Пташиний грип знову про себе нагадує

УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП! За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 року в приватному підприємстві «Хутір» с. Бугаків, Немирівського району, Вінницької області було зареєстровано масову загибель птиці. Лабораторними дослідженнями встановлено діагноз «грип птиці» типу А субтипу Н5.

Під час спалаху пташиного грипу існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх або близьких контактів з інфікованими птахами.

 Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана будь-яким вірусом грипу типу A, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна (ворони, шпаки, голуби, горобці та ін.) та дика перелітна птиця.

            Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я. Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.

Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Вірусоносійство у птиці, яка перехворіла, триває 2-3 місяці та більше.

Інкубаційний період у птиці триває 1-7 днів. В окремих випадках – від декількох годин до 7 діб і більше.

            Клінічні ознаки грипу птиці є мінливими і залежать від вірулентності вірусу, виду птиці, віку, статі, супутніх хвороб і навколишнього середовища тощо.

Клінічні ознаки у птиці різноманітні: від слабовиражених до гострого перебігу, з високою смертністю без проявів будь-яких симптомів або з мінімальними ознаками депресії; відсутність апетиту, раптова загибель великої кількості птиці у стаді. Інфікована домашня птиця вірусом пташиного грипу, несе яйця без шкаралупи і з часом припиняє яйцекладку. Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечею, набряками в ділянці голови і шиї, ціанотичністю слизових оболонок, гребінця та сережок, водянистим проносом, симптомами ураження органів дихання.

Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, з метою профілактики захворювання птиці на грип зобов’язані:

  • не допускати контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею;
  • не випускати на водоймища домашню водоплавну птицю;
  • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці.

 

Про всі випадки масової загибелі птиці або про невластиву їм поведінку повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини.

 

 

Здолбунівське районне управління

Держпродспоживслужби в Рівненській області



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети