Районний бюджет, дороги та децентралізація – підсумки колегії Здолбунівської РДА

На засіданні колегії Здолбунівської райдержадміністрації під головуванням голови РДА Сергія Кондрачука, яке відбулося 1 листопада, присутні розглянули декілька важливих питаннь. У засіданні колегії взяв участь заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Корнійчук, голови сільських рад, представники експертного середовища, громадськості, засобів масових комунікацій.

Серед членів колегії відбулися зміни.  Сергій Кондрачук представив присутнім нового члена колегії, яким, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, став депутат Здолбунівської міської ради Станіслав Середюк.

Про бюджет району доповідав перший заступник голови РДА Леонід Власюк. До зведеного бюджету Здолбунівського району за дев’ять місяців 2018 року надійшло 488 млн грн, з яких 77,9 млн грн власних доходів при затверджених призначеннях 76 млн грн, що становить 102,5 %. Залишок коштів на рахунку районного бюджету станом на 01.10.2018 склав 5,6 млн грн. Отже, районний бюджет є збалансованим. Натомість з 23 місцевих бюджетів план за власними доходами виконали лише 10.

Причини банальні. Перша – відсутність правильного планування сільських бюджетів, друга – спеціальне завищення доходів, щоб закласти коштів, достатньо для виплати зарплат працівникам сільрад. Як зазначили на колегії доповідач та начфін, 21 сільрада на 28 тисяч сільського населення – це велика розкіш для району. Звернув на це увагу і заступник голови райради Олександр Бухало, який активно включався на різних етапах колегії.

Рекомендуємо ознайомитися із повною доповіддю, щодо бюджету району, оскільки вона містить і базовий структурно-динамічний аналіз.

Про стан готовності дорожніх та комунальних організацій Здолбунівського району до дій під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період 2018-2019 років розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ігор Дейнека. Доповнювати його мав начальник філії «Колоденська ДЕД» Григорій Мороз, та змістовної розповіді у нього не вийшло. Коротка відповідь – немає грошей. Хоча очевидними є суттєві прорахунки служби, дивлячись і на стан доріг державного значення і на утримання узбіччь, на що доречі, звернув увагу і міський голова, та голова РДА дякував за співпрацю в тих умовах які є. А вони є явно несприятливі для того щоб роботу цієї служби пересічним мешканцям взагалі можна було оцінити культурними словами. Те, що відносять посадовці до успіхів, як то наприклад нанесення розмітки на трасі Рівне-Острог-Старокостянтинів, в соціальних мережах і серед автолюбителів таким досягненням напевне не являється, оскільки і розмітка і бордюри і рівна дорога мала би бути давно там, де повторно зацвітають бур’яни

Ще одне важливе питання порушив під час засідання колегії голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк. Йдеться про суттєве зростання кількості хворих на кір. Як повідомив заступник головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ Василь Мацьоха, протягом жовтня на кір у районі захворіло 43 людини. 18 хворих на кір різного віку нині перебуває на лікуванні у стаціонарі. Вочевидь, такий спалах захворюваності пов’язаний з тим, що свого часу багато батьків відмовлялася від проведення щеплень дітям. Василь Мацьоха вкотре наголосив, що єдиним дієвим захистом від цієї хвороби є вчасне вакцинування.

І хоча голова ради стверджував, що на жодному ресурсі інформаційному в районі не знайшов інформації про кір, розпізнавання симптомів та заходів до профілактики та зупинки поширення, можливо він не помітив, та на нашому ресурсі, зокрема, одразу два матеріали з цього приводу було. Ось вони:

Стаття про кір 1, стаття про кір 2

Але ми підтримуємо занепокоєння посадовця цим питанням в т.ч ініціативу щодо поширення більшої кількості  інформації про дане питання. З цього приводу і було прийняте відповідне доручення у різному на колегії.

Наприкінці колегії Олександр Корнійчук зауважив, що відтепер буватиме у нашому районі частіше, оскільки саме він, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, куруватиме Здолбунівщину. Тож гість подякував усім причетним до розвитку нашого району за активну працю.

– Нині в області відбувається багато позитивних змін, впроваджується низка ініціатив президента та уряду, і ми маємо хороші результати. Рівненщина завжди входить до першої п’ятірки в усіх напрямах, які нині реалізуються, і Здолбунівщина також має безпосередню причетність до цього масиву роботи. На останній колегії ОДА ми підбивали підсумки, і Здолбунівський район продемонстрував позитивну динаміку Дуже важливо її не втратити. Зазначу, що я є палким прихильником децентралізації. Дуже приємно відзначити, що створені ОТГ отримали додаткові 120 млн грн. Це суттєвий ресурс, і єдиний шлях рухатися вперед – це децентралізація. Нині дуже важливо переймати досвід європейських країн і об’єднуватися великими територіями. «Велике притягує більше» – основне правило, яким нині живе Європа, маючи завдяки цьому великі здобутки. І сподіватися на те, що «пронесе», не випадає. Тому звертаюся до сільських голів і дуже прошу всіх нарешті рухатися у цьому напрямку. Іншого шляху розвитку територій в Україні немає, – зазначив Олександр Корнійчук. При цьому Олдександр Корнійчук відмітив і позитивну роботу представників громадського експертного середовища, яке сприяє процесу децентралізації в краї.

Частково використано матеріали Здолбунівської РДАВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети