Публічність адміністративних послуг у ЦНАПі

Звіт за підсумками вимірювання рівня публічності роботи сектору «Центр надання адміністративних послуг» Здолбунівської районної державної адміністрації

Про дослідження

Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» у листопаді 2015 року провів вимірювання рівня публічності роботи Центру надання адміністративних послуг. Для цього дослідження була використана методологія вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування, яка є одним з найкращих уніфікованих підходів до оцінки роботи органів місцевого самоврядування, зокрема, у частині надання адміністративних послуг.

Дане дослідження проведене в рамках реалізації проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі», який здійснює Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН».

Реалізація цього проекту стала можливою у результаті перемоги у конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», що проводився у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Cоюзу та адмініструється РОГО «Комітет виборців України».

Оціночний (нормативний) стандарт:

В районі створено та діє Центр надання адміністративних послуг.

ЦНАП має функціонуючий веб-сайт, що містить інформацію про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. А також інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. На веб-сайті ЦНАП наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються виконавчими органами. На веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАП оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги.

У Центрі проводиться прийом громадян – не менше п’яти днів на тиждень та семи годин на день, без перерви на обід; не менше одного дня на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години. У ЦНАП організовано електронну чергу.

У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Існує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку). У приміщенні ЦНАП облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг.

У приміщенні ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг.

Оцінка і коментар:  11 з 14 балів

В Здолбунівському районі в структурі районної державної адміністрації діє ЦНАП, який не має власного веб-сайту. Інформація про роботу ЦНАПу оприлюднюється на веб-сайті РДА. На сайті адміністрації в розділі «Адміністративні послуги» міститься інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Проте, на сайті РДА відсутня інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

У Центрі проводиться прийом громадян в межах визначеного часу (40 години на тиждень). У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про АП. На веб-сайті Здолбунівської РДА у розділі «Адміністративні послуги» наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються усіма виконавчими органами.

На сайті та інформаційних стендах ЦНАПу розміщені інформаційні картки адміністративної послуги (по кожній адміністративні послузі) та забезпечено можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефон, електронна пошта). У приміщенні ЦНАПу наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг. Проте, в ЦНАПі відсутня електронна черга та процедура попереднього запису.

Рекомендації:

Створити власний сайт Центру надання адміністративних послуг.

Розмістити на веб-сайті ЦНАПу інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки.

Створити у ЦНАП електронну чергу та процедуру попереднього запису .Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"

Comments are closed.

 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети