Прийняття спадщини – консультація юриста

zapovitХто з нас не мріяв отримати у спадок квартиру, автомобіль чи грошові кошти? Однак коли право на спадок виникає, не кожен знає, як реалізувати це право.

    Насамперед спадщину потрібно прийняти. Для цього слід подати відповідну заяву до нотаріуса за місцем останнього місця проживання спадкодавця. Так, якщо спадкодавець на час своєї смерті  проживав на території Здолбунівського району, слід звертатися до нотаріальних органів саме цього району.  Ви можете звернутися із заявою як у державну нотаріальну контору, так і до приватного нотаріуса. Не слід хвилюватися, якщо Ви не впевнені, як саме слід сформулювати заяву. Скласти її Вам допоможе нотаріус. Він же проконсультує щодо необхідних документів, порядку оплати оформлення спадкових прав. Особи, які проживають у сільській місцевості, можуть звернутися за допомогою при складанні заяви до секретарів сільських рад на місцях.

     Із заявою про прийняття спадщини слід звернутися протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. На практиці ж чомусь між знайомими, сусідами передається хибна інформація, що до нотаріуса слід іти після спливу цього терміну. У жодному разі не можна пропустити строк для прийняття спадщини, тому що в такому разі Ви будете вважатися особою, що спадщини не прийняла і, відповідно – втратила право на спадкове майно.

    Протягом шести місяців із заявою про прийняття спадщини можуть не звертатися особи, які постійно проживали разом із спадкодавцем на час його смерті. Вони вважаються такими, що прийняли спадщину «автоматично». Якщо ж вони не бажають з певних міркувань приймати спадок, то  знову ж таки заяву про відмову від спадщини слід подати нотаріусу протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.

   Термін шість місяців законодавцем встановлений саме для визначення кола спадкоємців, що претендують на спадкове майно. Саме протягом цього строку Ви можете прийняти спадщину, відмовитися від неї чи відмовитися в користь будь-кого з інших спадкоємців.

  Приватний нотаріус Чайковська А.О.  Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети