Прихований виробничий травматизм та його наслідки

Часто, виходячи зранку з дому, ми не знаємо, як пройде у нас день. Ніхто і ніколи не сподівається, що саме сьогодні з ним може статися щось непередбачене, що потягне за собою в кращому випадку тимчасову непрацездатність. Не секрет, що іноді при виробничих травмах працівник „іде назустріч” адміністрації підприємства та приховує факт настання такого випадку. Адже для підприємства виробничий травматизм означає втрату матеріального стимулювання (якщо це передбачено колективним договором), проблеми з контролюючими органами та гарантований головний біль при документальному оформленні. Тому і показують виробничу травму як побутову!

Пройшов час, працівник вилікувався, підприємство оплатило листок непрацездатності, надало одноразову матеріальну допомогу для усунення наслідків травми. Питання нібито  й вирішилось за згодою та взаємним задоволенням сторін. Але уявімо ситуацію, коли травма дає про себе знати через деякий період. У тому випадку, якщо при правильному оформленні виробничого травматизму працівник отримував би компенсацію на лікування за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, то тепер він купує ліки за власні кошти. Якщо ж завдана травма призведе до інвалідності або (не дай Боже!) смерті, то виплата пенсії працівнику або членам його сім’ї частково також проводиться за рахунок вказаного Фонду, тому її розмір завдяки такій доплаті буде вищий ніж на загальних підставах.

Створюючи належні умови та здійснюючи заходи з охорони праці, підприємство тим самим запобігає випадкам виробничого травматизму, але уникнути їх повністю, на жаль, не вдається! Подбайте про своє здоров’я та соціальний захист! +

 

  Гридін С.В.                                                                                                     

Директор Здолбунівської МВД Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати працездатності

 

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети