Прозорий бюджет від здолбунівчан і для здолбунівчан взявся допомогти сформувати ЗЕОН

презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (4)23 червня в Здолбунові відбулася прес-конференція під час якої було оголошено про початок проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізовуватиме Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» у співпраці з виданням «Здолбунів CITY».

Метою проекту буде розробка та прийняття Здолбунівською міською радою прозорого і зрозумілого бюджету міста на 2016 рік з врахування думки громадськості.

За словами координатора проекту Анатолія Бондарчука, така мета проекту була поставлена через те, що бюджетний процес в місті є недостатньо прозорим, громада Здолбунова не залучена до процесу розробки та прийняття місцевих програм та бюджету міста в цілому. Зокрема, бюджет складається апаратом управління міської ради без завчасного, попереднього розгляду і врахування пропозицій від населення. Окремо варто зазначити, що бюджет на 2015 рік був прийнятий без обговорення, без врахування громадської думки, без завчасного оприлюднення перед сесією.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (5)

«Січнева сесія Здолбунівської міської ради, коли ухвалювався бюджет та місцеві програми на 2015 рік, в громадському середовищі та ЗМІ отримала назву «підвальна сесія». Сесія відбулася 22 січня, але жодного оголошення про те, що вона буде відбуватися, інформації про засідання постійних комісій міської ради, де мав розглядатися проект бюджету, оприлюднено не було. Також не було оприлюднено проекту бюджету. Більше того, 20 січня «ЗЕОН» отримав від міської ради відповідь на інформаційний запит, що станом на 20 січня проект бюджету та проектів міський програм, які будуть фінансуватися з міського бюджету у 2015 році, ще не створені. Проте, вже через два дні бюджет міста був прийнятий. Виходить, що бюджет та міські програми були розроблені за один день або міська влада не хотіла, щоб проект бюджету потрапив до громадських активістів та дала недобросовісну відповідь» — зазначає активіст.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (1)

Окрім цього, за словами Анатолія Бондарчука, бюджет являє собою набір цифр, зрозумілий вузькому колу спеціалістів і не зрозумілий для більшості населення міста. «Бюджет потрібно візуалізувати, щоб він був зрозумілий для мешканців міста. Хоча у Бюджетному кодексі немає норми, щодо візуалізації бюджету, але вона може стати доброю практикою демократичного врядування, що допоможе мешканцям міста краще зрозуміти бюджет. Зробити візуалізації можна цілком безкоштовно. В Інтернеті, наприклад, є сайт http://openbudget.in.ua, який є хорошим візуалізатором бюджетного процесу. Візуалізований бюджет було б добре розмістити на сайті міської ради, щоб з ним могли ознайомитися мешканці міста. Проте, в Здолбунові цього ще не зроблено» зазначає експерт.презентація Прозорий бюджет у Здолбунові (3)

Серед завдань проекту: розробити рекомендації для Здолбунівської міської ради щодо розробки та прийняття, коригування та контролю використання прозорого, зрозумілого бюджету; проведення інформаційної та адвокасі кампанії щодо необхідності прийняття Здолбунівською міською радою прозорого та зрозумілого бюджету; проведення в громаді мобілізаційно-просвітницької кампанії «За прозорий місцевий бюджет!».

В рамках проекту планується провести: моніторинг рівня доброчесності та прозорості формування та використання коштів бюджету міста; навчання для діючих депутатів та кандидатів в депутати до Здолбунівської міської ради навичкам прозорого, відповідального формування бюджету міста та його використання й підготовки пам’ятки майбутньому депутату «Етапи розробки прозорого, справедливого бюджету»; проведення консультацій з громадою Здолбунова щодо проектів місцевих програм розвитку на 2016 рік і бюджету; візуалізація бюджету; проведення в громаді мобілізаційно-просвітницької кампанії «За прозорий і зрозумілий бюджет!».

Захід проходив в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

  За докладнішою інформацією звертайтесь:

Анатолій Бондарчук Координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 Email: tolyabondarchuk@gmail.com Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети