. Прозорий бюджет від здолбунівчан і для здолбунівчан взявся допомогти сформувати ЗЕОН | Здолбунів City

Прозорий бюджет від здолбунівчан і для здолбунівчан взявся допомогти сформувати ЗЕОН

презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (4)23 червня в Здолбунові відбулася прес-конференція під час якої було оголошено про початок проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізовуватиме Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» у співпраці з виданням «Здолбунів CITY».

Метою проекту буде розробка та прийняття Здолбунівською міською радою прозорого і зрозумілого бюджету міста на 2016 рік з врахування думки громадськості.

За словами координатора проекту Анатолія Бондарчука, така мета проекту була поставлена через те, що бюджетний процес в місті є недостатньо прозорим, громада Здолбунова не залучена до процесу розробки та прийняття місцевих програм та бюджету міста в цілому. Зокрема, бюджет складається апаратом управління міської ради без завчасного, попереднього розгляду і врахування пропозицій від населення. Окремо варто зазначити, що бюджет на 2015 рік був прийнятий без обговорення, без врахування громадської думки, без завчасного оприлюднення перед сесією.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (5)

«Січнева сесія Здолбунівської міської ради, коли ухвалювався бюджет та місцеві програми на 2015 рік, в громадському середовищі та ЗМІ отримала назву «підвальна сесія». Сесія відбулася 22 січня, але жодного оголошення про те, що вона буде відбуватися, інформації про засідання постійних комісій міської ради, де мав розглядатися проект бюджету, оприлюднено не було. Також не було оприлюднено проекту бюджету. Більше того, 20 січня «ЗЕОН» отримав від міської ради відповідь на інформаційний запит, що станом на 20 січня проект бюджету та проектів міський програм, які будуть фінансуватися з міського бюджету у 2015 році, ще не створені. Проте, вже через два дні бюджет міста був прийнятий. Виходить, що бюджет та міські програми були розроблені за один день або міська влада не хотіла, щоб проект бюджету потрапив до громадських активістів та дала недобросовісну відповідь» — зазначає активіст.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (1)

Окрім цього, за словами Анатолія Бондарчука, бюджет являє собою набір цифр, зрозумілий вузькому колу спеціалістів і не зрозумілий для більшості населення міста. «Бюджет потрібно візуалізувати, щоб він був зрозумілий для мешканців міста. Хоча у Бюджетному кодексі немає норми, щодо візуалізації бюджету, але вона може стати доброю практикою демократичного врядування, що допоможе мешканцям міста краще зрозуміти бюджет. Зробити візуалізації можна цілком безкоштовно. В Інтернеті, наприклад, є сайт http://openbudget.in.ua, який є хорошим візуалізатором бюджетного процесу. Візуалізований бюджет було б добре розмістити на сайті міської ради, щоб з ним могли ознайомитися мешканці міста. Проте, в Здолбунові цього ще не зроблено» зазначає експерт.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (3)

Серед завдань проекту: розробити рекомендації для Здолбунівської міської ради щодо розробки та прийняття, коригування та контролю використання прозорого, зрозумілого бюджету; проведення інформаційної та адвокасі кампанії щодо необхідності прийняття Здолбунівською міською радою прозорого та зрозумілого бюджету; проведення в громаді мобілізаційно-просвітницької кампанії «За прозорий місцевий бюджет!».

В рамках проекту планується провести: моніторинг рівня доброчесності та прозорості формування та використання коштів бюджету міста; навчання для діючих депутатів та кандидатів в депутати до Здолбунівської міської ради навичкам прозорого, відповідального формування бюджету міста та його використання й підготовки пам’ятки майбутньому депутату «Етапи розробки прозорого, справедливого бюджету»; проведення консультацій з громадою Здолбунова щодо проектів місцевих програм розвитку на 2016 рік і бюджету; візуалізація бюджету; проведення в громаді мобілізаційно-просвітницької кампанії «За прозорий і зрозумілий бюджет!».

Захід проходив в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

  За докладнішою інформацією звертайтесь:

Анатолій Бондарчук Координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 Email: tolyabondarchuk@gmail.com 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • c.k.

  1.цікаво, хто був запрошений на прес-конференцію, -це всі місцеві змі, чи це зеонівці-молодці( на фото)?)
  2. хто буде розробляти рекомендації – пан експерт чи хто інший?
  3. яким чином змусити (якщо рекомендації будуть доцільними) Здолб. міськраду впровадити рекомендації в життя?
  проект “Народні петиції” від ЗС, здається, вони теж “забракували”? до речі, який стан справ по проекту? чому він перестав популяризуватись на сайті?
  Чи буде велодоріжка по Шевченка-Парковій в 2015 році?
  наперед дякую за відповіді!

  стосовно даного проекту – справа необхідна, бажаю успіху координатору!

  • Здолбунівсіті

   Анонс заходу був завчасно публічним, тому завітали бажаючі: серед них члени НГО, двох ЗМІ, працівники бібліотек, активісти. Хід проекту буде регулярно висвітлюватись на ЗС, де ви зможете дізнатися хто і які пропозиції розробив. Приймати їх чи ні – це добра воля нового складу Здолбунівської міської ради. По велодоріжці відповіді від міської ради не отримували, нажаль у нинішньому складі ради і каденції міського голови розуміння електронних петицій і електронного урядування не виникло.

 • Платник податків

  Хто б там що не говорив, а порталу ЗС треба віддати належне за пролиття світла у наших здолбунівських тунелях, в т.ч. і в бюджетних. Проет дуже актуальний. Хоча б з тієї причини, що бюджетні гроші, НАШІ ГРОШІ, читай здолбунівської громади, з повеління якихось міфічних, так і проситься, нечистих рук, ну настільки вже полюбили тишину, аж до ГЛУХОТИ. Бюджет 2016 планується сьогодні – це добре. Але я про ГЛУХОТУ: чому ЗАХЛОХЛО півмільйона , перерахованих ТОВ «Ямі лімітед» у
  Вінницьку область за нібито сміттєвоз? То Здолбунівські комунальники таки «загубили» техніку за півмільйона, чи знайшли?
  Півмільйона бюджетних ДЕ? Наступна півмільйонна ГЛУХОТА – Комунальники “розпиляли” із дорожниками півмільйона міських грошей на будівництво, знов таки, нібито, доріг. І карну
  справу порушено ще в січні, і що, який результат? Хіба хтось громаді намагався повідомити де ж ті по півмільйона двічі загублених та розпиляних, громадою зароблених, до бюджету перерахованих, грошей? НІ… ГЛУХОТА разом із СЛІПОТОЮ, Феміда
  ж бо із закритими очима, зате з протягнутою рукою. Тому, серед першочергових завдань проекту, окрім, як розробити
  рекомендації для Здолбунівської міської ради щодо прийняття та коригування бюджету, треба домогтися звіту, відповідальності та повернення (принаймні, про які нам відомо) загублених й розпиляних двічі півмільйонних сум.Чому така БЮДЖЕТНА
  ГЛУХОТА Й СЛІПОТА в Здолбунові трапляються, як добрий день. Лише тоді можна контролювати використання прозорого і зрозумілого бюджету, якщо такий апріорі може бути.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама