Притулок для тварин у Луцьку

Продовжуємо тему братів наших менших. Сьогодні друкуємо інформації про досвід сусіднього Луцька. Відповідно до рішення Луцької міської ради, новостворене комунальне підприємство «Ласка»  віднедавна опікується бездомними тваринами у притулку, що знаходиться на вулиці Мамсурова 9,  у Луцьку. Керівником підприємства обрали Дану Новарчук, яка очолює організацію «Волинське товариство захисту тварин». Портал«Четверта влада» вирішив  перевірити, як живуть наші чотирилапі друзі у луцькому притулку.

За парканом близько сотні собак. В обідню пору вони вільно бігають територією притулку.

На сайті Луцької міської ради зазначено, що статутний капітал комунального підприємства «Ласка» становить 500 000 гривень. Керівник  комунального підприємства  «Ласка» Дана Новарчук розповіла, що у  Луцьку зараз нараховується менше 3-х тисяч бездомних тварин, у притулку їх – 400.

– На будівництво притулку з міського бюджету виділили 50 тисяч гривень. Однак наразі притулок не добудований  через брак коштів. На даному етапі залишились роботи лише у середині приміщення, – каже Дана Новарчук.

– Найбільше потрібен нехвилястий шифер і плитка на підлогу. Кожного місяця на харчі для тварин  з держбюджету виділяють  1 тисячу гривень в місяць, однак цього не вистачає. Тут нараховується близько 400 дорослих собак. Ми одну частину стерилізували, одну частину випустили, частина залишилися. От лише за вихідні віддали шестеро собак. Тобто це постійно інші тварини. Собак, які є у притулку,  стерилізують і лікують.

Дана Новарчук також розповіла, як у притулку чинять з цуценятами:

– По всій Україні цуценят усипляють. А якщо нам їх підкидають, то, звичайно, ми їх забираємо, однак виживає невеликий відсоток.

– Для того, щоб роздати цуценят, в нас стоять на базарі кожен день дівчата у будь-яку погоду: в спеку, дощ, сніг. Роздають безкоштовно цуценят і кошенят. Якщо людина сама не може роздати їх, то вона залишає нам свої дані в реєстраційний зошит і ми приходимо і забираємо тварин.

– Дуже часто люди просто викидають маленьких цуценят зі сміттям. Ми пояснюємо людям, що це неправильно. Цуценята у вольєрі в притулку довго не виживуть. Адже  маленький вірус для них може бути смертельним, бо вони незахищені, в них ще не вироблений імунітет, як у здорових собак.

Пані Новарчук стверджує, що агресивних собак немає, є агресивні люди, які іноді поводяться із бездомними тваринами жахливо.

– Ми забираємо собаку не для того, щоб захистити людей, а для того, щоб захистити цю тварину, – ділиться Дана Новарчук. – Коли кажуть, що в районі агресивні собаки, зазвичай, там агресивні люди. Вони кажуть, що якщо після стерилізації ми її повернемо, то вони її чи отруять, чи повісять, чи поріжуть. Таку тварину ми не можемо повернути назад. Там, де люди агресивно налаштовані проти собак, ми туди їх не повертаємо. Часто виїжджаємо на виклики, коли собаку підвісили на дерево, прив´язали скотчем або ж кинули у вогонь, щоб вона згоріла. Наприклад, таке було на сороковому кварталі.

Жахливі речі люди роблять… Безпритульні тварини ніколи не кусають людей, а тільки при самозахисті, коли їх хочуть скривдити, коли вони мають цуценят, або  ж коли у них “шлюбний сезон”.*



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети