відмітив, що вартість цих робіт визначена, як максимально вірогідна. При укладанні договорів на виконання зазначених робіт і складанні кошторисів виконавцем робіт можуть в залежності від їх обсягів застосовуватися договірні ціни і понижуючі коефіцієнти. А заступник голови облради Олександр Чуприна зауважив, що мінімальна вартість за приєднання до електромережі приватного будинку складає біля 18-ти тис. грн.

Це непосильна сума для приватного забудовника на селі, особливо молодих сімей, оскільки не відповідає реальному доходу людей. А Рівнеобленерго повинне сплачувати більше коштів до місцевих бюджетів, тоді сільські, селищні громади зможуть більше коштів використати для власного розвитку, що покращить якість життя людей на селі –кінець цитати.

Це підтвердив і голова райради Василь Тимощук, який продемонстрував відповіді відповідних інстанцій щодо того скільки повинні і скільки сплачують  представники енергопостачаючої компанії коштів у місцеві бюджети.

Тому, на думку Олександра Мусійовича, нинішня кампанія з термінового укладання додаткових угод та авансової оплати за електроенергію пов’язана напряму із намаганнями влади “вибити” належні їй кошти від обленерго.

Немає нічого простішого ніж перекласти цей фінансовий тягар на кінцевого споживача-підсумували підприємці.

Піднімалось питання можливих відключень від енергоспоживання, відсутності у підприємців можливості отримати кваліфіковані юридичні роз’яснення з цього приводу, необхідність витрачати багато часу на банальну їзду за рахунками, квитанціями, печатками до районних енергетиків.

Після півторагодинного обговорення вирішили:

Підготувати звернення до підприємців району щодо даної ситуації, а саме що ПАТ “Рівнеобленерго” це такий же суб’єкт господарювання як і інші підприємці тому договірні стосунки на те і договірні, щоб домовлятись взаємовигідно і ці компромісні формулювання вписувати в угоду. І до моменту знаходження цих компромісів підприємцям не слід поспішати підписувати не вигідні умови договорів з ким би то не було.

Звернутись до районної влади за підтримкою у переговорах з енергопостачальниками.

Розглянути можливість альтернативного енергопостачання.

Використати усі компромісні шляхи порозуміння, напрацювати варіант угоди який можна вважати прийнятним типовим зі сторони підприємців, але не відкидати і судового врегулювання спору.

Не виключено що завтра на сесії Здолбунівської районної ради ця тема отримає своє продовження.

Mykola_Orlov Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети