Придбали перше житло для сім’ї загиблого героя

ключСкільки ми чули та читали із ЗМІ обіцянок влади, що сім’ям, які втратили рідну людину у зоні АТО, держава придбає житло. Звичайно, ніщо не поверне матері сина, а дитині – батька, та якщо сім’я отримає квартиру, то той військовий на небі бачитиме, що його найрідніші мають дах над головою.
Та чи повірили б ви, що сім’ї загиблих героїв-здолбунівчан зможуть отримати квартиру за рахунок державних коштів? Я – ні. В обіцянки не вірю, бо визнаю діло, а не слово. Та це сталось – слова стали реальністю, і скоро сім’я героя матиме нове житло.
Тепер все по порядку. 20 травня 2015 року КабМін України видав Постанову, яка визначила порядок та умови механізму надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво чи придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
Слідом за цією постановою, була створена розпорядженням голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука, який тримає це питання на особистому контролі,  районна комісія при РДА щодо підготовки пропозицій використання коштів на житло, про яке йшла мова у Постанові. Головою комісії призначений заступник голови РДА Микола Орлов, заступником – начальник управління соціального захисту населення Микола Бортник, секретарем комісії – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, та міжнародного співробітництва Валентина Бухало. До складу комісії увійшли і представники громадськості та спілки ветеранів АТО. Щотижневі засідання комісії, розгляд документів, що підтверджують право на отримання житла, юридичні ньюанси закупівлі, консультації із нотаріусами, реєстраторами, пошуко квартир.

До речі, до такої квартири висувалось ряд вимог. В усіх нюансах допоміг розібратись юрист управління соціального захисту населення Олег Лис: «Відповідно до постанови, загальна площа житла не може перевищувати 50 кв. метрів. І компенсація вартості не перевищує 440тис.грн. Тобто, держава виділяє тільки цю суму на купівлю житла. Допускається перевищення квадратури та ціни, за умови, що те перевищення буде оплачене з джерел, не заборонених законодавством. І ще однією обов’язковою умовою житла є найнижча серед пропонованих вартість придбання 1кв.метра.»
жук
Комісія рекомендувала перше житло в районі купувати матері Василя Жука, загиблого здолбунівчанина-кіборга, оскільки саме їх сім’я проживає у аварійному житлі в м.Здолбунові та раніше інших поставлена на чергу Здолбунівськм міськвиконкомом. 23-річний Василь героїчно загинув в районі Бахмутки Донецької області під час мінометного обстрілу блок-поста в зоні проведення АТО.
Хоч спочатку житло буде у власності територіально громади в особі Здолбунівської районної ради, без Ольги Жук квартиру не вибирали. Серед усіх пропозицій, які відповідали вимогам законодавства та потребам матері, було обрано житло, що на вул. Шкільній.
28 жовтня однокімнатна квартира була куплена громадою за 430 тис. грн., кошти перераховані казначейством на рахунок продавця. Тепер потрібно тільки дочекатись, коли збереться новий склад районної ради на свою першу сесію, і першим же питанням проголосують за передання цієї квартири на баланс міської ради. А та, вже в свою чергу офіційно вручить Ользі Жук ордер на нове житло.
Це є неабиякий крок у допомозі сім’ям загиблих героїв. Крок уперед.

Юлія ЛюкшинВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети