Прокуратура намагається скасувати рішення Здолбунівської райради щодо недовіри голові РДА Віталію Шулю

sesiya po nedoviri (33)Прокуратурою Здолбунівського району подано позовну заяву до Рівненського окружного адміністративного суду з проханням визнати протиправним та скасувати рішення Здолбунівської районної ради № 586 від 06.12.2013 р. “Про недовіру голові Здолбунівської райдержадміністрації Шулю Віталію Степановичу”.

Повідомляє Сергій Кондрачук у ФБ

В позовній заяві, зокрема, йдеться про те, що вказане рішення районної ради прийнято з порушенням Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”, у зв’язку з чим підлягає скасуванню. Так, згідно зі статтею 34 ЗУ “Про місцеві державні адміністрації” голови РДА щорічно звітують перед відповідними радами. Вказана норма містить імперативний характер, а тому заслуховування звіту голови РДА на сесії райради можливе один раз у рік. Як з’ясовано, у квітні 2013 року голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль звітував на сесії районної ради з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій тощо. Разом з тим, Здолбунівська районна рада своїм листом від 03.12.2013 року повідомила голову РДА Віталія Шуля про проведення 06.12.2013 року другого пленарного засідання 32 сесії районної ради та заслуховування звіту про здійснення РДА делегованих повноважень.

Читати: Як висловлювали недовіру В.Шулю

Як встановлено, голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль на вказаному засіданні присутній не був, у зв’язку з перебуванням з 05.12.2013 р. на лікарняному. У той же час, лише за результатами звіту голови місцевої державної адміністрації відповідна рада має право шляхом голосування висловити йому недовіру. Висловлення недовіри є наслідком оцінки результатів діяльності голови місцевої державної адміністрації за звітний період. Однак, оскаржуване рішення сесії районної ради прийнято без участі голови райдержадміністрації Віталія Шуля та, відповідно, без заслуховування його звіту.

Читати: Як тікав В.Шуль із сесії райради

Читати: Як роздає гектари землі  В.Шуль

В свою чергу, Здолбунівська районна рада, як відповідач по вказаній справі, у своїй заяві до Рівненського окружного адміністративного суду вказує, що прокуратурою Здолбунівського району позов про визнання протиправним та скасування рішення Здолбунівської районної ради № 586 від 06.12.2013 р. “Про недовіру голові Здолбунівської райдержадміністрації Шулю Віталію Степановичу” подано з грубим порушенням вимог Закону України “Про прокуратуру” та Кодексу адміністративного судочинства України.

Читати: Як депутати передавали голові РДА людські прокльони за примусову передплату

sesiya rayrady 021213 (1)

Віталій Шуль

З метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокуратура в межах своїх повноважень звертається до суду з адміністративним позовом. При цьому прокуратура повинна надати адміністративному суду докази, які підтверджують неможливість громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів. Прокуратура, яка звертається до адмінсуду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави. Проте оскаржуване рішення жодним чином не порушує інтереси держави. Стосується воно виключно прав та обов’язків Віталія Шуля. 

Відповідно до ЗУ “Про прокуратуру”, підставою для представництва прокуратурою інтересів громадянина в суді є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження.
Жодних правових підстав для захисту прокуратурою прав гр. Віталія Шуля не існує. Він є дієздатним та працездатним громадянином. Досяг повноліття. Спроможний самостійно реалізовувати свої процесуальні повноваження. Прокуратурою не надано доказів неможливості гр. Віталія Шуля самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.

Читати: Коли і про що останній раз звітував перед депутатами В.Шуль

На підставі зазначеного, Здолбунівська районна рада просить суд постановити ухвалу про залишення позовної заяви прокуратури Здолбунівського району про скасування рішення сесії Здолбунівської районної ради № 586 від 06.12.2013 р. “Про недовіру голові Здолбунівської райдержадміністрації Шулю Віталію Степановичу” без розгляду.

Судове слухання по вказаній справі заплановане на 25 грудня 2013 року.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети