Прогнози ЗС: аналіз і нові очікування

представлення голови РДА (4)Чи справдились прогнози ЗС? 15 листопада 2014 року Микола Орлов запропонував свої роздуми щодо кадрового потенціалу на перші посади в районі. Минуло три місяці, звіряємо прогнози. http://zdolbunivcity.net/hto-mozhe-pozmahatysya-za-krislo-holovy-zdolbunivskoji-rda/

Можемо передбачити список необхідних умов, які мають бути, щоб відбулось призначення нового голови РДА:

  • Приналежність до партій, що мають найбільші парламентські фракції у ВРУ нового скликання
  • Приналежність до однієї із груп впливу (не одинак) в районі (групи навколо В.Тимощука, О.Дацюка, аграро-регіонали)
  • Прізвище претендента «на слуху»
  • Є хоч одна П: порядність, професіоналізм, патріотизм і одна М: молодість, мудрість, майданоприхильність

 Народився Сергій Кондрачук 18 лютого 1986 року в селі Здов­биця Здолбунівського району.

Освіта
У 2003 році закінчив Здовбицьку ЗОШ І-ІІІ ст. із золотою медаллю, у 2008 році – НУ «Острозька академія» за спеціальністю «фінанси».
Трудова діяльність
7.2008 р. – 11.2008 р. – консультант виконкому Здолбунівської районної організації політичної партії «Наша Україна».
11.2008 р. – 1.2012 р. – керівник редакції Здолбунівського районного радіо.
3.2012 р. – 4.2012 р. – фізична особа-підприємець.
9.2012 р. – 11.2012 р. – голова окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154.
З 3.2013 р. – редактор відділу інформації та реклами Здолбунівської районної громадсько-політичної газети «Нове життя».
Громадська діяльність
З 2008 р. – член Національної Спілки журналістів України.
З 2008 р. – довірена особа настоятеля Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах.
З 2010 р. – член правління Здолбунівської районної організації Товариства Червоного хреста України.
2010-2012 рр. – помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України В. Й. Матчука.
З 2010 р. – депутат Здолбунівської районної ради VI скликання.
З 2012 р. – член виконкому Федерації футболу Здолбунівського району.
Рішенням сесії районної ради від 23 жовтня 2013 р. призначений на посаду головного редактора газети «Нове життя».

З 2014 року – член громадського формування Здолбунівська сотня самооборони.

Одружений, виховує сина та доньку разом із дружиною Оксаною.

Енергії у нового керівника вистачає, інколи аж забагато (емоції). Вчиться йти на перші компроміси. Так різкий старт із спробами змінити політику комунальної газети спочатку призвів до конфлікту із попереднім головою РДА і звільнення з посади головного редактора та перехід у статус в.о. Сам п.Кондрачук активно не захищав свою посаду, не підтримав його публічно і колектив. Принаймні жодного матеріалу на захист свого редактора ні на першій сторінці ні на інших ми не знайшли, на відміну від ЗС, яка протестувала проти його звільнення, хоч формально НЖ і ЗС є конкурентами! http://zdolbunivcity.net/holova-zdolbunivskoji-rda-zvilnyv-redaktora-rajonnoji-hazety/

Чому це відбулось? Чому РДА не вийшла із складу засновників видання, якому не допомагає, яке збиткове було чимало років. Найближчі декілька місяців покажуть чому не було пустої першої полоси на підтримку редактора і чому досі РДА у складі засновників і скільки коштів буде виділено із районного бюджету на підтримку анти конкурентного становища в інформаційному просторі Здолбунівщини. Всі статті, оголошення, програма підтримки  будуть знову в одну сторону – для комунальної газети «Нове життя», яке спробувало стати Новим по справжньому лише 1 раз у 2014 році і знову…стало чиїмось Шляхом (Ілліча, Степановича, Юрійовича?). Хоча фінансовий стан газети новий головред значно покращив і цього не слід забувати.

Інший компроміс – прийняття пропозиції стати головою РДА. Формально претендент відповідав усім вимогам до цієї посади, проте член неполітичного громадського формування Здолбунівська сотня самооборони сам зазначав декілька місяців тому, що йому лише 28, він ще молодий і район має очолити хтось мудріший і виваженіший…Але коли надійшла пропозиція, підтримана «опікунами» Василем Тимощуком і Олександром Дехтярчуком … дорослішати і мудрішати то подорослішав і помудрішав пришвидшеними темпами :)

Проте і перші кроки на посаді зовсім не схожі на попередників. І ці кроки  вселяють оптимізм, особисто у мене теж:

  • Публічність в усьому. Від фото біля Адміністрації Президента під час співбесіди до висвітлення подій в повсякденній роботі.
  • Намагання консультуватись із громадськістю. Візьміть, наприклад, освітянську субвенцію винесену на обговорення.
  • Відкритість. Оголошений внутрішній конкурс на вакантні посади заступників, начальника управління освіти. Вже скоро будемо знати скільки претендентів подалося і прізвища тих, з кого буде обирати голова РДА. Як він сам зазначав, надходять анкети від зовсім незнайомих і молодих людей так і від досвідчених кандидатур.
  • Сміливість. Інколи щоправда на межі із самовпевненістю, але для цього потрібно зважено підійти до команди щоб в ній вистачало і енергії і рішучості але й зваженості.
  • Бажання вдосконалюватись. Людина просить порад, отримує їх і враховує в діяльності. Інші, максимум слухали.

Повертаючись до початку статті та критеріїв призначення: Новий голова РДА Сергій Кондрачук – має приналежність до партії Президента, групи впливу Василя Тимощука, прізвище відоме, активний учасник Майдану, молодий, порядний, блискуче справлявся із непростою роботою голови окружкому під час складних виборів двічі, спробував змінити політику «Нове життя».

Заступником голови Здолбунівської районної ради обрано Жовтанюка Ігоря Богдановича.

сесія райради 210115 (6)Як ми писали 15 листопада: Ігор Жовтанюк – кандидат економічних наук, екс-начальник управління економіки Здолбунівської РДА, успішний банкір. Та ж сама ситуація, що і з Русланом Шевчуком. Шило на мило міняти ніби сенсу не має, а на першу-другу посаду міг би і задуматись. Не багато у нас в районі кандидатів наук.

Досвіду управлінської роботи у п.Жовтанюка вистачає: управління економіки при Мирославу Блащуку, закінчена Академія держуправління, захищена дисертація, стажування у Канаді, 12 років начальник відділення банку, щасливий батько п’ятьох дітей, одружений на Світлані Жовтанюк – начальнику Здолбунівського пенсійного фонду.

Ігорю Богдановичу дісталася коротка піврічна каденція, тому і досі не покидають думки про те, чому саме людина погодилась на таку пропозицію. Три з половиною тисячі гривень зарплати навряд чи стали основним мотивом для досвідченого банкіра. Не виключаємо, що «штормова» ситуація навколо банку підштовхнула його прийняти пропозицію голови райради. Для чого це було взагалі робити за півроку до закінчення каденції ради?

Щоб зміг скористатись відпусткою голова ради? Не вірю, не думаю що вже у березні новий заступник голови ради зможе підготувати та провести сесію. Підготовка потенційних кадрів для нової каденції районної ради? Можливо, але ми ж розуміємо, що вибори голови і заступника голови ради – це швидше політика ніж оцінка компетенції претендента.

Можемо передбачити що цей час пройде в ознайомленні із правилами гри в райраді і районі та відвіданням численних нарад з децентралізації влади, тому вникати в суть справ прийдеться дуже швидко, інакше сільські громади не отримають роз’яснень щодо подальших перспектив їх життя після об’єднання.

знак запитанняПопереду нова серія кадрових призначень. Можемо передбачити, що окрім вакантних посад заступників, яких по закону може замінити новий голова, посади начальника управління освіти, можуть з’являтися нові. Як вакансії так і ротації всередині відділів та управлінь.

Хитрий начфін не готує собі заміну попри 56 річний вік, більшість із яких пов’язані із роботою з цифрами на благо району. Тому і при новому голові він залишиться незмінним, але задуматись потрібно. Кадровий резерв на такі важливі посади має бути. Управління економіки гарно виконує функції діловодства і статистики, а потенціал є значно більший в т.ч щодо міжнародного співробітництва, який теж належить до сфери діяльності цього управління. Головний юрист і бухгалтер традиційно при зміні влади під дамокловим мечем, тому що багато знають і вміють або навпаки :) Решта чиновників має традиційне завдання улестити нового голову, щоб у нього не виникало думок у їх не лояльності чи не професійності. Зважаючи на молодість голови та досвідченість апарату РДА кадрових революцій не намічається у великих масштабах.

Анонсоване урядом скорочення на 20% чиновників може посприяти кадровим ротація у РДА.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети